Velmi neúspěšný písničkář Jack (Himesh Patel) chce pověsit kytaru na hřebík, protože ať dělá, co dělá, poslouchá ho jenom nejlepší kamarádka Ellie (Lily James). Pak ho ale v důsledku chvilkového záhadného globálního zatmění porazí autobus. A to zcela změní nejen jeho život a způsobí i jednu hudební katastrofu. Když se Jack vylíže ze zranění a na párty konané na počest jeho uzdravení zabrnká na kytaru „Yesterday“ od Beatles, nestačí se divit reakcím svých přátel, kteří se chovají, jako by jednu z nejznámějších písniček všech dob slyšeli poprvé v životě. Mohl by to být nepovedený fór, kdyby se stejně nechovalo vyhledávání na internetu. Beatles jako by nikdy neexistovali a Jack vycítí příležitost. Stačí, když si vybaví všechny pecky legendárních Brouků z Liverpoolu, a svět mu rázem bude ležet u nohou. A ono to funguje! Dokonce tak dobře, že i slavný Ed Sheeran (hrající ve filmu sebe sama), který vezme Jacka jako předskokana na své turné, uzná, že ten klučina odnikud je mnohem talentovanější než on. Radost Jackovi kalí jen dvě „drobnosti“ – vědomí, že se dopouští celosvětového podvodu, a ztráta Ellie. Ta má pocit, že by ho konečně měla přestat milovat, když je to celou dobu jednostranné, a se zlomeným srdcem ho pošle do L. A. natočit nejlepší desku všech dob. Jenže když zpíváte o tom, že k životu stačí láska („All you need is love“), může vám to najednou dost změnit priority. (Cinemart)

spacylemon

První "monster-what-the-fuck": co to jako je za pitomá milostná zápletka. Počkejme si na titulky. Jo, on to napsal Curtis! Tak teď už je mi to jasné! ... Druhý trochu menší "hele-jako-vážně": nikdy nebude mít stejný úspěch jouda bez charismatu (i když s dobrou písničkou) jako perfektně sehraný dokonale složený boyband (terminus technicus, ne nadávka). Zatřetí: nejsou Beatles, nejsou ani Oasis..? Jasně, a není ani nic dalšího. Samozřejmě, že je celá populární hudba jinak. Tyvole, už mě nechte, to není možné tohleto... Napočtvrté je třeba říct, že jsem mezi lety 2006 až 2016 nesledoval mainstreamovou hudbu, takže bez nadsázky neznám jediný song Eda Sheerana. Jakože vůbec. Takže kdyby náhle celý svět zapomněl, že existuje Sheeran, a přišel ňáký jouda a začal hrát jeho písně, tak... Tak mu asi řeknu, ať zahraje něco pořádného, třeba od Beatles. ()

haWranka

Tak úžasný nápad a taková škoda toho nevyužitého potenciálu! Nikdy bych nevěřila, že zrovna já to napíšu, ale vynechala bych tu romantickou chvilku a víc se soustředila na změnu světa a humorné situace z toho vyplývající. Takhle jsem se na to koukla, dostala chuť pustit si Beatles a tím to pro mě asi hasne. ()

hrumsrt

Ono těch hudebních filmů není zase tolik.. Ruku v ruce s takovým filmem jde i "lovestory", čímž se pak z filmu velmi jednoduše stává klišé. Celý svět zapomene na všechny ty pecky od The Beatles a jediný, kdo je zná je Jack Malik. Nejsem fanoušek téhle hudby, takže jediné co tomu uznávám je ten status, nic víc. Uvedu možná nepříliš korektní názor, ale na mě by to fungovalo několikrát lépe, kdyby Jack nebyl Ind, anebo možná někdo více charismatický, jako Dev Patel, nebo tak.. K němu je tady roztomilá, kouzelná Lily James, která pokud Vás už nedostane tím britským přízvukem, tak už ničím. Na ni se mi opravdu dobře dívalo. První půle je super, bylo to vtipný hravý a neměl jsem s tím sebemenší problém. Jenže pak ve zbytku filmu už je to jen o té cestě ke slávě pod rouškou lovestory, což je ohrané. Navíc, vůbec bych se nebál pořádně ubrat na humoru a dát tomu daleko větší kouzlo a dojit toho fanouška této hudby, co to jde. Pokud jste fanouškem The Beatles, nebo jste na jejich hudbě vyrůstali, tak to pro vás bude poctivý nenucený fans service. Avšak i tak jde o originální good feel movie. 65% ()

