Severus007

Přijde mi to jako pokračování Requiem za sen, ale po všech stránkách povedenější. Ovšem ani tak to není žádný zázrak. ()

biteme

Prvy  krat som  ho nedopozerala, lebo to bolo  na mna a moj citlivy zaludok prislis. Musela som to spracovat. Scenu stairs dance  si pustam  vecer  na dobru  noc. ()

Hombre8

Zvláštní. Nebudu předstírat, že jsem si udělal názor. Ale třeba to bude tím, že jsem nikdy žádného "Jokera" neviděl a nejspíš ani neuvidím. ()

Sopholojong

Antihrdinsky blockbuster. Moderna verzia Taxikara pre 21. storocie s este posahanejsim psychopatom nez Bickle, ktoreho poslanim nie je krvava forma spravodlivosti, ale pomsta na ludskych "zrudach", ktore vytvorili tuto "zrudu". Joaquinovo zivotne solo a odusevnena scena na schodoch do zlateho fondu. ()

Langos

Z filmu jde celou dobu cítit temno a smutné ticho.  Záběry z prohnilého Gothamu, ve kterém se fantasticky pohybuje a směje Joaquin Phoenix jako Joker, jsou skvělé. Joaquin Phoenix zahrál Jokera na výbornou! Celý film sledujeme, jak se chce Arthur Fleck stát slavným komikem a jak se postupně propadá do šílenství.  Film se mi moc líbí, protože není až moc akční a je jiný než klasické filmy. Líbí se mi i hudba která film doprovází. Tomuto filmu hned dávám pět hvězdiček. ()

Simex_

Psycho drama ze kterého jde částmi až husí kůže je výborné drama v hlavní roli s Joaquinem Phoenixem, který excelentně sehrál roli nemocného člověka. Nejvíce se mi líbilo jak herec Joaquin Pheonix ztvárnil tuto hlavní roli, např. jeho smích byl velice velké psycho. Na to že moc nemusím filmy od Marvelu a DC, tak tenhle se mi fakt líbil. ()

darkchipmunk

Kritické reflexe Jokera jsou tou zkušeností, kterou potřebuju, abych si uvědomila, že hodnocení filmů je -i v odborných kruzích- ryze subjektivní. Pokud se teda nenecháte ovlivnit. S filmem totiž sympatizují i ti lidé, kteří nejvíc opovrhují díly, která blafují hloubku. To je ale podle mě přesně to, co Joker dělá.  Sice je záslužné, že popularizuje téma nevyhnutelných psychóz  a zprostředkovává ho masám jako zdroj k  pochopení antihrdiny, nikoli jeho jednoznačnému odsouzení. Ale dělá to tak povrchním způsobem, že mě tím irituje, navíc mi i to Phoenixovo jakože metodické herectví připadá moc očividný až parodický, a to je teď vlastně i jeho seriózně předváděná podoba  podrobovaná kritice, tak co teprve... Já nemám problém s tím, když někdo vnese hlubší motivy do žánrů, kde je člověk v prvním plánu nečeká, naopak, ale chtělo by to buď upřímnější a citlivější přístup a nebo naopak tíseň a temnotu prostě demonstrovat prostřednictvím symboliky a mizanscény, jako to uměly třeba filmy Tima Burtona. Nezastírám, že je hlavní hrdina znepokojivý, a že po filmu zůstane nepříjemné mrazení a pachuť, protože Phoenix není úplně špatný, ale... Jestli je ten film dobrý, je otázkou perspektivy. Je sociologicky i finančně přínosný a z hlavního hrdiny v tomto podání udělal ikonu a stvořil nový typ. Já jsem tomu hypu ale nepropadla, a doteď je pro mě nejupřímnějším, nejenigmatičtějším a nejlépe ztvárněným Jokerem ten Ledgerův, jakkoli nebyl napsaný jako postava s hlubším osobnostním záběrem. ()

RustinParr

Úžasný snímok ktorý mňa nadchol až príliš. Emócie ktoré sú naozaj silné a viem za vžiť do role postavy, nečakaný zvrat ktorý zmení smutného človeka na psychopata bol fakt dobrý. Aj keď som nedávno začal s DC a Marvel filmami tak tento film prelomil hranicu dobrého a úžasného. Určite jeden z najlepších DC filmov. HODNOTENIE: 9/10 ()

