Slunovrat

• USA Midsommar (více)

Vztah Dani a Christiana už nestojí za nic. Možná to ale spraví výlet do severní Skandinávie s partou kamarádů. V odlehlé vesničce odstřihnuté od okolního světa se tu jednou za 90 let, na letní slunovrat, koná speciální slavnost. Mladí Američané si užívají bezstarostné prázdninové veselí v místě, kde slunce nikdy nezapadá. Vše se ale zvrtne, když je vesničané přizvou k rituálům, při kterých se místní ráj na zemi mění v čím dál děsivější peklo. Horor Ariho Astera (Děsivé dědictví) ukazuje, že za bílého dne se mohou odehrávat ty nejtemnější věci. (Aerofilms)

Corpse_Bride odpad!

Takéto zvrátené veci by sa nemali natáčať. Že vraj horor? Bol to hnus. Režisér a scenárista patrí buď do blázinca alebo do väzenia. A pre koho to asi bolo určené? Pre magorov a psychopatov? Toto už nie je umenie. ()

LeemaCZ

Nebudu se v tom nějak šťourat, ale. Zasazení, atmosféra a synopse strašně super a celkově bych chtěl vidět víc folklórně založených filmů. Ale jako horor mi to moc nepřišlo (ikdyž osobně nejsem žádný hororový expert když se většině hororů vyhýbám) a vzhledem k tomu jak o tom všichni mluvili jsem od toho čekal víc. Je to fajn film, ale nic světoborného jak mnozí tvrdí. Polovinu smrtí ani neukázali. ()

Arsony

Well jsem velký fanoušek "guilty pleasure" filmů a bizarních artových počinů. Tento film mi nepřijde jako horror, aspoň ne v klasickém pojetí. Je to psychologická audio-vizuální hra, která i přesto, že je naprostým ztělesněním specifikace "slow burn" tak mě ani na chvíli nenudila. Keep em coming mr Aster. btw: Florence Pugh velmi zajímavý výkon, není poprvé co mě příjemně překvapila :) ()

Nostradamus6

Snad je to tím, že jsem film nepochopil....možná je to tím, že jsem do sebe během filmu neládoval něco podobného jako všichni ostatní na "speciální slavnosti" ať už v pevném či kapalném složení...... a možná jsem od filmu prostě čekal jen o něco víc..... ať tak či tak, tak to pro mě byla bohužel více jak dvě hodiny trvající nuda! 3* dávám aspoň za těch pár super songů do playlistu. ()

nikhaj

Vesela prihoda pre clenov, nie tak vesela pre dovolenkarov. Pekni film o hippisackej sekte deti kvetov v malebnom prostredi pekne na samotke bez pravidiel a jasnych hranic. Ze to je mindfu*k som tusil ale takto vysperkovana psychopatia to sa nevidi tak casto. ()

hronikpetr odpad!

Přemýšlel jsem o 1 hvězdě, ale nakonec si to nezaslouží ani to.. Asi nejsem zdejší gurmán, který tomuto titulu daruje 4 nebo dokonce 5 hvězd. Tohle si to prostě nezaslouží.. Táhne se to jako smrad, děj je o ničem a horor? Ano horor byl se na to koukat. To možná ano..nedoporučuji ()

Kraken777

K tomuto filmu ma donútil kamarát :D, inak by ma to asi nenapadlo pozerať. Pekné prostredie, kameraman si dal taktiež záležať. Za mňa veľmi zaujímavý film, len prehnaný tými nechutnými rituálmi. 3* ()

Andy.222

Upřímně jsem dost zklamaný. Co musím na filmu vychválit do nebe je hudba. Ta dokázala z dívek tančících na prosluněné louce, nebo lidí zasedajících k venkovní hostině udělat něco z čeho jste napjatí jak na skřipci. Co na filmu nemůžu vychválit je: 1. ani jedna postava mi nebyla sympatická, s hlavní hrdinkou v čele. Jako parta vyhulenců co začínají dovolenou slušným matrošem s houbovým čajem a hlavní hrdinka, která má psychické problémy na hranici hospitalizace? Jak mám jako s nimi sympatizovat? 2. je to opravdu dost rozvláčné až utahané. 3. něco o severské mytologii atd. vím, ale když už tam měli dva lidi co tyhle věci studují, co se nám trochu svěřit a osvětlit tu a tam něco. Nebo autor čeká, že budu mít u filmu otevřenou Wiki? Takže v důsledku sledujete partu lidí, která vám není sympatická, jak příliš dlouho dělá věci, které nechápete. ()

