Velmi neúspěšný písničkář Jack (Himesh Patel) chce pověsit kytaru na hřebík, protože ať dělá, co dělá, poslouchá ho jenom nejlepší kamarádka Ellie (Lily James). Pak ho ale v důsledku chvilkového záhadného globálního zatmění porazí autobus. A to zcela změní nejen jeho život a způsobí i jednu hudební katastrofu. Když se Jack vylíže ze zranění a na párty konané na počest jeho uzdravení zabrnká na kytaru „Yesterday“ od Beatles, nestačí se divit reakcím svých přátel, kteří se chovají, jako by jednu z nejznámějších písniček všech dob slyšeli poprvé v životě. Mohl by to být nepovedený fór, kdyby se stejně nechovalo vyhledávání na internetu. Beatles jako by nikdy neexistovali a Jack vycítí příležitost. Stačí, když si vybaví všechny pecky legendárních Brouků z Liverpoolu, a svět mu rázem bude ležet u nohou. A ono to funguje! Dokonce tak dobře, že i slavný Ed Sheeran (hrající ve filmu sebe sama), který vezme Jacka jako předskokana na své turné, uzná, že ten klučina odnikud je mnohem talentovanější než on. Radost Jackovi kalí jen dvě „drobnosti“ – vědomí, že se dopouští celosvětového podvodu, a ztráta Ellie. Ta má pocit, že by ho konečně měla přestat milovat, když je to celou dobu jednostranné, a se zlomeným srdcem ho pošle do L. A. natočit nejlepší desku všech dob. Jenže když zpíváte o tom, že k životu stačí láska („All you need is love“), může vám to najednou dost změnit priority. (Cinemart)

OughJay

Yesterday je takovou zajímavou paralelou sobě sama. Kluk z Londýna tu v jakýmsi alternativním vesmíru parazituje na písničkách Beatles, který si zázračně pamatuje jen on, a sláva mu tak padá do hrsti zásluhou někoho jinýho. V Universalu prostě koukli vedle k Foxům na výsledky Bohemian Rhapsody, k Warnerům na Star is Born, protočily se jim panenky, a tak si řekli, proč nedat tyhle dva filmy dohromady. Místo Queenů se rozhodli zneuctít brouky a slavnym současníkem tu není Gaga, ale Ed Sheeran hrající sám sebe. Jeho hvězda ve filmu klesá, zatímco hlavní hrdina zažívá boom. Povědomý? Výsledkem je nicméně klasická tuctová romantika, na kterou se sice docela příjemně kouká, ale která vám v každym záběru se Sheeranem a každym akordu Beatles, co tu zazní, připomíná, že tady šlo v první řadě o prachy. Pachuť je to fakt velká a mrzí mě, že u toho byl zrovna Danny Boyle. Po zbytečnym sequelu k Trainspottingu už v mejch očích nemá daleko k titulu komerční prostitutky, čímž by směle konkuroval Timu Burtonovi. Debra Hammer (manager): "I know nothing about his life because he's a product to me." ()

sedm.1

Ve spojitosti s tímto snímkem musím především podotknout dva zásadní poznatky, které snesou měřítko nej. Tím prvním nej mám namysli snad jeden z nejoriginálnějších a nejnápaditějších filmových námětů vůbec. Svět bez The Beatles? Jak jednoduché, zároveň ale neuvěřitelně silné a pro starší generace až nepředstavitelné. Ovšem hned tím druhým nej je snad ta nejpromarněnější šance udělat z takového námětu opravdu nezapomenutelný filmový zážitek. Scénář Richarda Curtise se totiž bohužel zabýval spíš jeho oblíbenou „všudypřítomnou láskou“, a to zásadní téma neexistujících Brouků postavil jaksi až na druhou kolej, což považuji za obrovskou škodu, respektive spíš až chybu. Přitom začátek nasvědčoval tomu, že by se mohlo jednat o přesně to, co by mě vystřelilo do filmových nebes, v centru dění jsou písně neslavnější hudební skupiny všech dob, a musím se dokonce přiznat, že při určitých scénách mi až běhal mráz po zádech, jak moc emotivní to byly momenty. Jak jsem ale zmiňoval, Curtisův scénář bohužel zhruba v polovině poslal postupně celý příběh úplně jiným směr a prakticky až do konce se pak řešil už jen vztah ústřední milostné dvojice, a to ještě navíc tak tuctovým a kýčovitým způsobem, že veškeré dosavadní nadšení dostalo pořádný políček. V oné druhé polovině k tomu ještě pak přestali fungovat i emoce a úplný závěr musím dokonce označit za naivní, až nedůstojný, to fakt jako tvůrci už přepískli, jako happyend chápu, ale ne za až takovou cenu. Jinak opravdu velkým přínosem pro film bylo obsazení hlavní role Himeshem Patelem, vážně sympatickým a přirozeně hrajícím človíčkem, kterému jsem upřímně fandil, tedy minimálně první polovinu filmu :-), a pak i účast Eda Sheerana v poměrně výrazné roli, což jsem zas považoval za vážně osvěžující prvek. Zbytek castingu je pak také fajn, jen mě chvílemi fakt štvalo, jaké až nepřirozené a zbytečné blbce ze sebe jednotlivé postavy dělali. Celkově se ale každopádně jedná o podívanou, která minimálně potěší a kterou můžu určitě doporučit, nicméně ta pachuť toho obrovského promarněného potenciálu dělá minimálně s mým celkovým dojmem své. ()

