mivr

Skvelý film o zrode Jokera, úplne špinavý, depresívny, šokujúci a šialený film! Konečne niečo svieže na scéne, negatívny hrdina a nie stále len "Tí Dobrí! Batman s tým ešte vo filme nemohol veľa narobiť ;) ()

janespeare

Jsem jeden z mála těch lidí, co neznají výkon Ledgera (zatím), takže srovnání nemám, neznám ani komixy... Ale jedno musím uznat. Todd Phillips se toho vážně nebál! Do hlavní role vybral toho pravého. Po filmu jsem odcházela s jediným velkým wau, protože tenhle film vážně stojí za to. Skvělá atmosféra, perfektně sladěný soundtrack a herecké výkony... prostě dechberoucí. Pět hvězd pro Joaquin Phoenixe a jeho JOKERA. ()

Hellsak

Phoenix zraje jak vino, cim starsi tim lepsi, vdel sem ze nejdu na typickou komiksovku a sem nad miru spokojen. Asi si to dam v kine znovu, tentokrat v atmosu ()

Matthew00

Pohľad na zlomeného človeka nikdy nebol tak uspokojúci ako v tomto majstrovskom diele... J. Phoenix si rozhodne ide po oscara... ()

jokino

Filmu nedám plný počet, nakoľko som od toho očakával trochu viac. Phoenix sa svojej role zhostil velmi dobre, ale nebolo to pre mňa úplne excelentné.. Očakával som trochu temnejší a drsnejší rozklad mysle človeka meniaceho sa postupne na Jokera, s trochu väčšou - viac pôsobivejšou gradáciou deja. Niektoré scény mi prišli byť až príliš umelo - sílene natočené, čo podľa mňa Phoenixovi až tak nesadlo. A možno to o to lepšie vystihuje ako-takú reálnosť deja a fiktívnej postavy, neviem.. Ako zrod Jokera je to vysoko kvalitný film, no pre mňa úplný vrchol nedosiahol. ()

Insomniac

Krása!!! Temné, prepracované, Joaquin skvelý!!! Myslím, že oscarmi určite zamieša, pre mňa adept č. 1 zatiaľ. Jokera som miloval už v podaní Heatha Ledgera a myslel som, že to nič neprekoná. Tu sa dozvedáme, ako to všetko začalo a nemám čo vytknúť! ()

JuveIt

Chvíli jsme přemýšlel, zda dát 4 nebo 5 hvězd. Nakonec jsem se přiklonil k plnému počtu, jelikož všechny nedostatky filmu zamaskuje geniálním hereckým vystoupením Joaquin Phoenix. Překvapivá volba režiséra hyperkokotin, který přeskočil do jiných žánrových vod, nakonec nezklamala. Je vlastně škoda, že se nedělají originy komiksových záporáků. ()

Zoltar78

Tak tohle byla pecka!!! Už pár let mě žádný z nových filmů takhle neposadil na zadek. Ten film je zatraceně dobrej po všech stránkách. Joaquin Phoenix je přesvědčivej až z toho mrazí. Jeho propad do hlubin šílenství je fakt obdivuhodnej. Závěrečná půlhodinka, kdy děj graduje byla jedna velká husina. Jednoznačně film roku!!! ()

petrsponar

Strhující,depresívní,emotivní i psycho,tak bych dokázal pojmenovat Jokera,Joaquin Phoenix do toho dal opravdu bravurní výkon,který by si toho oskara zasloužil,film Joker prakticky hned diváka vtáhne,všechno tam skvěle funguje,hudba je vynikající,obsazení,výkony herců,fascinující atmosféra,celkové pojetí a ta myšlenka a ta práce všechno se povedlo na maximum...10/10.Joaquin to hraje fakt pěkně,to úsilí co do toho vložil,ze musel kvůli této roli i dost zhubnout,je vidět že to je pan herec.. ()

The_soloist

Pro všechny, kteří si chtějí variaci Phoenixe pustit, doporučuji zapomenout na Temného rytíře, protože tenhle film je dost odlišný. V první řadě to není akční thriller, ale psychologické drama, dále nesleduje propracovaný kruh postav, ani se proti nikomu nebojuje. Pouze sleduje origin jednoho z nejlepších záporáků všech dob, přičemž si Phoenix vzal to nejlepší z Ledgera a Nicholsona. Byl hodně přesvědčivý, děsivý a reálný. Také je potřeba dodat, že origin Jokera nemůže nikdy nabídnout tolik jako hotový Joker, který se baví. A v tom se tento Joker tolik liší od všech ostatních, znáte ho také jako Artura. Hodně lidí může namítat, že jim chybělo více postav z universa, překvapení nebo více akce. Jenže o tom tenhle film nikdy být neměl. Pokud bych ovšem měl něco vytknout tomuto Jokerovi, tak jsou to jeho monology. Z Temného rytíře si dodnes pamatuji skoro každou psychologickou hlášku, přičemž tady si nepamatuji nic. Ale zase - proč by to měl Joker umět, když ještě není plnohodnotný Joker. Závěrem chci dodat, že většinu filmu člověk neví, jak se chovat, půlka se v kině smála a druhá mrazivě tuhla. Takže podle mě zahrál Phoenix nejnáročnějšího Jokera a to je co říct. ()