šakal007

Blik blik. Nepatrný globální blackout a nikdo na světě neví, kdo je Harry Potter. Neexistuje! Nejsou ani cigarety nebo Coca-Cola a, omg dobrý bože, ANI THE BEATLES... Tak začíná komedie Yesterday. Film už dávno není umění. Ani řemeslo dobře odvyprávěného příběhu ale není k zahození. Tady to platí! Mistrná pocta liverpoolské kapele i parodický výsměch "velkému" šoubyznysu. Vůbec mi nevadí, že "by se to nemohlo stát", je to přece film! ()

Mkartaylas56

Richard Curtis je zpět v kinech a nadělil nám zatím asi nejlepší romantickou komedii tohoto roku. Ano, sice jsem šel na film, který se ubere převážně hudebním směrem, ale ve výsledku z toho vylezla romance jak se patří a muzika je odložena spíše na vedlejší kolej. A mě to vlastně ani nevadilo, protože ryzích romantických komedií bylo v tomto roce zatím jako šafránu. Samotná zápletka byla taky zábavná a díky sice jednoduchému, zato avšak originálnímu námětu nabídla spoustu nápaditých scén, u kterých jsem se bez problémů dokázal zasmát a jelikož jimi tvůrci nešetřili, tak celý film působí tím správným feel-good dojmem, který já rád. Jinak už před návštěvou kina jsem samosebou věděl, že tenhle film bude skládat poctu skupině The Beatles a po shlédnutí mohu potvrdit, že pocta je to opravdu parádní a nedivil bych se, kdyby se jejich největší hity dostaly zpět na vrchol světových hitparád, podobně jako se to loni povedlo Queenům. Přiznám se, že kdybych měl najít můj největší mínus, tak by to byl představitel Jacka, na kterém je vidět, že ještě pořádně v ničem nehrál a tudíž nehrál zrovna moc přesvědčivě a přišlo mi, že měl po celou dobu jeden stejný výraz, který jen málokdy zkroutil do výraznějšího úsměvu, úšklebu a podobně. Zároveň jde o romantickou komedii a tudíž je příběh v některých částech trošku nereálný a někdy celkem kýčovitý, ale s tím se asi musí dopředu počítat. No takže na závěr mohu potvrdit, že Yesterday je další povedený zářez na pažbě scenáristy Richarda Curtise a režiséra Dannyho Boylea a pokud vám stejně jako mně v tomto roce chyběla pořádná romantická komedie a nebo něco skutečně feel-good, tak si Yesterday dozajista užijete a já osobně jej hodnotím 75%. ()

Comida

Možná že to není naprosto dokonalý film, a to kvůli slabším částem a ne nijak stoprocentně vykonstruovanému vztahu Jacka a Elle, ale je to pohodová a se skvěle fungujícím humorem komedie, která mě mírně nadchla a návštěvy kina rozhodně nelituji. Příjemné herecké obsazení se skvělým nápadem, výbornými vtípky a nádhernou hudbou (není to přímo Beatles a i přesto jsou písničky úžasné) z toho dělají výborný snímek, jenž možná nároční diváci zavrhnou, nicméně ty ostatní si ho náramně užijí a budou se neskutečně bavit. 7/10. ()

Looka

60% celé to zachraňuje nadprůměrná hudba - jak se dalo čekat. Bohužel v podání průměrného zpěváka místy působí opravdu trapně... navíc propašovali do filmu pár písní, které nemají s Beatles nic společného. Across the universe bylo mnohem lepší. A co zrecyklujeme příště U2 nebo Stouny? ()

