Manifest

• USA Manifest
Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2018–2023), 45 h 17 min (Minutáž: 40–50 min)

Jeff Rake

Danny Lux

Josh Dallas, Melissa Roxburgh, J.R. Ramirez, Athena Karkanis, Luna Blaise, Parveen Kaur, Joel de la Fuente, Curtiss Cook, Richard Topol, Mugga, Jack Messina (více)

Když let číslo 828 společnosti Montego bezpečně přistál po turbulentním, leč rutinním letu, posádce a pasažérům spadl kámen ze srdce. Přesto však v průběhu těch několika hodin v letadle uběhlo na světě pět let a přátelé, rodiny i kolegové cestujících dávno oplakali jejich ztrátu, vzdali se naděje a posunuli se v životě dál. Zatímco stanou tváří v tvář nemožnému, všichni teď dostanou druhou šanci. Jakmile však jejich nová realita získá jasnější obrysy, objeví se daleko větší záhada a někteří z pasažérů si brzy uvědomí, že jsou možná předurčeni k mnohem významnějším věcem, než si kdy vůbec dokázali představit. Tvůrci Robert Zemeckis, Jack Rapke a Jeff Rake zvou diváky na nečekanou a emocemi nabitou výpravu do světa založeného na naději, odvaze a osudu. (HBO Europe)

M.i.k.e

promarněný potenciál...nejlepší byly první 2-3 díly,kdy nebylo jasné o co jde a vypadalo to podobně zajímavě jako kdysi 4400.Bohužel pak ale začali tvůrci hodně tápat ve chvílích kdy se tomu všemu snažili dát nějaký rádoby záhadný základ a vzorec.Samozřejmě nechybí nějaké ty vztahové telenovelácké veletoče.Finále sice nebylo úplný průšvih,ale že by mě nějak extra uzemnilo se říct nedá...60% ()

mala_kea

Celé jsem to dokoukal jen proto, neboť jsem chtěl zodpovědět veškeré otázky a celkově jsem chtěl zjistit, jak se tvůrci s celkovým konceptem vypořádají a jak dopadne finále. Většina postav mi s postupem času začala vadit a přiznám se, že kdyby seriál měl být ještě o pár dílů delší, asi abych hodnocení snížil. Takhle hodnotím jako průměrnou rodinnou scifi se zajímavým námětem. ()

Anderton

Možno je Manifest "béčkový" Lost pre menej sústredených divákov a navyše obľubujúcich nejakú tu melodrámu ako šľahačku na vrchole torty, ale na rozdiel od mnohých mystery seriálov hrá s divákmi férovú hru a na pokladané otázky dáva odpovede. Kto je naladený na správnu vlnu a má podobné seriály rád, nevadí mu riešenie nášho bytia prostredníctvom náboženských fráz a ani prepletanie vedy s niečím nadprirodzeným, tak sa rád stratí so všetkými pasažiermi letu 828 na niekoľko sezón v atmosfére a stratosfére totálneho mysteriózna. Osobne som rád, že sa až zas tak opatrne nechodí celý čas okolo horúcej kaše a karty (doslovne aj metaforicky) sa vykladajú na stôl priebežne a na konci sa vyloží z rukávu aj niekoľko es. ()

TORTERAjirka

Po dlouhé době se mi poštěstilo narazit a výborný seriál, který mě odmítá pustit. Hlavní zápletka je naprosto parádní a prvních pár dílů je skutečně špička televizní tvorby. Bohužel poté se začne vše komplikovat a místy se zdá, že scenáristé neví kam míří, ale to nevadí. Podívaná je to skvělá. Zejména musím ocenit hudební doprovod, práci kamery a práci s postavami. ()

Havaj8

Můžu říct, že jsem se těšil na něco podobnýho jako LOST. Prvních 10 minut mě přesvědčilo o tom, že to se ztroskotáním nemá nic společnýho, ale i tak mě to zaujalo. Nápad úžasnej, hned si člověk musí uvědomit, co by v tý situaci dělal a hlavně jak je to možný. V průběhu dílů se to začalo vyhrocovat tím posláním. Ale bohužel vyvstalo až příliš otázek a minimum odpovědí. Když už se blížil konec řady, tak jsem čekal aspoň něco málo, kdyby nám řekli, nic. To bylo největší zklamání celý řady. Ale i tak herci neokoukaný, celkem slušný, dobře vymakaný řešení těch osobních problémů, to mi přišlo dost realistický. Ale jako kdyby sami scénaristi se do toho zamotali a nevěděli kudy kam. Druhý řadě dám určitě šanci, ale chci odpovědi. ()

• Seriál se odehrává v „budoucnosti“. Letadlo přistálo 4. listopadu 2018. Což znamená, že během doby, co vyšly první epizody, je letadlo pořád ještě nezvěstné. (Lenore666)
  • V 8. minutě, když se Michaela (Melissa Roxburgh) vrací ve svých vzpomínkách, můžeme slyšet skladbu „More Than Words“ od americké kapely Extreme, která vyšla na jejich albu „Pornograffitti“ z roku 1990. (Trajektt)
  • Ve 36. minutě čte Ben (Josh Dallas) knihu „Jsou světla, která nevidíme“ od autora Anthonyho Doerra. Podobně jako v seriálu se i v knize odehrává honba za modrým kamenem, který je opředený legendami o jeho čarovné moci. Konkrétně se o kameni píše, že jeho držitel získá věčný život, ale dokud ho bude mít u sebe, na všechny jeho milované postupně dopadne smůla. Navíc člověk, který v knize po kameni pátrá, je též sužován rakovinou a kámen je pro něj nadějí na uzdravení. (Wikishka)