Velmi neúspěšný písničkář Jack (Himesh Patel) chce pověsit kytaru na hřebík, protože ať dělá, co dělá, poslouchá ho jenom nejlepší kamarádka Ellie (Lily James). Pak ho ale v důsledku chvilkového záhadného globálního zatmění porazí autobus. A to zcela změní nejen jeho život a způsobí i jednu hudební katastrofu. Když se Jack vylíže ze zranění a na párty konané na počest jeho uzdravení zabrnká na kytaru „Yesterday“ od Beatles, nestačí se divit reakcím svých přátel, kteří se chovají, jako by jednu z nejznámějších písniček všech dob slyšeli poprvé v životě. Mohl by to být nepovedený fór, kdyby se stejně nechovalo vyhledávání na internetu. Beatles jako by nikdy neexistovali a Jack vycítí příležitost. Stačí, když si vybaví všechny pecky legendárních Brouků z Liverpoolu, a svět mu rázem bude ležet u nohou. A ono to funguje! Dokonce tak dobře, že i slavný Ed Sheeran (hrající ve filmu sebe sama), který vezme Jacka jako předskokana na své turné, uzná, že ten klučina odnikud je mnohem talentovanější než on. Radost Jackovi kalí jen dvě „drobnosti“ – vědomí, že se dopouští celosvětového podvodu, a ztráta Ellie. Ta má pocit, že by ho konečně měla přestat milovat, když je to celou dobu jednostranné, a se zlomeným srdcem ho pošle do L. A. natočit nejlepší desku všech dob. Jenže když zpíváte o tom, že k životu stačí láska („All you need is love“), může vám to najednou dost změnit priority. (Cinemart)

chelseaman22

Yesterday má slušný rozjezd, který je však zabrzděn kýčem jak sviň, který nakonec vede k předem predikovanému konci, ergo hlavní hrdina si vezme ošklivku, která jej ze začátku ze samé lásky podporovala, a on to chudáček kvůli své malé mozkové kapacitě nepochopil. 52 % Celosvětový příjem k 7. 2. 2020: $153,707,793, což je 5,91 násobek rozpočtu ()

UhLee

(5.5/10). Film (pro) o Beatles, který si nehraje na hudební film a to se mi na něm asi nejvíce líbilo.. Byl něčím jiný než ostatní, kterým ale nesahá ani po kotníky. Yesterday netlačí na pilu a nestrká hity pod nos všem divákům. Ed Sheeran má tady docela zajímavou roli, kde byl v dost zajímavé pozici. Někdo byl lepší skladatel než on. V současné situaci se ovšem obávat nemusí. Dovoluji si tvrdit, že nemá konkurenci. Indický génius mě osobně moc nebavil. Nevím jestli to bylo hercem nebo špatně podanou postavou. Já osobně naprosto zbožňuji herečku Lily James, a proto všechna moje pozornost směřovala k ní. O to víc mě mrzí, že chemie mezi ní a Jackem naprosto nefungovala a nechala mě chladným. ()

Khumbac

Scenař ktery jsem si predstavoval jako teeneger, chci aby ta kapela nebyla a ja mohl hrát její pisně...Ale jo ušlo to :) ()

ivan_drago

Průměrná až pod... průměrná láf story našroubovaná na zajímavý koncept, ze kterého je tedy taky vytěženo minimum... ()

Honzíno

Yesterday je ohromně nápadité a zároveň odpovědné vůči filmovým zákonitostem v komediích a romantických komediích. Nestydí se za to a těží ve svých hranicích skoro maximum možného bohatství. Spousta parádních fórů, zvratů, sympatických herců, komických situací se všedními dialogy a režisérských vychytávek - Danny Boyle je poznat - je protkáno nejlepšími písněmi moderní hudby, jejichž kvalita je prokazována počátečním osekaným pojetím. A těch krásných parafrází lidí, písní, národů a politické korektnosti.. Skončil jsem těsně pod vrcholem díky očekávané závěrečné limonádě, jež naštěstí netrvala zas tak dlouho a byla celkem laskavá. Na jednu stranu mě mrzí, že Boyle utekl od Bonda, na druhou stranu by nenatočil v této době tak uvědomělou a pohodovou komedii, se kterými, bratru, už skoro nepřijdu do styku._Zvedám z principu na 5 (momentálních 66% je třeskutě málo). Tenhle neuvěřitelně milý film s vymazleným scénářem mě dokonale trefil jako člena cílové skupiny. Jsem zamilovaný šťastně do ženy a miluji The Beatles. Díky Danny! ()

houdek442

Richard Curtis je prostě génius, scénář je na jedničku s hvězdičkou. Parádní pocta Beatles, plná vtipu, lásky a napětí. Vyhledávání výrazů na internetu a přítomnost Eda Sheerana z toho dělá výbornou komedii. Za mě zatím film roku. ()