ForGump

Zábavná pocta nejslavnější kapele světa. Sice to chvílemi drhne, ale super natočený feelgood film pro letní večer jako stvořený. 70% ()

mac000

Nebýt hudby Beatles, byl by to úplně zapomenutelný film, spíše někde v podprůměru. Ale vsadit na hudbu , která přenese diváka i přes jinak ohraná dějová klišé, scénáristům vyšel. Hamish Patel sám zpívá a hraje na kytaru ve všech písních. Takže vcelku mírný nadprůměr a jedna * navíc za výborný výkon Kate McKinnonové jako Debry, cynické americké producentky a manažerky ()

markyzgero

nějakou šťastnou náhodou se stane, že je svět lepším místem bez bítlzáků, jen proto, aby je zas nějakej pičus resurektnul? come on... ()

Alojs

Mám rád Boylea, mám rád Curtise, ale ani jednoho v tomto filmu nevidím. Skvělá myšlenka (idea / premisa) je rozvíjena tak nenápaditým a unaveným způsobem, že je to téměř na facku. Celý snímek jede na neutrál, nepřihazuje nic navíc a postrádá všechno, co dělá dobrou komedii dobrou komedií. Nejsou tady sympatické postavy (pouze divně vypadají), není tady hlavní hrdina s grantovským ksichtem a co je nejhorší - ona tu není ani chemie a VTIP. Což vážně zamrzí, protože BEATLES! Protože Curtis! Protože Boyle! Protože žánr skomírá! Velmi slabé tři hvězdy a obdobně plané jako Lásky čas. ()

Meev

S takovým námětem by se dalo dělat věcí. Scenáristé vybrali asi tu nejjednodušší a napsali to celkem slušně, všechno šlapalo, bylo fajn, písně se hezky poslouchaly a do života nesmělého Jacka se nahlíželo pěkně. Pak jakoby se vše zkazilo předáním (spoiler) místa bydliště Johna Lennona Jackovi, který začal "básnit o lásce a míru" cizímu člověku, který se zde bůh ví proč objevil. A v téhle vlně klišé, do kterých jsem doufal, že nespadne, se film nesl až do konce. Ten byl sice provedený hezky, ale podobné slaďárny jsme mohli vidět už tisíckrát. Největší (můj) problém tedy nastával v existenci Johna Lennona, který se zde z čistého nebe zjevil, aby převrátil film a za 3 minuty byl z obrazovek pryč. To bylo zklamání, ale nenechám si tím zkazit celý film propletený do Beatles hudby a bezvadně zpracovaných hudebních scén, co se týče studií, tak i koncertů. ()

Scraffy

Komédia pre ktorú som mohol napísať scenár aj ja. :) Síce plné klišé a tak vôbec, ale počuť (a vidieť) Beatles v kine bol zážitok. ()

topi80

Povedená nadprůměrná pohodovka, která má u mě za mnohé protekci. Za co? Také jsem si prošel hraním na prestižních festivalech... ...opodál ve stanu. Těchto povedených nápadů, při kterých srdce každého muzikanta vykřikne "To znám!" je tam více. Samotný nápad se mi taky líbil, včetně monumentálního produkčního a marketingového týmu (to už ovšem z vlastní muzikantské zkušenosti neznám) a dilematu, zda chce hlavní hrdina být tlampačem, skrz který proudí nápady, které však nejsou jeho. ()

Fanoušci Any de Armas žalují studio

Fanoušci Any de Armas žalují studio

23.01.2022

Pakliže se řadíte k fanouškům kubánské herečky Any de Armas (Blade Runner 2049, Není čas zemřít), jistě si dobře vzpomenete na kauzu, kdy se sympatická kráska objevila v trailerech na film Yesterday… (více)

Spider-Man letí k miliardě

Spider-Man letí k miliardě