Reklama

Reklama

Homecoming

(seriál)
Trailer 1
Drama / Thriller / Psychologický
USA, (2018–2020), 8 h 41 min (Minutáž: 24–37 min)

Hrají:

Julia Roberts, Janelle Monáe, Bobby Cannavale, Stephan James, Alex Karpovsky, Shea Whigham, Ayden Mayeri, Marianne Jean-Baptiste, Dermot Mulroney (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(17)

Obsahy(1)

Antologický seriál zaměřený na tajemnou společnost Geist Group, netradiční wellness společnost a její stejně netradiční program „Iniciativa návratu domů“. (tribican)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (19)

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Formálně brilantně natočené vyšetřování podivného wellness zařízení v Tampě na Floridě pro válečné veterány. Nekalé praktiky farmaceutických firem jsou zde ale konfrontovány s podnětnými myšlenkami. Když to funguje tak co je na tom špatného? Kdo je tu pokrytec? Bobby Canavelle je tu boží, jeho úskočný kravaťák je tahoun i přes telefon. Julia Robertsová, byť jde o hvězdu první kategorie a hraje velice dobře mi tady moc nesedí. Myslím že v prvním nástřelu scénáře mělo jít o mladší holku ze školy a bez zkušeností, než o starší paní, ale tahle se to, jak by řekli v Geistu, líp prodá. Jiskření mezi ní a léčeným dvacetiletým vojákem by bylo uvěřitelnější. Přesto Esmail je mistr formy a jeho projekty mají hlavu a patu. Snad od něj uvidíme brzy ještě více realizovaných projektů. ()

BoredSeal 

všechny recenze uživatele

Příběhově je to normální, takřka staromódní záležitost. V druhé polovině mě seriál občas příjemně překvapil, ale jinak zkušený filmový fanoušek uhodne řadu věcí v předstihu. Překvapily mě taky příšerné účesy Julie Roberts, hraje dobře, ale ty experimenty její kadeřnice se vůbec nezdařily - zřejmě podle režiséra jediný způsob ke zvýšení pravděpodobnosti přitažlivosti starší ženy pro mladého vojáka ve formě. Snad kromě zajímavě napsaného záporáka jsou postavy (a herci) spíš otravní. Propracovaná vizuální stránka by vás mohla přesvědčit k o něco vyššímu hodnocení a nadšenci do filmové hudby jistě poznají vypůjčené kusy odjinud. ()

Reklama

EdaS 

všechny recenze uživatele

Parádní paranoidní thriller jako ze sedmdesátých let od tvůrce Mr. Robota, s neustálými odkazy jak formou využívání hudby ze starých filmů, tak vizuálním stylem jako od Briana De Palmy. Skvělé obsazení, lahůdkové jízdy kamery i geometrické kompozice, výborně fungující tenze... netuším co lidem chybí ke štěstí. Homecoming je u nás hodně pod radarem (ani ne stovka hodnocení na čsfd s velmi nízkým procentem, oproti solidním 7.6 na IMDB), což vůbec nechápu. ()

Ant 

všechny recenze uživatele

Příběhovou prázdnotu takových rozměrů nezachrání ani režisérský mág Esmailova kalibru. Ten dokáže formálně ozvláštnit asi kterýkoliv námět a do určité epizody se mu to daří i tady. Bohužel jakmile mi došlo, že větší hloubku ten příběh opravdu nemá, a že žádné velké mystérium se nekoná (i přes všechny odkazy na Hitchcocka), začala jsem se nudit a modlit, ať to dotáhnu do konce. Herci jsou nicméně skvělí. Cannavale a Whigham okoření každou roli. Je fajn vidět Roberts připojit se k hercům, co se obrátili k televizi. Jen je škoda, že se nejednalo o hlubší roli a lepší paruky. Poslední záběr potěšil. ()

mcb 

všechny recenze uživatele

Jedno z největších seriálových zklamání letošního roku. Stylisticky experimentální "minisérie" sice zajímavě aktualizuje půlhodinový formát do podoby (neo)noirového thrilleru, nicméně veškerá, zahraničními reakcemi avizovaná podobnost s filmy od Hitchocka či DePalmy je přítomna pouze na úrovni audiovizuálních aluzí, které jsou stavěny na odiv. Autorský rukopis televizního tvůrce Sama Esmaila a kameramana Toda Campbellla, kteří oba stojí za formálně progresivním seriálem Mr. Robot, sice skvěle pracuje s předkamerovým prostorem, dlouhými jízdami kamery a paranoidním soundtrackem, nicméně ani tato soudržnost na úrovni stylu nedokáže vdechnout život začátečnickému scénáři, který zpracovává látku původně založenou na americkém podcastu na úrovni YouTube webseriálu. Mimo atypické konce epizod je děj, vedený eklektickým výkonem Julie Roberts, naprosto předvídatelnou báchorkou, která se snaží obhájit svou prázdnotu a příběhové vakuum poutavými stylistickými řešeními. V desetidílné podobě jde tak o naprosté scenáristické selhání, kdy většině epizod vévodí nezáživné terapeutické dialogy mezi postavami, které si nemají co říct. Co se týče hvězdného hereckého obsazení a tvůrců (zejména režisér a kameraman), ohromné mrhání talentem. ()

Galerie (228)

Zajímavosti (4)

  • Väčšinu použitej hudby sme už pred tým mohli niekedy počuť v iných filmoch a seriáloch. (Astonko)
  • Použitie cvičeného pelikána stálo tvorcov zhruba 50 000 amerických dolárov. (Astonko)
  • Herečka Julia Roberts si příjde za jednu epizodu na 650 tisíc amerických dolarů. (ČSFD)

Související novinky

Spotify začne adaptovat své podcasty

Spotify začne adaptovat své podcasty

26.09.2020

Hudební aplikace Spotify má v současnosti 170 milionů neplatících zákazníků a 138 milionů prémiových uživatelů. A teď se společnost rozhodla tato čísla zužitkovat – hodlá totiž ještě ve spolupráci s… (více)

Reklama

Reklama