CheeseFigure

Film má celkom fajn atmosféru založenú na tom, že divák vlastne nevie, čo sa naozaj v švédskej pohanskej komunite deje. Na svoje si prídu aj fanúšikovia gore, keďže úmrtia sú celkom krvavé. Celkovo krvavosť a nechutnosť pomáha tomuto filmu, hlavne potom v, pre tento druh hororov typickom a očakávanom, závere. Pomalšie tempo mi až tak veľmi nevadilo.  Čo mi vadilo, tak bola zo začiatku Dani, ktorá mi prišla ako toxická priateľka. Zdá sa však, že som zrejme jediný, kto ju tak vnímal. Ale ako film postupoval a začal sa viac zameriavať na atmosféru komunity, tak mi vadila menej a menej. Čo musím pochváliť, tak sú pekné kamerové zábery na začiatku, scény vyzerajúce, ako keby príroda žila a celkové prostredie. ()

enceees

Tento film má dvě pozoruhodné vlastnosti. První je, že mě po osmi letech zde vyprovokoval k napsání komentáře. A druhou je, že jsem si už hodně dlouho nepřál skon hlavních, naivních a nepřemýšlících hrdinů. A pardon za spoiler - ta jednoznačně nejotravnější postava jako na potvoru přežila. ()

Teri123

Bylo to zajímavé, zvláštní, matoucí? Ve finále se mi to ale líbilo. Nevím, jestli jsem úplně pochytila myšlenku nebo záměr tohoto filmu, jestli teda nějaký měl ale mě to upřímně nevadí. Florence to zahrála skvěle a tímto filmem se mi po několikáté potvrdilo, že je opravdu talentovaná herečka. Příběh je zajímavý, možná bych ho potřebovala lépe vysvětlit ale aspoň to nebyl běžný horor. Originální to je dost, jak zápletkou tak prostředím. Můj nejoblíbenější horor to nebude ale špatné to určitě nebylo. ()

Peddro

Námět zajímavý, ale naprosto diletantské charaktery postav. Chovají se jako z pomocné školy, vůbec nemají snahu se od  té sekty dostat - ani jediný pokus o útěk. To jako měli být studenti VŠ - vlastně byli tak primitivní, že jim ani nešlo fandit.. Pokud by oběti nebyly tupé ovce, tak by to byl zajímavý příběh.... ()

Theofilus

Rádoby artová nuda. Je to sice pěkně natočený, ale když se v horroru/dramatu něco začne dít, až po hodině a půl, jenom aby pak následovala další půlhodina ničeho, tak se fakt omlouvám, ale pro koho je tenhle film? Nedivil bych se, kdyby méně trpělivý divák v první hodině usnul. Rozhodně tomu nepomáhá to, že všechny postavy jsou na pěst, tudíž napětí neexistuje, protože kromě černocha jsou všichni totální otravný idioti. Florence Pugh je i po Black Widow nehorázně zapomenutelná, tuctová herečka a tady ještě pořád konstantně bulí a je otravná. Btw: nechápu proč se holka, co nachytá přítele, jak jí podvádí, musí pozvracet? Pro všechny milovníky pomalejších horrorů nebo celkově kvalitních filmů doporučuju místo tohohle paskvilu zkouknout filmy od Roberta Eggerse - konkrétně the Witch! ()

MartinNewman

Dávám za tři, ale taková slabá trojka. První hvězda je za Florence Pugh a zejména její závěrečný úsměv, druhá hvězda za olympijské hry ve skoku že skály a třetí hvězda za týpka v medvědovi, ten si to vážně vyžral. Přímo situace bez východiska. Jinak je film zdlouhavý, občas až nudný, plný vřeštících vyšinutých švédských Mařenek a Olafů v pokročilém stádiu šílenství. Závěr filmu je super, stejně jako v předchozím díle Ari Astera, které se mi líbilo víc. ()

Dandirion

U hororů se buď nudím, směju nebo spím... Ale tohle mě zaujalo. Neříkám že bych se bál, není to slasher, nebo nějaká extra děsivá podívaná, ale je to znepokojivý a celý tak zajímavě divný. Většina filmu se odehrává ve dne, za krásnýho počasí a všechno je barevný a veselý, což ve finále jen podtrhuje tu atmosféru, kdy divák ví, že je něco špatně a musí se to posrat. Slušná podívaná. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Hvězda Borata si zahraje v novém hororu