Seriál "Bažináč" sleduje dr. Abby Arcaneovou (Crystal Reedová), která v louisianském městečku zkoumá smrtící virus pocházející z bažin. Ty však, jak Abby záhy zjistí, skrývají mystická a hrůzostrašná tajemství. Když se z temného močálu vynoří záhadná nestvůra, Abby stane tváří v tvář nočním můrám nadpřirozeného světa, kde nikdo není v bezpečí. (HBO Europe)

Diskuze

jh666

jh666 (hodnocení, recenze)

Ratemus

Píše Green Lanterna a i k mému překvapení (s jeho megalomanství a překombinovaností mívám taky problém) je to fakt dobré.

FialovaMaska

No Morrison rozhodně není konkurence, každý má jiný styl...grant většinou plácá jedno přes druhé a má megalomanské scénáře které potom musí později napravovat... můj názor je, dejte mu vlastní univerzum a bude to úžasné... Prý má psát Lanterny

na příspěvěk reagoval jh666, FialovaMaska

FialovaMaska

Ano Vertigo je úžasné, mám rád ještě skalpy, Y Last man, 100 nábojů, transmeteopolitan není špatný ale mě nenadchl, Preacher, V jako Vendetta, Sweet tooth, Daytripper myslím že je také Vertigo...Vertigo je ten důvod pro. Mám raději Dc než Marvel...i když ty rozdíly teda nedělám

FialovaMaska

S tým Mooreom je mi to jasné, na druhej strane si ho pre jeho nekompromisné postoje a že si nekladi servítky vážim zo všetkých najviac. V čase, keď zo seba komiksoví autori robia filmových scenáristov, ba dokonca režisérov a sú ochotní podpísať sa aj pod (pod)priemer, on ostáva bokom, na všetkých z výšky serie a robí si svoje.

mm13

To asi zůstane v našich vlhkých snech, páč Alan Moore nenávidí všechny a všechno, hlavně ostatní spisovatele a DC.
Ale osmdesátkové-devadesátkové Vertigo universe jako takove je skvost na ktery nedam dopustit (Lucifer, Sandman, Swamp thing, Sandman Mystery theatre, Knihy magie, Hellblazer, Cerna Orchidej...), samostatne fungujici a pozdeji napsane Fables + Mezi radky taky bozi.

na příspěvěk reagoval mm13, Ratemus

FialovaMaska

Tak to mi ušlo. Ako sa tu tak bavíme, aj som dostal chuť na poriadny plnohodnotný crossover... written by Moore & Gaiman, samozrejme. :)

FialovaMaska (hodnocení, recenze)

Sandmanuv havran Matthew byl taky nejdriv ve Swamp thingovi btw. Matthew Cable byl vladni agent, ktery mel ochranovat Aleca a Lindu pred incidentem, ktery stvoril Swamp thinga. Po smrti se stal havranem, ktery se v Sandmanovi dockal retconu

na příspěvěk reagoval mm13

Ratemus

Aj Kain a Ábel sú u oboch. A prečo paradox? Moore ukázal Bažináčom cestu, Gaiman to pri Sandmanovi naplno zúžitkoval a pridal kopec vlastných vecí. Nekopíruje, ale ta inšpirácia ohľadne práce s hlavnou postavou a jej svetom, tá je zrejmá.

mm13

Paradox že Sandman má pro mě ovšem mnohem zajímavější svět a postavy...a v obou sériích se objevil John Constantine

na příspěvěk reagoval mm13, Bingos

Ratemus

:-) To ja pri ňom škrípem zubami kvôli nezhodám pri druhej sérii... pretože prvá sa vydarila nad všetky moje očakávania.

Ale pri Swamp Thing (aby sme sa vrátili do témy tejto diskusie) sa zhodneme. Čítam poslednú knihu od pána Alana a je to nenormálna práca. Ako tu už opakovane zaznelo, Sandman by bez Bažináča nebol tým Sandmanom, akým je... a nie je to len o svete, ktorý obaja zdieľajú, Moore bol prvý odvážny! Gaiman už mal potom pri rekonštrukcii toho svojho hrdinu na čom stavať. Bez debaty.

Ratemus

Vážne? Škoda, pre mňa sú Americkí bohovia najlepší Gaiman po Sandmanovi. O komiksoch panuje +/- zhoda na tom, že sú slabé (nepotrebné), zato knižky (obe) sú vynikajúce... ale keď si už skúsil a nič, tak nič... :)

FialovaMaska

No za mě Krajina lepší, divím se že to ještě nezfilmovali když je to jednohubka...super příběh, kresba, postavy.. Nikdykde jsem četl natřikrát než jsem to dokončil, je to nudné, nezajímavé postavy a celkově o ničem...můj dojem ovšem ale mně se nelíbí ani Američtí bohové...oproti tomu mám rád Černou orchidej, Knihy magie, Knihu Hřbitovní, 1602, vražedná tajemství

na příspěvěk reagoval mm13

Ratemus

ne že bych tě podceňoval, ale čekal jsem, že to řekneš. Komiks je mladší. Předloha (nejdřív seriál a kniha) je starší.

na příspěvěk reagoval Ratemus

Uživatel TheDarKnig smazal svůj příspěvek.

Uživatel TheDarKnig smazal svůj příspěvek.

FialovaMaska (hodnocení, recenze)

Kniha Nikdykde je boží, komiks mi přišel na prdlajz (a to se mi líbil i ten nízkorozpočtovej seriál). Krajina půlnočních stínů byla fajn, ale slušnej obšleh nikdykde teda.

HBO Max zrušilo Doom Patrol a Titans

HBO Max zrušilo Doom Patrol a Titans

26.01.2023

Špatné zprávy pro fanoušky DC seriálů. Mluvčí HBO Max totiž potvrdil, že současné čtvrté řady Titans a Doom Patrol budou zároveň posledními. Pro server The Hollywood Reporter zástupci streamovací… (více)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

DC spustilo streamovací službu

DC spustilo streamovací službu

16.09.2018

DC Entertainment ve spolupráci s Warner Bros. Digital Networks tento víkend spustilo svoji dlouho očekávanou streamovací službu DC Universe. Ta stojí 7,99 dolarů na měsíc a poskytuje přístup k… (více)

Swamp Thing našel režiséra

Swamp Thing našel režiséra

05.09.2018

Očekávaný seriál Swamp Thing od nově založené služby DC Universe má konečně režiséra. Nějakou dobu se šířily spekulace, že by pilotní díl mohl natočit producent seriálu a mistr hororů James Wan … (více)