Klid noci

Roy Scheider se pustil do vyšetřování vraždy svého klienta. Hlavní podezřelou se postupně stává Meryl Streep.  Psychiatr Sam Rice (Roy Scheider) se musí na vlastní pěst pustit do vyšetřování vraždy svého klienta, jehož mrtvola byla nalezena v autě. Na základě výpovědí a spolupráce s policií se hlavní podezřelou stává Brooke Reynolds (Meryl Streep), ke které směřují všechny důkazy. Situaci ale komplikuje fakt, že se Sam s Brooke sbližují čím dál víc, než by mělo být. Je však ona tím vrahem? (oficiální text distributora)

pepo

V dobe vzniku to musel byt strasny trapas. Reziser aj obaja hlavni herci to mali ako nasledujuci film po svojich oscarovych triumfoch a vysledkom je iba slusna zanrovka s paradnou kamerou a niekolkymi mrazivymi sekvenciami. Ten scenar je vsak tak nezaujimavy, ze ho nezachranili ani tradicne skveli Scheider a Streepova. Slabsich 7/10 hlavne kvoli perfektnej formalnej stranke ()

HonzaBez

Thrillery vážně nemusím. K sledování tohoto me hned v uvodu přiměla chytlava titulní melodie. Když jsem pak zjistil, že v něm hraje mladičsky krásná Maryl Streepova, nebylo co řešit... Filmu nelze upřít, že má vybornou atmosféru a hlavně pár vskutku hustých lekaček. Tedy normálně nic pro mě, ale co by člověk neudělal, když je na scéně někdo tak kouzelný jako Streepova. ()

kaylin

Vzhledem k hereckému obsazení jsem čekal, že to bude ještě o něco lepší, ale musím uznat, že to rozhodně očekávání nenaplnilo. V konečném důsledku je to celkem normální thriller, který vás přece jen nechá až do konce hádat, kdo za tím vlastně je. Meryl Streep je v roli rozkošná a s Royem vytvořili zajímavý pár. ()

Reiniš

Povedený atmosférický thriller se solidně hrajícím Royem Scheiderem a svůdnou famme fatale Meryl Streep. Pointa sice na diváka pomrkává už od poloviny a konec by si zasloužil lepší gradaci, i tak jsem byl mile překvapen. Důkaz toho, že thrillery s tajemnou blondýnou se točili i dávno před Základním instinktem. ()

ilemas

Viděl jsem to tehdy v kině a tenkrát se mi to velice líbilo, dnes to vysílá ČT1, po opětovném shlédnutí po tolika letech a zmlsaný novějšími akčnějšími filmy mě to docela nudilo, jen jsem vzpomínal. V době, když v kinech nic moc nebylo, nebyli ani VHS videa a internet, bych asi hodnotil plným počtem, dnes to bohužel vidím jinak. Přesto jsem rád , že jsem film shlédl, dvojka Roy Scheider a Meryl Streep stojí za to a nakonec to nebylo tak špatné, jen překonané. ()

• Meryl Streep v jednom rozhovoru uvedla, že tento film považuje za ten nejhorší, který ve své kariéře natočila. (jezurka42)
  • Původně se film měl jmenovat "The Stab", tedy "Ostří". (Alfréda)