Velmi neúspěšný písničkář Jack (Himesh Patel) chce pověsit kytaru na hřebík, protože ať dělá, co dělá, poslouchá ho jenom nejlepší kamarádka Ellie (Lily James). Pak ho ale v důsledku chvilkového záhadného globálního zatmění porazí autobus. A to zcela změní nejen jeho život a způsobí i jednu hudební katastrofu. Když se Jack vylíže ze zranění a na párty konané na počest jeho uzdravení zabrnká na kytaru „Yesterday“ od Beatles, nestačí se divit reakcím svých přátel, kteří se chovají, jako by jednu z nejznámějších písniček všech dob slyšeli poprvé v životě. Mohl by to být nepovedený fór, kdyby se stejně nechovalo vyhledávání na internetu. Beatles jako by nikdy neexistovali a Jack vycítí příležitost. Stačí, když si vybaví všechny pecky legendárních Brouků z Liverpoolu, a svět mu rázem bude ležet u nohou. A ono to funguje! Dokonce tak dobře, že i slavný Ed Sheeran (hrající ve filmu sebe sama), který vezme Jacka jako předskokana na své turné, uzná, že ten klučina odnikud je mnohem talentovanější než on. Radost Jackovi kalí jen dvě „drobnosti“ – vědomí, že se dopouští celosvětového podvodu, a ztráta Ellie. Ta má pocit, že by ho konečně měla přestat milovat, když je to celou dobu jednostranné, a se zlomeným srdcem ho pošle do L. A. natočit nejlepší desku všech dob. Jenže když zpíváte o tom, že k životu stačí láska („All you need is love“), může vám to najednou dost změnit priority. (Cinemart)

chrispe

Super nápad! Fakt. Ale mě to zpracování vážně nudilo. Film jsem dala nadvakrát. Hlavní hrdina byl naprosto bez charisma (možná to byl i záměr tvůrců) a děsně, děsně mě nebavil a jeho osud mi po nějaké době byl buřt. Ed Sheeran má sice skvělou muziku, ale je strašně prkenej a když se objevil na scéně, většinou to bolelo. Umí to být  vtipný, ale herci tu vtipnost dost zabíjí.. za mě prostě spíš špatný, než dobrý. Potenciál to mělo, ale jak jsem psala výše, celkem dobrý scénář zabíjí realizace. ()

Olík

„Píšu vám, ještě včera jsem byl blízko vás. To byl včerejšek, však čas je čas. A já tu sám teď píšu vám.“ Trošku promarněný potenciál. Tady šlo šlapat víc do plných a ne jenom vše vsadit na nevýrazného hrdinu a stokrát omleté morální hodnoty. Kdybych se v tom chtěl ještě trošku šťourat, tak bych zmínil nulovou chemií mezi Himeshem Patelem a vlastně kýmkoliv, to že hudba legendárních Beatles je až na druhé (no spíš, páté) koleji, či že člověk, který je podepsaný pod Láskou nebeskou nebo Deníkem Bridget Jonesové zplodí romantickou linku, která je víc, než cokoliv jiného otravná. Ale pozitivní energie z toho jde, takže vlastně „dědku hobluj“. ()

Ema57

Jednoduchý nápad s neuvěřitelně milým pokoukáním ve prospěch Beatles, Himeshe Patela, Lily James i Eda Sheerana. Zachtělo se mi zaletět si do Liverpoolu. ()

joker30

Píšem to nerád, ale asi sklamanie. Čakal som viac / možno aj po skvelych hudobnych filmoch BR a Rocketman/. Taký feel good movie s množstvom dobrej hudby a namiesto toho sa to nejak zmenilo na feel bad movie. Dosť mi vadilo, že v podstate skoro žiadna pieseň nezaznela cela, len stale nejake utrzky, asi aby ich tam napchali čo najviac. Chemia medzi ustrednou dvojicou nikde. SPOILER Zlaty klinec asi malo byt stretnutie s Lennonom, no posobilo to skor cudne a smutne. Ovela viac by ma potesilo keby sa v zavere zjavili zijuci clenovia kapely... 65% ()