Johnny.ARN

Boyle pre mňa bol a je trojkový režisér. Solídne zrežíruje to čo má, remeselne si to odmaká a čava. Možno je to chyba scenáristu, neviem. Včerajšok ma ale nedokázal nadchnúť. Ničím. Pri príbehu som celý čas rozmýšľal, kedy sa preberie z tej kómy, alebo aké bude vysvetlenie alebo čo, pesníčky od chrobákov nemusím a Patel neni človek do tak dlhého filmu na hlavnú úlohu. A tá romantická linka do toho je miestami ako vytrhnutá z iného filmu. A teraz nastupuje trend hudobných filmov na oslavu a poctu hudobných legiend, či ako? 3 z 5 ()

bubun

Kolosálně promarněná šance. Z toho námětu mohli vytřískat mnohem víc, mohlo jít o solidní komedii, nebo solidní "romantickou" komedii, ale ne. Nevybavuju si ani jeden moment, kdy bych se zasmála. Trapnost, nesympatické postavy včetně dvou hlavních "hrdinů", taková nanicovatost. Chemie mezi hlavní dvojicí nulová. Závěrečná zápletka a její rozuzlení debilní. Hvězdička za některé písně od Beatles, který jsem dlouho neslyšela, a bylo příjemné si je připomenout. Jo, a ten Sheeran jen hrál kokota, nebo je kokot i ve skutečnosti? ()

LEGACY

Na to, že je to celé postavené na představě, že Beatles zůstali v propadlišti dějin, je to moc svěží a povzbudivý film, který v časech, kdy je každý druhý nemocen a ceny plynu stoupají, prostě moc pozitivní záležitost. Navíc můj těžkopádný Liverpool a Lime Street, kde jsem se před pěti lety ocitl v jiným světě. ()

neoBlast

Tohle prostě mělo dopadnout lépe, nemůžu si pomoci, ale britské filmové stříbro (Curtis a Boyle pohromadě? Holy sh*t) opečovává anglické hudební zlato - to prostě musí být tutovka, ne? A nakonec to ztěží ti Beatles zachraňují. Napůl nesympatický hlavní hrdina, který se hodně rychle vydá na cestu morální nepoctivosti, romantická linka přimontovaná na poslední chvíli a dějové zkratky, které jsou velmi hrrr. Chápu, že romantická komedie nemusí vysvětlit jak se nadpřirozené věci ději (třeba Freaky Friday tohle zvládá s přehledem), ale když odcházím z kina s tuctem otázek jak tenhle svět a hlavně motivace jeho hrdinů fungují, tak zkrátka asi něco nefunguje. Škoda, moc velká škoda. 60 % ()

Pavlínka9

Boyle a Curtis dohromady? :) Wau :) Na tenhle film jsem se těšila :D Ohromně mě to bavilo :) Skvěle britské, super humor, kdy nastalo plno úsměvných scén a u některých jsem naopak rušila hlasitostí sousedy. Za mě originální námět - a jsem ráda, že The Beatles není jediné téma, které ze světa "zmizelo" :) Z filmu víme sice jen minimálně o 5ti, ale i cesta, jakou k tomu hlavní hrdina dochází je super. Dobře, film je HODNĚ předvídatelný - ale co bychom chtěli od klasika v této oblasti - Curtise. Ale i tak mě zajímalo, jakou cestou se to bude ubírat, jelikož tohle jsem ještě nezažila. Jasné, svižné, romantické, ale za mě ne až přepí*ené a k tomu super hudba :) ()

Yoda sama

Film zaseknutý na pól ceste medzi moralizujúcim príbehom o hudobnom priemysle, nesympatickou romantickou linkou a myšlienkou, že by svet bez Beatles bol škaredším miestom pre život. Je veľká škoda, že hlavná linka s Jackom nezaujme (Sheeran a McKinnon sú otravné, zavadzajúce duo), myšlienka sa nerozvíja na viac než dve scény a tak tu ostáva len tá romantická linka, ktorá pôsobí od človeka, ktorý napísal klasiky ako Love Actually a About time, slabučko. Dlho som neišiel z kina tak otrávený úmyselne zlepenou kašou a že to točil Boyle, som si uvedomil asi niekde v polovici, čo je ešte smutnejšie. ()