JimWalker007

Nuda v Gothame násobne väčšia ako nuda v Brne.  Dve hodiny sledovať vnútornú rozvarnosť a prerod depresívneho klauna na vraždiaceho psychotika  s jeho grimasami a hysterickým smiechom bola ťažká úloha. Joaquin Phoenix je kvalitný, hoci nesympatický herec, ale tu akoby išiel na nervy nielen divákom, ale i sebe. Oveľa väčší strach budil ako zákerný Commodus v Gladiátorovi.  Do komiksovej štylizácie a atmosféry  mala snímka ďaleko a civilných filmov  o postupnom rozklade osobnosti a príklonu ku zlu, čo sú kvalitatívne vyššie,  je podstatne viac. ()

DFA

Úžasný výkon Joaquina Phoenixa, výborná atmosféra, jeden z najlepších filmov za posledné roky. ()

TheSecond0ne

Pro mou Marvelem poskvrněnou osobu je tento snímek důkazem, že by tento žánr neměl být vnímán jako pomalý a negativní počin. Kdybych hodnotil snímek samostatně a věděl bych, že celý tento universe je solo akce bez dalších průtahů, hodnotil bych jej kladněji bez ohledu na historii filmových předchůdců. Bohužel vím, jak to s těmito komiksovými napodobeninami chodí a proto jej shledávám (plus později vypsané důvody) průměrem. Celý film se motá okolo jednoho narušeného klauna, který omylem způsobí civilní pozdvižení. Pěkně od začátku. Dílo není nepředvídatelné, naopak jej lze lehce analyzovat již od začátku a do konce se nic nezmění. Divák přemýšlející nad záhadou Thomase Wayna to může hned vypnout, zcela irelevantní. Joker sám o sobě ospravedlňující své problémy není dost agresivní, schizofrenní a šílený. Sledujeme jeho origin, dá se říci. Dobře, ale k samotnému závěru tento film nestačí, pouze bych ho chápal jako doplnění k jinému filmu, který neexistuje (zatím). Herecky velmi dobře zahrané obzvláště J. Phoenix. Po vizuální stránce nic extra, ale hudebně to ladí solidně k tématu filmu. Hodně nadbytečných scén a nudných míst. Celkově jsem se i po druhém zhlédnutí nebavil, ale doporučuji raději dvakrát, protože to více prohloubí samotný pocit, který by tento film měl vyvolat na první dobrou. Průměrná práce s nevyužitým potenciálem. 3/5, realita 3/5 ()

Feacher

Stydím se, ale aktuálně jsem ještě neviděl žádný film o batmanovi, takže mimo profláknutých věcí (např. scéna v uličce za divadlem) to pro mě byl pouze film o duševně rozpadlém člověku. Dám Edit po zhlédnutí několika souvisejících snímků :)... Každopádně skvěle natočený film, excelentně zahraný a procítěný jak ze strany herců, tak i střihače a režiséra. Solidní!...... Edit po zhlédnutí Batmana 1989 - tolik společného, jak jsem si myslel, to nemělo, ale nic to nemění na tom, že je film silný ve své psychologické podstatě! ()

Bragi66

Také to vnímám tak, že autoři chtěli natočit drama, ale zároveň museli splnit zadání komiksáků. Herecký výkon Joaquina Phoenixe je obdivuhodný. Celek je těžkostravitelný ale v tom správném smyslu - je to opravdu dobře udělaná a těžko stravitelná psychokláda. ()

dejvvis

no tak teda, tenhle film je naprosto úžasnej, fakt bez přehánění. joker prostě nemá chybu, a dávám mu plnej počet bodů, joaquin phoenix jako arthur fleck a později jako joker je neuvěřitelně přesvědčivej. jak se postupně dostává do světa zla a šílenství, to je prostě kouzlo filmu. todd phillips udělal skvělou práci v režii a zasadil nás přímo do děje tak, že jsme si všechno prožívali s postavama. A ta atmosféra gothamu? typíčo mráz po zádech. film se ani nebojí dostat k temným tématům a vyzdvihnout společenský problémy, což mu dává takovou hloubku. až do poslední minuty mě držel u obrazovky a fakt mě ohromil. prostě skvěle natočený, nádherně hraný, a příběh, který se vám zabodne do paměti. určitě must-see. dávám 95% doufám že druhej díl co má vyjít na konci roku bude stejně skvělej. ()

Petak3

Poprvé v kině s čubkou co mě pak poslala do hajzlu, po druhý a třetí na macu a stejně to není na víc jak 3 hvězdy, škoda. ()

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu