Klid noci

Roy Scheider se pustil do vyšetřování vraždy svého klienta. Hlavní podezřelou se postupně stává Meryl Streep.  Psychiatr Sam Rice (Roy Scheider) se musí na vlastní pěst pustit do vyšetřování vraždy svého klienta, jehož mrtvola byla nalezena v autě. Na základě výpovědí a spolupráce s policií se hlavní podezřelou stává Brooke Reynolds (Meryl Streep), ke které směřují všechny důkazy. Situaci ale komplikuje fakt, že se Sam s Brooke sbližují čím dál víc, než by mělo být. Je však ona tím vrahem? (oficiální text distributora)

Anderton

Keď sa počas deja povie nejaká historka z minulosti, poprípade sa doplní ešte nejakým mysterióznym snom s nejakými skrytými významami, tak si môžete byť istí, že finále bude podobné. Na tejto priamočiarej ceste sme svedkami rozhovorov a scén, ktoré niekedy iba vypĺňajú stopáž, vedú nás do slepej uličky, alebo povedia jednu z mála zásadných informácií pre dej. To preto, že Still of the night skôr pripomína epizódu nejakého detektívnho seriálu a tá stopáž je tak pre celovečerný film umelo naťahovaná. Ale ak si tento nezaujímavý, ale celkom atmosférický bezvýznamný film pozriete v pokoji noci, môže vás celkom pobaviť. ()

Goldbeater

Still of the Night je povedený thriller, který mě dokázal i párkrát vystrašit. Některé scény z tohoto filmu by se klidně daly použít i v dobrém hororu. Velmi působivá je například ta snová, kde blonďatá holčička utrhne oko plyšovému medvídkovi, který začne mohutně krvácet. Docela mě zamrazilo v zádech. Škoda jen, že odhalení vraha je velice průhledné, je tu totiž představeno strašně málo postav, což nám poznání zabijáka až moc usnadní. Když tu je ale krásná Meryl Streep a charismatický Roy Scheider, zachraňuje to situaci. ()

genetique

Keď Meryl natočila v tom istom roku film 'Sophie's Choice', tak si svoj oscarový výkon viditeľne preniesla aj do tohto snímku a rovnako je cítiť aj kvalitu ostatných hercov. Pointa má slušný poirotovský charakter, no kým k nej príbeh dospeje, prejde divák zaujímavým sledom pocitov z filmu. Ako som už povedal, herecky na veľmi slušnej úrovni, no krivka zaujímavosti deja, napätia a slušnej atmosféry vystrelí nahor len v záverečných minútach a to je naozaj veľká ujma na celkovej kvalite snímku. 70%. ()

Slado42

Vždy jsem si myslel, že nikdo už nedokáže zfilmovat lepší horor než Alfred Hitchcock. A zřejmě je to pravda. Ovšem takový thriller s hororovými prvky je něco jiného. Tyto záblesky hororu se Hitchcockovi přinejmenším vyrovnají. Při scéně s malou holčičkou mi bylo pěkně úzko. Ovšem i zbytek je pěkně zpracovaný a nepostrádá dobrou atmosféru, skvělé herce a napětí. ()

ainny

Už dlouho jsem to neviděla, takže dneska nažhavím nahrávání. Přesně na tuhle Meryl Streep mám teď chuť. Jedna z prvních rolí, v které jsem ji viděla a jedna z těch, pro které jsem si ji zamilovala. Kdysi, v počátcích vztahu, jsme na tom byli s mým pánem a vládcem v kině a já jsem se hodně, ale opravdu hodně a ráda bála. Dneska už se na to člověk dívá jinak. Viděla jsem děsivější věci, ale nostalgie na to tehdejší kino ve mně zůstává a čas nic nemění na tom, že Klid noci patří k mým nejmilejším thrillerům vůbec. ()

• Režisér Robert Benton popsal tento film větou "co by se mohlo stát muži, který se zamiluje do ženy, ze které má strach." Benton prý vycházel z vlastní životní zkušenosti. (Alfréda)
  • Robert Benton původně zamýšlel natočit film černobíle. (Alfréda)