PlayEasy

Další velmi vtipná a klasická Československá pohádka, která pobaví a zpříjemní vám večer i po 60 letech! A mimochodem "pekelný mariáš" je fakt legendární, stejně jako tento film! 75%... Vždy si při míchání karet zazpíváme a vzpomeneme si... ()

Olafson

Neuvěřitelná jízda! Jediné, co mi na filmu vždy zaráželo je to, proč si takoví dva borci jako Ráž a Deyl ml. nechají šéfovat v pekle od toho ňoumy Peška. ()

ilclassico

Když máte k dispozici kvalitní text, v nádherné češtině, kvalitní herce, kteří postavám vdechnou duši, víc než kulisy nepotřebujete. Zajímavé, já to jako pohádku nikdy nebral, ani v dětství ne. V rámci žánru za 5. ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

PAVLIS

Na rok 2022 je už tempo vyprávění trochu pomalé a dnešní feministky musí mít z těch vdavek chtivých děvčat osypky („…všichni z Líbáně, všichni z Drážďan, ale žádnej od Berouna“). Nicméně vymakaný scénář ještě podtrhují výrazné herecké osobnosti a třešničkou na dortu jsou stylové ladovské kulisy, a tak je radost sledovat tuhle roztomilou pohádku. ()

Rayen1

Super originální vizual, kterej se jen tak nevidí (snad jen na divadle), Kabát je skvelej sympaťák a celou pohádku táhne, a čerti jsou taky zábavný (pekelnej marias je nejlepší v celým filmu). Nehorázně mě ale vždycky rozčiloval (a to i jako dítě) prepanbickovanej otec Skolastyk, kterej je vždycky, když se objeví, na pěst, a princezna s ofinkou na debila, kterou snad ani nebudu komentovat. Njn, ne všechny postavy se vždycky povedou... ()

dejv01

Tato pohádka je pro mě o Vánocích něco jako kapr na Štědrý večer, vždy ji musím mít. Krásná výprava do výtvarného umění Josefa Lady může na někoho působit neotřele, ovšem zde se dokonale hodí a vyjímá. Josef Vinklář a jeho pekelná papula a vlastně celý čertovský ansábl jsou bezchybní. A nakonec morální ponaučení, vše jak má být :). ()

Filipes

Znamenitá pohádková klasika kterou můžete omýlat do nekonečna s výborným hereckým obsazením, soubojem dobra a zla a opravdu znamenitým výkonem Josefa Vinkláře. ()

AdrianMonk

Nechápu, co proti této pohádce všichni mají. Malované kulisy mi nevadí ani v nejmenším, a k tomu si připočtěme skvělé hlášky a herecké výkony. Jasných 5*. ()

smrtubohem

Kdybych měl představit svůj seznam pěti nejoblíbenějších českých pohádek, bezpochyby v něm nebude scházet tahle dokonalost. Josef Bek a Jaroslav Pešek jsou machři největší! ()

Radimko

Popravdě jedna z mých nejoblíbenějších. Smyslupný námět, báječná stylizace, úžasný casting, skvělé herecké výkony, kupa humoru a lehce erotický náboj k tomu... :-) Je jen pramálo takových. ()

xpaja

Budovatelská pohádka, která i přes silný odér doby vzniku nezklame ani při desáté repríze. Ladovy kulisy a divadelní podání se k satirické pohádce skvěle hodí. Film je plný skvělých hlášek a nezapomenutelných postav. Jediněčnost pohádky ale tkví v tom, jak se parodizací pekla a nebe staví k otázce náboženství. Poustevník, Bůh, Martin Kabát i čerti jsou si na "škále moci" velmi blízko, takřka socialisticky rovni. A jediným lékem na všechny problémy je práce, kterou všem "s Božím požehnáním" rozděluje nepracující "manažer" Martin Kabát. Ale to bychom nebyli v socialismu, aby i na něj nedošlo. A tak s úsměvem na tváři přijme svůj úděl: Doživotně ho pracovně zapřáhne služebná Káča. Dávám --- == 80% == --- . ()

ESNYR

Pár papírových kulis, dokáže nadělat 100x větší parádu než digitální triky za 100 milionů. Jedna z těch pohádek, která dokazuje že je potřeba udělat takový film z lásky ke své práci ( herec, režisér, scénárista ) a ne kvůli prachům. Jsme holt vobyčejní vekovský čerti ()

Pitryx

Klasická kulisová pohádka se vším všudy. S dávkou humoru i hororu, totiž scény v pekle. Herci skvělí, prostě, není co dodat. CHYBY:161224-85-Když Sarka Farka sjíždí z žebříku, na kterém maloval nápis, je vedle něj vlevo na zdi vidět nějaký stín, který sjíždí dolů. Není to stín jeho, takže asi od mikrofonu, nebo jiné techniky. ()