cure

Primárne ide o tuctovú romantickú komédiu s pesničkami. Rovnako ich mohla naspievať Miley Cyrus, film sa mohol volať "Malibu" a tieto riadky by nevznikli nakoľko by som na film do kina nešiel. Ušetriť som tak mohol čas, aj pár euro. Marketingový mágovia, to ale urobili fikane, keď značku "Beatles" len využili /zneužili?/ a neprekukol som ich. Keby sa to nechcelo na nič hrať..., ale očakávanie vyvolať filmári chceli a sklamaniu sa tak, v niektorých prípadoch vyhnúť nemohli /ako je ten môj/, ale veď aj tu účel svätí prostriedky. Samotný nápad je vyborný, až na to, že pesničky od Beatles tu robia len "křoví" béčkovej romantike. Každopádne jedno malé/veľké plus filmu uznať musím. Robí medzi mladými ľudmi osvetu a približuje im fenomén "Beatles" tak, že ho vedia bez trápneho pocitu akceptovať a vyvoláva u mladých o pesničky chrobákov záujem. BTW: ak si chce niekto pozriet skutočne parádny film o beatlemanii, odporúčam poľský film "Yesterday". ()

bararich8

Fajn nápad, ale ne zcela úplně využitý. Hlavní postava je fakt ňouma. Jinak je to klasická romantika. Ale celkově pobavilo a rychle to uteklo, takže slabší 4*. ()

TheSompeque

Jack je LIDL kytarista, který jednoho dne dostane smash od autobusu. Mohl za to celosvětový blackout, který všem smazal vzpomínky na kapelu Beatles. Teda až na Jacka, který toho využije. Začne vystupovat s písněmi od zmíněné kapely, nějaká ta klišé romance a na závěr dojde k závěru, že to je špatný takhle zneužívat dílo někoho jiného. Konec filmu. Ano, je to nudné af. ()

pepa3rd

Fakt super nápad, z počátku to i pěkně ubíhalo, ale pak se děj tak nějak začal táhnout až do samotného konce. Příjemná oddychovka, ale vlastně nic co by si člověk měl pamatovat. 60 % ()

Torgal

Feel good film na aké je Curtis špecialista postavený na zaujímavom nápade. Keby som bol fanúšikom Beatles, tak by sa mi to páčilo asi viac, takto je to len príjemná jednohubka opakujúca staré známe klišé o tom, že láska dôležitejšia než všetka sláva a peniaze. Pobavila ma pomerne veľká rola pre Eda Sheerana a Lily James je tak rozkošná, že by som ju zjedol. Škoda, že jej to s Himeshom Patelom veľmi spolu nesedí. 7+/10 ()

salamandrr

Za mě super snímek, nesnaží se to být kulervoucí trhák, ale je to úsměvná komedie postavená na dialozích. Závěr trochu zklamání, ale i tak wow. ()

kilobyte

Když se inspiruji filmem a odmyslím si vše, co bylo od Beatles, tak to byla docela nuda. Přitom když jsem se dozvěděl, že k filmu napsal scénář Richard Curtis a bude v něm hudba od Brouků, tak jsem se na něj těšil, jak malý kluk na Vánoce. ()

tranquill

"Všichni žijem ve žluté ponorce!.. Já žiju v zahradě chobotnic..." Nejsem sice zanítěný příznivec Beatles, ale tahle fiktivní romantická hudební komedie byla příjemnou změnou v záplavě jiných filmů. "Kdo je Harry Potter?" ()

PEZ

Na to, že to režíroval Danny Boyle som čakal väčšiu pecku. Ale scenár písal Richard Curtis, ktorý stále používa tú istú romantickú šablónu, takže moje očakávania boli predsalen trošku brzdené. Takže nakoniec to bolo feelingom vo výsledku približne také, ako som čakal - čiže fajn. :) Pekný romantický sci-fi film, ktorý vzdáva poctu (najmä) skupine Beatles. A zopár ďaľším. Ja nie som Beatlesák, takže som pritom príliš nerumázgal (i keď Yesterday ma veru dostalo!), preto adorácia v tomto smere u mňa nehrozila. Na druhú stranu ma potešila účasť Kate McKinnon, Jamesa Cordena, či Eda Sheerana. Avšak najväčšia bomba bola prevtelenie sa Roberta Carlyle-a do Johnna Lennona. Ja som ho tam fakt nespoznal! Neuveriteľné. Navyše to bola skvelá scéna. Jo a ešte jedna malá perlička - pôvodne bola v malej roli obsadená aj krásna a dnes už slávna Ana de Armas. Tu si môžete pozrieť jej vystrihnutú scénu. Nie je úplne márna. Celkovo fajn jednohubka so zaujímavým, no nie úplne využitým, nápadom. 7/10 ()

