Reklama

Reklama

zpět na všechny novinky
Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023 Autor Jokolo

Po zveřejnění informace, že se ve dalším pokračování Deadpoola, jenž je zatím bez oficiálního názvu, po několika narážkách z předcházejících dílů konečně objeví po boku Ryana Reynoldse i navrátivší se Hugh Jackman, hýřila část fanoušků na internetu nadšením. Sliby australského rodáka, že s rolí definitivně končí a po desáté se jako Wolverine neobjeví, tak po nabídce od Reynoldse vzaly za své a mnozí jásali, že se jejich oblíbený hrdina po několika letech vrací, navíc ve dvojici, která spolu na sociálních sítích často a ráda laškuje.

 

Objevily se však i skeptičtější reakce, které si kladly otázku, jak bude jeho postava zakomponována do děje po událostech ve filmu Logan, jenž byl pro mnohé diváky uceleným a povedeným završením příběhu tohoto klasického charakteru. Možností se nabízelo hned několik, neboť poslední film o Wolverinovi se odehrával v budoucnosti roku 2029 a svět Marvelu se v současnosti ve velké míře opírá o multiverzum a alternativní reality. Hrozilo ale i to, že události z Logana nebudou brány v potaz a film tak bude stát odděleně.

 

Režisér Shawn Levy (Free Guy, Ocelová pěst), jenž má na starosti režii příštího snímku o Deadpoolovi, se však nyní v podcastu BroBible rozpovídal o tom, jak bude Loganův osud z posledního filmu zakomponován do očekávaného eRkového dobrodružství. Uvedl, že Logana od Jamese Mangolda (Walk the Line, Indiana Jones a nástroj osudu) miluje a nehodlá na proběhlých událostech nic měnit. Tím potvrdil, že vše, co se ve Wolverinově poslední sólovce odehrálo, je součástí kánonu a film tak není na MCU nezávislý, jako je tomu například u Jokera a DCEU (byť tam je propojení jednotlivých filmů o poznání složitější na pochopení). Zároveň však Reynolds už dříve uvedl, že Wolverina uvidíme v trošku odlišném pojetí a ne tak, jak jsme na něj zvyklí. 

 

Mimo Reynoldse a Jackmana je potvrzeno, že se do svých rolí vrátí i Rob Delaney, Morena Baccarin, Stefan Kapicic a Brianna Hildebrand, o návratu Joshe Brolina se zatím neví, víme však, že v roli blíže nespecifikované záporačky se objeví Emma Corrin z Koruny. Jelikož má ale Deadpool k dispozici stroj času i multiverza, po sítích se klasicky šíří nejdivočejší spekulace o tom, kdo další se ve filmu mihne. Na přetřes často přichází prakticky celý ansámbl X-Menů od Foxu, k překvapení mnohých však byla potvrzena Jennifer Garner jako Elektra z Daredevila. To, kdy všechny uvidíme na plátně, je ale zatím nejisté, neb produkce byla kvůli stávce pozastavena, film tak stále není dotočen a premiéra byla z května příštího roku přesunuta na neurčito. 

Reklama

Související novinky

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Drazí ČSFĎáci, s velkou radostí vás tento rok opět zveme na Filmový víkend ČSFD, který se dočká již 13. ročníku. Náš vlastní malý filmový svátek se bude konat od pátku 2. srpna do nedělního rána 4.… (více)

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit

17.06.2024

Rozjuchané emoce nejsou pouze předmětem nového animáku V hlavě 2, neboť neskrývanou radost v současnosti jistě prožívají i u studia Pixar, potažmo u Disneyho. Film, v němž sledujeme myšlenkové a… (více)

Našel Marvel režiséra pátých Avengers?

Našel Marvel režiséra pátých Avengers?

05.06.2024

Marvel potřebuje hit jako sůl. Poslední díla jako Ant-Man a Wasp: Quantumania nebo Marvels byla přijata s nemalými rozpaky a ani na streamu komiksové studio příliš neoslňuje tak, jak bylo dříve u… (více)

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Pohled na celosvětové tržby kinařů je tento rok týden od týdne smutnější. O potenciální blížící se krizi kin i velkých filmových studií se mluví už poměrně dlouho a důvody jsou nasnadě. Vzestup… (více)

Hugh Jackman a smrt Robina Hooda?

Hugh Jackman a smrt Robina Hooda?

06.05.2024

Vzniklo už dost filmů o Robinu Hoodovi? Jak se zdá, tak ne. Tento by mohl však poměrně vybočovat z řady. Chystaný snímek The Death of Robin Hood by se totiž měl vracet ke známé legendě o králi… (více)

Studio Sony odsouvá plánované premiéry

Studio Sony odsouvá plánované premiéry

27.04.2024

Pokud jste fanoušky komiksových filmů a těšili jste se toto léto na pořádnou porci akční zábavy, máme pro vás špatnou zprávu. Sólovka spider-manovského záporáka ze stránek Marvel Comics, dlouho… (více)

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

15.02.2024

Velké tajemství to nebylo, ale oficiálně potvrzeno taky ne. To se změnilo včerejším Valentýnem, kdy Marvel oznámil definitivní obsazení své Fantastické čtyřky. Reeda Richardse, nejgeniálnějšího vědce… (více)

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Deset let uplyne letos od té chvíle, co původem kaskadéři Chad Stahelski a David Leitch udělali obří díru do akčního světa snímkem John Wick. Ukázali, že s jednoduchým scénářem, nikterak obřím… (více)

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Začněme tím podstatnějším. Za pár týdnů se všichni budeme nadšeně kochat obřími červy ve druhém díle Duny, který zadaptuje zbytek první knihy od Franka Herberta. Sága z pera slavného spisovatele ale… (více)

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb

31.01.2024 Reklama

Zima nám stále ještě nekončí, a tak pokud hledáte nápady, jak si zpříjemnit chladné večery strávené u televizních obrazovek v pohodlí a teple domova, máme pro vás opět pár zajímavých i netradičních… (více)

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

30.01.2024

Lamentovat nad tím, že vznikají anglicky mluvené remaky světových filmových hitů, by už nemělo příliš smysl. Občas z toho může alespoň vzejít fajn snímek, který podnítí zájem o danou látku, případně… (více)

Reklama

Reklama

Nejčtenější novinky

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

15.07.2024

Ač víkendovým tržbám v Americe bez větších překvapení vede pokračování oblíbené animované série Já, padouch 4 a na vysoké příčce se i měsíc po svém domácím uvedení stále drží taky miliardový hit V… (více)

V hlavě 2 má miliardu

V hlavě 2 má miliardu

03.07.2024

Filmový rok 2024 zná svůj první miliardový hit. Nestala se jím Duna: Část druhá, ačkoliv se svými 711 miliony měla docela dobře nakročeno, ale dosáhlo toho jiné pokračování dalšího populárního snímku… (více)

Nejnovější novinky

Mirai priletí na CIBULA FEST 2024 lietadlom

Mirai priletí na CIBULA FEST 2024 lietadlom

17.07.2024 Reklama

Už len pár hodín chýba do otvorenia brán najväčšieho česko – slovenského open air festivalu CIBULA FEST v pohraničnom pásme na letisku v Holíči. Jubilejný 15. ročník čaká najsilnejší line up v jeho… (více)

Reklama

Reklama