vyfuk

[KVIFF 2019] Boyle zase v akci trochu jinak, Curtis v akci tak jak ho známe. Originální záležitost, kdy je přeci jen škoda dělat film přímo o Beatles, když to můžete uhrát takto. Film má své kouzlo, má svůj humor, který v první dejme tomu polovině funguje skvěle, ne-li perfektně. Celé se to nějak točí kolem problému toho, zda krást a nebo nekrást, ale pak se ukáže, že jde jen o dobrou věc lidstva. A že jde i tak nějak o happy ending. Vidět Sheerana v příjemné a humorné roli ve filmu taky není k zahození. Jenže ve výsledku jde o další snímek, který se snaží přilákat hlavně svou cílovku i za cenu, že film na tom ztratí. A ano, mluvím o romantické lince, který samo o sobě v podstatě nefunguje a je naprosto tupá a zbytečná. Ta je velmi velkým a hlavně zbytečným trnem v oku. A potlačuje potenciál filmu na úkor toho uspokojit cílovku. A ještě ke všemu neefektivně. Boyle má na víc. Curtis jakbysmet. ()

hroubek

Můj černý kůň letošní sezóny, a pro mě jeden z nejočekávanějších filmů, na který jsem se moc těšil. A o to více mě bolí, že musím napsat, že mě to nesedlo jak jsem chtěl a hlavně jak jsem si přál. Jsem naštvaný, a fakt doufám, že to druhá projekce zlomí, a já pak budu nadšený, ale do té doby budou platit tyto slova. Yesterday má jednoduchou a originální zápletku, a jsem byl zvědaví co s tím tvůrci předvedou. A oni s tím nepředvedli skoro nic, krom pár nápadu. Občas mě přišlo, že scénárista Richard Curtis a režisér Danny Boyle jedou na půl plynu. Z této zápletky se dalo vytěžit mnohem více. A totéž platí i pro písničky. Himesh Patel je fajn a svého Jacka pojal docela sympatickým způsobem, že mu chceme fandit. Kate McKinnon dostala vděčnou roli a užívá si to v každé scéně. Ed Sheeran hraje sám sebe a je vidět, že mu nevadí si udělat ze sebe legraci. Ale i tak, srdcem tohoto filmu je Lily James. Na ní to stojí, díky ní funguje ta romantická linka, emoce a samotný závěr. Yesterday není špatný film, jen z té zápletky šlo vytěžit mnohem více. ()

VanTom

Originální námět tvůrci zužitkovali pouze k příjemné hudební pohodovce, ovšem tím se jako by uspokojili a víc snahy nevyvinuli. A tak geniální písničky Beatles slouží především k nekritickému obdivu, na humor se netlačí, do odzbrojující Lily James se nelze nezamilovat a vše se vyřeší hřejivě hezky; jenže přízemně, očekávatelně, standardně. ()

Sany33

Tempo filmu nie je pomalé, dej je však predvídateľný, čo mu uberá na zapamätateľnosti a vrhá ho do priemeru. Yesterday nemá potrebnú šťavu a nezachráni ho ani množstvo vtipných momentov. Ako divák budete potrebovať dávku tolerancie. Na druhej strane, ako odmenu dostanete akýsi „všeobjímajúci príbeh“, ktorému nechýba záverečná katarzia, atraktívne miesta či už spomínaný veľmi originálny nápad. Škoda zvláštnej kamery, ktorá je v niekoľkých momentoch až nepochopiteľne „svojská“ či prekvapivo slabšej hudobnej časti, ktorá by mala byť v hudobnej komédii vyšperkovaným klenotom. Tvorcovia navyše mohli viac dbať na detaily a otázne je, či by nebolo lepšie, keby sa premiéra uskutočnila v inom čase, než tesne po snímke Rocket Man o živote Eltona Johna a stále trvajúcej eufórii z Bohemian Rhapsody. 65% ()

VasaX

Hodně pěkná hudební (lehká) komedie o tom, jak Jack, ne moc úspěšný písničkář, ke štěstí přišel skrz to, že najednou ve světě přestaly existovat některé věci a on byl jediný, kdo si je pamatoval. A to především The Beatles a jejich písničky, se kterými nyní mohl prorazit jako s vlastními. Herecky je to příjemné, komorní a cameo Eda Šíráka bylo moc fajn. Na to, že to má skoro dvě hodiny to uteklo v příjemném tempu. Námět mi přijde hrozně super a Yesterday ho myslím si využilo akorát. Téma nezůstalo ani důstojně nevyužito, ani vytěženo na kost a to je fajn. Já dávám téhle zábavné a originální jednohubce palec nahoru. ()

Fanoušci Any de Armas žalují studio

Fanoušci Any de Armas žalují studio

23.01.2022

Pakliže se řadíte k fanouškům kubánské herečky Any de Armas (Blade Runner 2049, Není čas zemřít), jistě si dobře vzpomenete na kauzu, kdy se sympatická kráska objevila v trailerech na film Yesterday… (více)

Spider-Man letí k miliardě

Spider-Man letí k miliardě