franzkfk

Celých 5 let trvalo, než mi někdo vnuknul myšlenku, že to není jen další Curtisova kýčovitá, romantická komedie bez hlubšího přesahu. Celých 5 let! Už od premiéry jsem si říkal, jak je možné, že by Boyle šel do něčeho tak povrchního. Film jsem si občas zopákl a stejně jsem na to nepřišel. A pak jednoho dne díky komentáři na YT .... pouze pro ty, jenž film viděli: Charakter Ellie je analogií k písni Eleanor Rigby, což je osamělá žena, která celý život čeká na společnost / na svou lásku. Jack totiž ve skutečnosti umírá po srážce s autobusem viz "really glad, you're not dead, man" a Ellie si v zármutku vysní svět, ve kterém se stane Jack rockovou hvězdou. Ellie - jako každý daydreamer - vychází z již poznaného, tzn. že si představuje, jak Jack zpívá písně Beatles a tím získá slávu, po které tak vždycky toužil. A jako každý člověk, který k někomu chová hluboké city, je nejšťastnější, když se tomu druhému plní jeho sny. Zároveň se jedná o Jackovo vyrovnání se se smrtí a přechod na "druhou stranu". Eleanor Rigby je zrovna i píseň, kterou Jack v průběhu příběhu nedokáže zhmotnit, jelikož je píseň reflexí smutné reality. A tak když si Jack začne rozpomínat, zhmotní se mu na hotelové recepci Ellie, která se ještě nedokázala smířit s jeho odchodem (což se dá zároveň přeložit i jako Jackovo oddalování přecházení prahu posmrtného života). A tak se společně s Ellie vrací zpět k zážitkům, kterak se opíjeli a v noci se toulali po ulicích a zpívali písně, ke kterým neznali slova. Zároveň se vrací i do Pier Hotel, kde se Ellie s Jackem v tichu rozloučí - a tak dojde klidu. A klid najde i Jack, když se setká s Lennonem, jenž prožívá svůj život po životě naplněný, šťastný a vlastně opakem toho chaosu, který zažil "jinde". Jack tak může prožívat svůj sen ... svůj život po životě ... kde je s Ellie, ale zároveň sdílí svou lásku pro hudbu (Ob-La-Di, Ob-La-Da ... life goes on). A kde se Jack konečně vysloví a Ellie řekne své "ano" a už nebude tou osamělou ženou. ()

Klajondr

Po Bohemian Rhapsody a Rocketmen se k nám dostává další film, jehož názvem je hitovka kapely, o které snímek pojednává. A jestli vás to už taky trochu začíná štvát, tak se nebojte. Tohle není jako ty dva předchozí. Nesetkáme se zde s velmi "zajímavými" životy umělců, ani s jejich gay trablemi. Tohle je čistě hetero (tak bacha!!). Ale teď žerty stranou. Yesterday je vcelku hezký příběh o chlapovi, který se rozhodl žít jako Beatles. No a do toho se samozřejmě zamotá žena a... no prostě si na to zajděte, jelikož to za ty peníze rozhodně stojí. ()

255085349

Bohužel, velké zklamání. Nezajímavě podané písničky od Beatles, vzájemně neladící pár Patel-James a nevyužitý potenciál z traileru zajímavé zápletky. Příběh nemá nějaká jasně daná dějová pravidla a obsahuje řadu nejasností a nelogičností. Kate McKinnon je tu sice docela zábavná, ale zároveň se jedná o zbytečnou karikaturu. Ed Sheeran tu v podstatě ani nemá cameo, ale regulérní roli, o to více se ukazuje, jak neumí hrát, takže je to jen tahák na fanynky, který toho s Beatles moc společného nemá. Lily James je asi největší pozitivum, je to prostě takové sluníčko, které si zamiluje úplně každý, utahanou romanci s nevýrazným Patelem ale nezachrání. Třetí hvězdička je každopádně za ní. Režii Dannyho Boylea byste tu snad kromě pár typicky nakloněných záběrů a hrátek s obrazovkami ani nepoznali, tak moc je průměrná, až podprůměrná. Od takových kumštýřů jako Boyle a Curtis jsem čekala daleko více. Kde jsou časy Milionáře z chatrče a Lásky nebeské! ()

Fanoušci Any de Armas žalují studio

Fanoušci Any de Armas žalují studio

23.01.2022

Pakliže se řadíte k fanouškům kubánské herečky Any de Armas (Blade Runner 2049, Není čas zemřít), jistě si dobře vzpomenete na kauzu, kdy se sympatická kráska objevila v trailerech na film Yesterday… (více)

Spider-Man letí k miliardě

Spider-Man letí k miliardě