Sdoom

Plytké a klišovité až běda. Danny Boyle ztrácí s věkem svůj glanc, Trans byl evidentně spíš výjimkou. Výborný nápad, nadějný začátek filmu, pár vtipných okamžiků a docela sympatická sebereflexe Eda Sheerena, toť vše pozitivní, co k filmu říct. Hudbu hodnotit nebudu, romantická zápletka je o ničem, hlavní představitel mnoho charismatu nepobral a zpívá průměrně. Richard Curtis od dob Deníku Bridget Jonesové napsal jeden fajn scénář a to k filmu Lásky čas, jinak je to spíš bída a tady se to potvrzuje. Výsledek jsou malinko lepší 2 hvězdy. (HD, orig.) ()

BMAJTZ

Příjemná odlehčená civilní komedie, která odpovídá na zajímavou otázku jak by člověk naložil se znalostmi, které nikdo jiný na světě nemá. Na druhou stranu je třeba říci, že příběh je předvídatelný docela dost. ()

adam9

Tichá bolest Ellie z neopětované lásky a zároveň jeden z nejroztomilejších obličejů mezi herečkami (ne nadarmo Jamesová ztvárnila v Disneyho hrané verzi Popelku) z ní dělají nevinnou, přirozeně půvabnou sympaťačku, která přesně do takových odlehčených, sladkých filmů zapadá. Ono totiž Yesterday je hlavně sladkým filmem nasáklým všudypřítomným humorem. Ano, jsou tu Beatles (a zároveň nejsou), jsou tu jejich věčné písničky, je to však romantické pouto z pohledu Ellie, které opravdu chytne za srdce. Více v ext. recenzi. ()

bruceman7

Ale jo, proč ne. Situace kolem přesunu hlavního hrdiny do alternativní reality (teda alespoň tak bych si to vysvětlil, jelikož zapomenutí by nezapříčinilo neexistenci...) nebyla nějak zvlášť přiblížena, ale taky to nebylo v rámci žánru nijak zásadně nutné. Celkově nápad filmu byl zajímavý, přecijen ty možnosti.. úplně jsem si to představil. Jenže bych to ladil spíš do metalova :) Postavy byly sympatické, sem tam jsem se zasmál, zkrátka příjemná nenáročná zábava. 7/10 ()

bari68

Ako milovník kvalitnej hudby ( rozumej Beatles a.i. ) sa nedá zamilovať si tento film už len z príčin počúvnuť si nové covery v ,,neo-popovom prevedení,, od tejto legendárnej kapely. Ako nápad je to skvelý, dejové čierne diery v tomtu žánru sa nájdu vždycky, ale to hlavné o čo tu ide , a to jest zábava a dobrá hudba si divák užije dosýta a nejaké romantické zápletky tu ani niekto nebude riešiť. ()

KoRner

Čakal som príbeh o pocte Beatles, avšak film je viac o rodinných hodnotách než o hudbe. Film sa nijak nezamotá, ani nerozvinie, proste nás poučí o tom, čo je skutočne najdôležitejšie, ukáže jedno výborné skoro-cameo a rozprávky je koniec. ()

666Carnage

Danny Boyle natočil příjemnou komedii o chlápkovi co chce zažít úspěch a po blackoutu celá země nezná The Beatles a další věci. Postupem času zjišťuje, že úspěch není všechno a nastává morální dilema. Film má příjemné tempo a dobře se na to kouká a hlavně i songy jsou super. 70% ()

LexBarker

Konečně si v Anglii někdo vzpomněl na staré dobré Brouky a vzdal jim hold v podobě slušně natočeného filmu. Nápad s kolektivní ztrátou paměti je originální a celkem dobře podaný od začátku až do konce. Ani jsem nepřemýšlel, zda - li by beatlesácké písně měly takový úspěch v nové době, spíše mě napadlo, že tvůrci chtěli naznačit, že genialita překonává hranice nejen států, ale i času a prostoru. A že vlastně Johna zabili The Beatles, bez nich by možná měl minimálně 38 let k dobru. ( ale my bychom byli ochuzeni o jejich skvělé songy )... P.S. Film jsem dokoukal ( kvůli Hey Jude ) až do závěrečných titulků, kde jsem objevil toto - video assist : George Harrison... ()

klukluka

Za mě blbý. Myslel bych si, že to asi měla být hlavně komedie, mě to ale k úsměvu, natož ke smíchu nijak neponoukalo. Představa, že ti dva už ne úplně mladí lidé na sebe nikdy nic vzájemně nezkusili, je mi snad protivnější, než kdyby se Elli nechala každej večer obšťastnit od někoho jinýho. Nejvíc to u mě ale žuchnulo v samotným závěru. Provinili se na mně tím, že: 1. Ho nechali vyznat lásku holce, která už v té době měla někoho jinýho. 2. Tu holku tu jeho lásku nechali opětovat. 3. Zřekl se peněz za interpretování The Beatles a o pár vteřin později ho vidíme, jak zase zpívá (tentokrát dětem) Beatles. I jinak to bylo stupid a nebýt Dannyho Boylea, tak tu hovadinu nikdy neuvidím. Tím neříkám, že ji nějak pozvednul. Minimálně ji ale dobře nacastoval. Nebylo díky tomu těžký pochopit, proč se tenhle kluk nečapnul v šoubyzu. ()