Brock

Takhle to dopadá, když se v ryze zábavním koutku zkouší dělat umění... Dovedu si představit spoustu kratochvil, který nám mohl Joker nabídnout, místo toho dostáváme slabej odvar s odpornou hudbou a místy naprosto kazisvětským střihem... Hned za Tarantinem zklamání roku nr.2 ()

Lucia.T

Nečekala jsem od toho nic a ničeho jsem se nedočkala. První hodinu se vlastně nic nedělo, druhou sice trochu ano,ale bylo to tak prapodivné, že ani to mě nepotěšilo. Další film o psychicky narušeném člověku. Bravo! ()

Wowo

Co si budem.. byl jsem na predpremiere a odesel jsem fakt stastnej z toho co jsem dostal.. dnes jsem na to sel znova, abych doplnil to, co mi poprve uniklo a vypada to, ze pujdu potreti. Kamera, soundtrack v topu. Dramaturgie mohla bejt trosicku vybrousenejsi. Phoenix je proste dokonalej a dohromady s prostredim, kde kontrastuje barevnej, schizofreni sociopat a sedivy, depresivni mesto na pokraji revoluce fakt skvele funguje. Jsem z toho celej dojatej! Vylozene kult osobnosti. ()

Frca

Co na to říct? Já bych to charakterizoval jako film o komiksové postavě, který si užijí i ti, kteří nikdy neviděli Batmana. Někteří to přirovnávají k filmu Taxi Driver a musím říct, že i já jsem z toho citil inspiraci tímto skvělým filmem od Scorsesiho. Ti, co viděli někdy nějakého Jokera, ať už to byl animovaný Mark Hamill, mafiánský boss Jack Nickolson či brilantní Heath Leadger v Temném rytíři, tak asi znají Jokerův origin (i když to platí jen u prvních dvou zmíněných) Pokud to třeba nevíte, tak v těch dvou případech spadl Joker do kyseliny a stal se z něj zcela vyšinutý cvok. V tomhle případě to tak není. Budoucím Jokerem je stand-up komediant Arthur Fleck, za jehož přeměnou vězí psychická nemoc a společnost, které je všechno u pr... a která z něj svými posměšky a nepochopením udělá Jokera. Je vidět, že si Joaquin Phoenix tuhle roli neuvěřitelně dával a byl v ní naprosto skvělý. Nevím, jestli nejlepší, protože Heath Leadger byl taky naprosto dokonalý. Jestli tenhle film (konkrétně tedy Phoenix jako Joker nevyhraje Oscara, tak je svět nespravedlivý. We are all clowns. ()

GOGAN

Zahodit konvence a předstíranou slušnost a vrátit se do dětství, kde když mě někdo ublížil okamžitě jsem reagoval, vzal si mi něco, tak dostaneš na budku. Vzpomínáte, když na nás někdo byl hnusnej a neměli jsme argument, a jediný pádný a osvobozující akt, pro naší vnitřní rovnováhu, byla pěst posazená na obličej toho mluvky, ruka bolí ale pocit je to slastný. Toto, ale neuděláme, protože je to neslušné a v rámci obecného vnímání by to bylo nepřijatelné, to že si z Vás někdo dělá legraci nikdo nezarazí, ale to že dáte někomu po čuňe všichni řeší, protože je to vidět ? Ale já jsem také zraněn, také mě ublížili a bolí to, no jo neteče mi krev z nosu tak je to cajk. TAK TEĎ VŠEM UKÁŽU, JE MI TO JEDNO, A BUDU SE CÍTIT SKVĚLE. POKUD CHCETE MŮŽETE SE PŘIDAT. Dobře natočeno, o comics se to chytře otřelo, dá se to dobře rozvíjet dál, Joaquin Phoenix je jinej :-) . Cítil jsem s hlavní postavou, a jsem zvědav jak to bude dál. ()

luciekout

Jednoznačně nejlepší Joker všech dob. A to jsem si říkala, že Ledger byl skvělý. Byl, ale Phoenix to pozvedl ještě výš ()

Jhuzis5

Joker je naprosto fenomenální film, je to brutální, emocionální, fantasticky zahrané, skvělá kamera, hudba a mohl bych pokračovat... Za mě 100%. Viděno s titulkama i s dabingem a můžu říct, že dabing je také fenomenální a klobouk dolů před panem Tesařem. ()

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu