Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Asi nikdo není v městečku North Bath tak složitá osobnost, jako Donald "Sully" Sullivan. Také se tu spousta věcí točí jen kolem něho. Dokáže stále ještě pořádně zamotat ženským hlavu, stejně jako nedá nikdy dopustit na své přátele, na druhé straně dokáže být neobyčejně tvrdý, paličatý a během okamžiku pořádně naštvat policistu či příbuzné. Někteří lidé nad Sullym dávno "zlámali hůl" a myslí si, že je prostě potrhlý blázen, zato jeho domácí, stará paní Berylová na něj nedá dopustit. Pro další obyvatele městečka v sobě nese jakýsi zvláštní nevypočitatelný kompas, pomocí něhož se řídí v okamžiku, když se znovu zamiluje, nebo se usmíří se svým synem... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (119)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Film, veľmi vhodný na rozbor vzťahov medzi všetkými svojimi postavami na nejaký scenáristický seminár. Je "tak nejako" americky idealistický, ale to mu nemá zmysel vyčítať, tak ho treba brať. Možno aj preto, že mu uveríte najmä vďaka legendám Newmanovi a Bentonovi. Film si len tak plynie, medzi postavami sa to postupne kryštalizuje. Tie sa chovajú medzi sebou sarkasticky, čo sa nerovná automaticky hnusne a kruto. Čiže asi v tom vidím rozdiel medzi Bentonovou fikciou a skutočným, krutým životom. Body navyše a celkových 80% okrem dokonalého Newmana za môjho obľúbeného predstaviteľa vedľajších rolí: Pruitta Taylora Vincea. Kto ho raz videl v jedinej jeho úlohe hlavnej, rok po Nie som blázon, musel si ho maximálne obľúbiť. ()

Skip 

všechny recenze uživatele

Pohodový film, v němž se sice objevilo téma vyrovávání se otce se synem, ale naštěstí se nijak netlačilo na pilu, jak je to ve filmech s tímto tématem zvykem. Paul Newman hrál velmi dobře, stejně jako ostatní, přičemž jsem fyzicky cítil Sullyho bolesti v koleni, protože mám to samé, ale na druhé straně:-) Jakmile jsem uviděl Pruitta Taylora Vince, říkal jsem si, jestli dojde na slzy. No jasně že došlo. Je jen málo filmů, kde by mu nezvlhly oči. Mě ale přijde s tímhle svým uplakaným prosťáčkovstvím dost otravný. No ale jinak tedy pohoda, jak už jsem řekl. ()

Reklama

manonfire 

všechny recenze uživatele

Newmanův děda s manýry mladíka a Willisův další chlápek nad věcí, který má dědu stejně tak očividně rád, že by mu odpustil cokoliv. Navíc Melanie Griffith udělá Newmanovi a nejen jemu radost tak mile a prostě zvednutím svého svetru, že to je více lidské nežli erotické, přestože erotický podtón tam díky ní vždycky bude. Je zde velmi milá, a to je slovo, které mám u žen nejraději. Film je ale jinak postaven na Newmanovi, který si dojemně dokazuje svou stále nekončící samčí integritu, která v moment rozhodnutí v počáteku road movie s Melanií upřímně vyměkne, ale její existenci tak úplně nepopírá..80% ()

BDMarty007 

všechny recenze uživatele

Milý a pohodový film, občas s příjemným humorem, občas trochu smutný, který ničím výrazným nepřekvapil, snad kromě momentu, kdy Melanie Griffith na vteřinku vytáhla svetřík. Jednak je opravdu na co koukat a celkově ta scéna (a následující vteřiny) byla zajímavá, příjemně to v tu chíli zajiskřilo. Zajímavá je celou dobu tenze mezi Donaldem (Paul Newman) a Carlem (Bruce Willis), kteří reprezentují rozdílný archetyp (a možná i generaci) amerického chlapa a jejich permanentní vzájemné batlování je kořením filmu. Pro mě to bylo příjemné, ač skoro na hranici trochu nudného, ale mému tátovi se to líbilo moc. ()

Maq 

všechny recenze uživatele

Je to určitá zajímavá tendence, jak se některé velké hollywoodské hvězdy minulých desetiletí na stará kolena angažují v žánrově malých filmech. Toto je jeden pěkný příklad. --- Většina amerického mediálního exportu si vystačí s východním pobřežím a Kalifornií, a pokud už si všimne nějakého jiného koutu Ameriky, zpravidla jen proto, aby ukázala, jak je beznadějně zaostalý. A tak se většinou můžeme jen domýšlet, jak ta obrovská „malá“ Amerika menších měst a městeček, bílá, protestantská, heterosexuální, konzervativní a republikánská, nejspíš vypadá. --- Tento film je americkou obdobou naší Vesničky střediskové. Nemá to děj, je to obraz určitého druhu lidí. Obraz nemálo idealizovaný, pochopitelně, ale měli bychom si vážit odvahy, s jakou někdo vyzdvihne na světlo americké smetiště dějin a oznámí světu: ještě ne celá Amerika je barevná, sektářská, politicky korektní, pokroková a obamovská. Klobouky dolů a chovejme se tiše, jsme na pohřbu. ()

Galerie (39)

Zajímavosti (11)

  • Film venovaný Jassice Tandy (zomrela 11. 9. 1994). Film sa mal premiéru v USA 23. 12. 1994. (ČSFD)
  • Když Sully (Paul Newman) se synem kradou sněžný pluh, lezou přes plot, ale jak se dostali zpět už ve filmu nevidíme. (griph)
  • Film získal Stříbrného medvěda na MFF v Berlíně. (M.B)

Reklama

Reklama