Lisabellla

Takový hrozně divný a nevýrazný snímek o nevýrazném chlapíkovi. Milovníci Beatles si pravděpodobně užijí, jejich písně zaznějí počas filmu několikrát, ale že by to bylo na potlesk? 67% (19.12.2019) je moc. Snad by to sneslo kolem něco kolem padesáti - ani dobré, ani zlé. Osobní dojem celkově špatný. Ale co já vím... ()

SheenaStaley

Myslim si, ze napad v tomto filme je fantasticky a ma obrovsky potencial ktory bohuzial ostal nevyuzity. Avsak je to uzasne mily a prijemny film, s nevyhnutne skvelym soundtrackom (beatles melodie mi v hlave zneju uz niekolko dni)... SPOILER: Aj napriek tomu, ze sa z toho dalo vytrieskat podstatne viac, pacila sa mi scena s Johnom.. Uz len preto, ze stale zil... Ci by som ale chcela zit vo svete bez jeho hudby za tu cenu je otazne Pacilo by sa mi viac, keby bola tema filmu spracovana trosku inak.. viac do hlbky ale inak nemam co vytknut 😉 ()

velkyvezir

Film je na 3, ale dávám mu 5, protože 1. Všem nám připomíná, co Beatles pro svět udělali. 2. Závěrečná poznámka o Harry Potterovi připomíná, jak chudý svět bychom měli i bez všech dalších fenoménů jako Pán prstenů, Disney atd. Nezáviďme jim ty prachy, když si je zaslouží. --- Dodatečně za 3. Četl jsem, že Paul McCartney šel potajmu do kina na film a líbil se mu. To mluví za vše. ()

aquiver

Velmi nadprůměrný hudební film. Mnohem lepší než přeceňovaný Bohemian Rhapsody, na rozdíl od něj stojí na originálním a nápaditém scénáři - koncept alternativní reality je výtečný nápad a pocta celé kapele. To samé se dá napsat o skvělé režii Dannyho Boyla, který se vrátil do formy. Takhle má vypadat dobrý popcorn! 80 % ()

HonzysKISS

„Tohle je „Let It Be“, jste první lidi na světě, kteří tuhle písničku uslyší. Je to jako sledovat naživo Da Vinciho malovat Mona Lisu“. Především je nutno říct, že to je film pro milovníky The Beatles. Každá konverzace ve filmu má narážku na nějakou písničku, což je strašně super. Není to žádný pořádný rockový snímek. Je to spíš pro všechny věkové kategorie. Takže žádnej sex, drogy a rock ´n´ roll bohužel nečekejte. Tady jde hlavně o ty písničky a menší zopakování Beatlemánie. Nejlepší asi bylo to, jak si Jack musel připomínat texty. Nutno dodat, že je to hlavně z pohledu McCartneyho. Písně od ostatních moc neuslyšíme. Po příběhové stránce je to pěkný, ale nic, co by vás ohromilo. Po pravdě jsem si to představoval trochu jinak, ten závěr mohli vymyslet lépe, takhle je to klišé. Bez romantiky by to bylo mnohem lepší, ta to celé pokazila (jako vždy :D). A to jsem si myslel, že to nejvíc bude mrvit Sheeran, ale naštěstí jako hrající sám sebe se do toho hodil parádně. Hodně mě zklamala scénka ze show Jamese Cordena, mohla mít ten nejlepší potenciál. Jako milovníka Brouků mě to trhá srdce, že tomu nemůžu dát plný počet :( 7.5/10 ()

Hanys_

Těšil jsem se moc, ale..nefungovalo to na mě jako romantika (žádná chemie), ani jako komedie (fungují jen situace kdy Himesh zjistí, co všechno neexistuje), a ani jako hudební film (Beatles jsou boží, ale ty songy by dneska neuspěly). Osobně si myslím, že Curtise napadl ten skvělý závěr plynoucí z alternativní časové linie a kolem něj na sílu spíchl šestákový scénář. ()

Fanoušci Any de Armas žalují studio

Fanoušci Any de Armas žalují studio

23.01.2022

Pakliže se řadíte k fanouškům kubánské herečky Any de Armas (Blade Runner 2049, Není čas zemřít), jistě si dobře vzpomenete na kauzu, kdy se sympatická kráska objevila v trailerech na film Yesterday… (více)

Spider-Man letí k miliardě

Spider-Man letí k miliardě