Mandalorian spojuje síly se starými spojenci a pomáhá jim podniknout nebezpečnou misi. (Disney+)

PKD

Já prostě lovuju! imperiání základny, ať jsou kdekoli.;-) Baby Yoda ve třídě, kradoucí svačinu je nepřekonatelný a potěšil překvapivý návrat rybího chlápka z kapitoly 1.;-) Jo a Kara Dune je čím dál hezčí. Jen kdyby neměla postavu wrestlingové zápasnice.;) Trochu to kazil ten novorepublikový tlustoprd. Jakási podivná vousatá kombinace asiata a Petera Griffina. Ten mě poněkud odpuzoval. Nasouká se vůbec do X-wingu? :)))) ()

Lenka.Vilka

Úvodní debata s kabelama byla skvělá. Tohle je fajn úplně všude. Jako vždy skvělá akce. Q tentokrát se dozvíme i něco víc a podstatného  :O  :D  PS: máme za sebou dvanáctý díl. Moc nepobírám, že i po té době si stále stěžuje na koncept "slepička šla kohoutkovi pro vodu, ale tam někoho potkala...". Je to tam celou dobu. Mě to baví a vůbec neuráží. Ale není už čas nechat to buď jít nebo se jenom další díl nekoukat, když to nevyhovuje? Jenom říkám...  ;) ()

loki5

Tak nějak začínám ztrácet zájem. V příštím díle se bude cestovat na nějakou další (pravděpodobně zase pouštní) planetu tam někoho potkáme. A pro něj zase vystřílíme nějakou základnu nebo bar. A baby Yoda něco nového sežere (po žábě, žabích vajíčkách, chobotnici, zeleném čemsi a mnoha jiných věcech) a na konci se odhalíme nějakou postavu, aby se řeklo je toho znám (nejlépe nějakou mrtvou to se osvědčilo ve filmech anebo ne). Klonové války alespoň občas přišli s něčím novým. U každého záběru mám pocit, že jsem to už viděl a to několikrát. Už u minulého dílu jsem si říkal, že jde o filer a i když tomu dám ještě šanci v pátém díle pokud se zase nic nestane tak ten 6. už asi vynechám. ()

dennykr

Nečekaně vtipná úvodní scéna otevírá chytrou referenční hru s Novou nadějí i legends. Čím víc času spolu Mando a Dítě tráví, tím blíž mají k deadpan rodince. // The Siege zužitkuje, jak dosavadní epizody prozkoumávaly svět, když dohromady svede hrdiny z první série a pošle je na parafrázi čtvrté epizody původní trilogie. A opravdu, přepadení tajné imperiální základny není jen plné kompozičních pomrknutí na předlohu (skrývání se před Stormtroopery, terminál v nebezpečné výšce bez zábradlí, honička s Tie Fightery i přílet Razor Crest / Milénium Falcon), ale především si bere její dechberoucí tempo. Sabotáž je to vážně nádherná a ještě k tomu dokazuje, nakolik může být inspirace původní trilogií promyšlená a rozhodně ne samoúčelná. V samotném závěru totiž dostaneme velmi nečekanou variaci dosavadního vyprávění - nadvakrát opouštíme Manda. Epilogický odlet za Gideonem je relativně standardním cliffhangerem, ale finále sabotáže už pro seriál tak typické není. Prakticky celý závěr epizody totiž opouštíme hlavní postavu a rozsahem vědění se navážeme na Caru a honičku se speedery a Tie Fightery. Mando totiž odletí pro Dítě. Vzniká tak elipsa vytvářející zvědavost (kam letěl?), očekávání (kdy se vrátí?) a napětí (stihne se vrátit?). Vlastně jde o převrácení několika scén v závěru Nové naděje, kdy zmizel Han Solo a divák čekal, zda a kdy se zapojí do závěrečného boje. // Jednotlivé zastávky za globálním cílem nejsou jednotvárné i proto, že se variuje jejich přístup - střídá se plán (Marshal), improvizace (Passenger), plán (Heiress) a improvizace (Siege). A taky nemáme úplně kladné hrdiny, aby čtvrtý díl Mandaloriana nepřipomínal čtvrtou epizodu až moc. Všimněte si, ze ačkoliv je Han scoundrel, je veskrze kladný a stejně tak Luke, Leia a Obi Wan. Přičemž Greef a Cara jsou o poznání ambivalentnější. Nejvýrazněji se jejich povaha projevuje v chování k Mythrolovi, který je Cargovi dlužen, a proto se stává postradatelnou loutkou. A úplně na závěr, celá epizoda důkladně problematizuje konec Nové naděje a především Návratu Jediho. Jedno - jakkoliv náročné - vítězství prostě nepřítele nezničí. Výbuch Hvězdy smrti se stává ideologickým gestem, které restrukturalizuje politickou sféru galaxie v centru, v místech, kde společnost podléhá pevným normám. Formálně tak Nová republika nahradí Galaktické impérium, jenže v místech jako je Outer Rim se nic nemění. Dichotomie republika x totalita je nezničitelná, variuje se jen rozložení sil. // Na chvilku se zastavíme ve škole, kde - na pozadí hlavní linky - přednáší droid o historii. Jasně, jde o drobnosti, ale ilustrující, v jakém vztahu je vlastně Mandalorian k původnímu fikčnímu makrosvětu. Zmíní se totiž dvě hyperspace stezky Hydian Way a Corellian Run. Pokud se nepletu, ta první už padla v Clone Wars, ale druhá byla dosud mimo ústřední kánon, takže se drobnou zmínkou znovu-ustavuje jako existující trasa. Proč by měla tahle blbost někoho zajímat? No, i pašerácká trasa Kessel Run začínala jako encyklopedické heslo zmíněné v Nové naději a postupně se mytizovalo, až přišel Solo a na základě dvou slov (zatěžkaných silnou, ale nekonkrétní historií) vytvořil vynikajícíd akční scénu. Třeba se něčeho podobného dočká i Hydian Way. () (méně) (více)

Sany33

Príbeh: Kvôli menšej devastácií lode sa Mando musí vrátiť za starým známym, ktorý od neho ale na oplátku tiež potrebuje pomoc. A samozrejme s nikým iným ako s Impériom.  Prevedenie: Niekto by mohol apelovať na to, že Mando iba lieta sem a tam a vždy ho nieto využije  na nijakú nebezpečnú misiu výmenou za informácie. Ale mňa to aj napriek tomu neskutočne baví. Navyše ak sa pripletú známe postavy univerza a ešte k tomu sa posunie príbeh aj okolo Baby Yodu tak neni o čom. 95% ()

• V tomto díle zazněly zvuky ze všech původních Star Wars filmů. Hned na začátku je slyšet stejný zvuk nefunkčních hypermotorů, který provázel hrdiny Star Wars - Epizody V (1980) opakovaně napříč filmem při snaze „nastartovat“ hypermotory Millennium Falcona. Je slyšet také známý zvuk otevírání obrněných dveří, letu Tie Fighterů, střel jejich blasterů a ovládacích panelů pro zaměřování střel (ze Star Wars - Epizody IV, 1977) a pak také zvuk speederů ze Star Wars - Epizody VI (1983). (Sidarius)
  • Člen štábu, kterého bylo možné zahlédnout v čase 18:04, byl pár dnů po premiéře epizody na Disney+ digitálně odstraněn. Takže zpětně už se na něj můžeme podívat pouze na fotkách a videích, které lze dohledat na internetu. (Hlubinix)