Velmi neúspěšný písničkář Jack (Himesh Patel) chce pověsit kytaru na hřebík, protože ať dělá, co dělá, poslouchá ho jenom nejlepší kamarádka Ellie (Lily James). Pak ho ale v důsledku chvilkového záhadného globálního zatmění porazí autobus. A to zcela změní nejen jeho život a způsobí i jednu hudební katastrofu. Když se Jack vylíže ze zranění a na párty konané na počest jeho uzdravení zabrnká na kytaru „Yesterday“ od Beatles, nestačí se divit reakcím svých přátel, kteří se chovají, jako by jednu z nejznámějších písniček všech dob slyšeli poprvé v životě. Mohl by to být nepovedený fór, kdyby se stejně nechovalo vyhledávání na internetu. Beatles jako by nikdy neexistovali a Jack vycítí příležitost. Stačí, když si vybaví všechny pecky legendárních Brouků z Liverpoolu, a svět mu rázem bude ležet u nohou. A ono to funguje! Dokonce tak dobře, že i slavný Ed Sheeran (hrající ve filmu sebe sama), který vezme Jacka jako předskokana na své turné, uzná, že ten klučina odnikud je mnohem talentovanější než on. Radost Jackovi kalí jen dvě „drobnosti“ – vědomí, že se dopouští celosvětového podvodu, a ztráta Ellie. Ta má pocit, že by ho konečně měla přestat milovat, když je to celou dobu jednostranné, a se zlomeným srdcem ho pošle do L. A. natočit nejlepší desku všech dob. Jenže když zpíváte o tom, že k životu stačí láska („All you need is love“), může vám to najednou dost změnit priority. (Cinemart)

Oonika

Velice příjemná romantika, povedené vtipy, za mě super herecké obsazení a korunované super hudbou. Možná je to tím, že už na filmy a kino nemám tolik času, ale tenhle film mi prostě udělal dobře 😊 ()

radeckator

Autoři si mohli trošku víc pohrát s tím částečným vymazáním historie, ale jinak vtipná letní lehká komedie. Teda až na tu příšernou romanticko-milostnou linku. To byla vážně bolest, kterou naštěstí vtipná místa přebila. ()

LordMysti

Hodně zajímavý nápad jak vylepšit hudební film. Za mě téměř 4* a pohodová příjemná záležitost. A to hudební filmy moc nemusím. ()

netWoor

Brouky můžu a rád jsem si zavzpomínal. To okolo je jen tuctovka, byť alespoň se zajímavým nápadem (i když ty rádoby horrorový scénky a kýčoidní konec byly hloupé). Ale jak říkám, brouky můžu ... ()

Likan7

Příjemná první polovina, šíleně roztahaná a téměř nekoukatelná druhá polovina. Mám tyhle sladký feel-good filmy kolem muziky rád, občas jim dokonce napálím 5/5, ale tady nemůžu. Scénář je hloupej, nedotaženej. Základní nápad je geniální a měl velký potenciál, ale Boyleovi se to absolutně rozpadlo pod rukama. Himesh Patel je extrémně nesympatický a prostě nešlo mu přát. Byl jsem hodně zvědavý a doufal jsem, že mě to chytne, ale po první hodině jsem si říkal, že už musí být každou chvíli konec. Film roku? Ale prosím Vás.. Tohle se nevejde ani do širšího výběru nominovaných. Zklamání jak hrom.. ()

rublik05

Další hudební/muzikální snímek, který se snaží svézt na vlně úspěchů, který započal film Bohemian Rhapsody a následně na něj již méně úspěšně navázal Rocketman. Z mého pohledu jde o hodně odvážný a zajímavý film, který si tentokrát bere na paškál The Beatles. Co mě překvapilo, byl totálně nevyužitý potenciál hitů této bandy. Film se víceméně drží stejné přímočaré dějové linky, s extrémně nesympatickým hlavním hrdinou, kterému sekundují další nevýrazní herci a Ed Sheeran. Dějovou linku doplňuje milostný příběh hlavního hrdiny, který je zbytečně až moc "dušínovský" a působí velmi trapně. No, a závěr filmu byl tak neskutečně hloupý, že hůř to fakt tvůrci ukončit nemohli. Když to tak shrnu, obyčejný romantický snímek, který doplňují songy od Brouků a jiných kapel, který nenadchne ani neurazí. 5/10. ()

fallanga

Tuctová a ukrutně nudná romantická komedie, kterou ovšem do nadprůměru vyzdvihují Beatles. Víc se o tom snad nedá říct. Od začátku víte jak to bude probíhat a jak to skončí, celé je to typický konflikt mezi slávou a láskou, který jsme všichni viděli nesčetněkrát. Ale jsou tam ti Beatles, což vytváří skvělé momentky, které fanouškům vykouzlí úsměv na rtech (launch alba na střeše). ()

nwx

Čekal jsem finální rozuzlení, nepřišlo. Jedno podívání ok. Písničky The Beatles byly, jsou a budou každopádně to nej, co kdy hudební svět vytvořil. To bez debat. ()

Psycho.R

Richard Curtis je pro mě 100% ve filmech, které si nejen napsal, ale i režíroval. Dobře, není jich moc, ale o to je každý výjimečnější. A to je podle mě mírné mínus Yesterday. Danny Boyle a jeho tradiční snaha zaimplementovat do filmů ozvláštnění mj. názvy destinací na mě působí rušivě a zbytek filmu o něco víc řemeslnější. Těžko se mi to vysvětluje. Neměl jsem u toho skvělé pocity jako z Lásky nebeské, ani Lásky času, ale celkově jsem zažil příjemné odpolední 2 hodinky s jemným anglickým humorem a nedá mi to, takže to vidím na 71%, což vidím na lehčí 4*. ()

RajAthen

Možná by kratší stopáž neuškodila, možná by mohlo být více konsekvencí z premisy změny v historii, ale to nic neubírá na sympatičnosti hlavních protagonistů a originality celého dobrodružství. ()

Kingjiri

Romantická komedie s originálnim nápadem, kterej se však daří pořádně prodávat jen v první polovině. Druhá půlka se nese v duchu všelijakejch žánrovejch klišé a všechno vyvrcholí cukrkandlovym happyendem (nebo spíš hned několika happyendy). Měl jsem trochu pocit, že sleduju dva filmy - ze začátku originální se sympatickym tahem na branku a následně pravej opak. Ve výsledku jsem ale stejně docela spokojenej, protože hudební filmy nemám rád a písničky nezněly příliš často ani dlouho (teda aspoň já jsem si Yesterday do týhle kategorie filmů zařadil). Třetí jistá hvězda za námět, sem tam dobrej vtípek a zábavnýho Eda Sheerana. ()

Dave Lister

Yesterday je romantická komedie o tom, co by se stalo, kdyby že světa zmizel fenomén The Beatles. Také vypravý příběh mladého a ne úplně úspěšného písničkáře Jacka, který zároveň pracuje jako doplňovač zboží v supermarketu. Tomu se ze dne na den, díky jedné zásadní události, převratí život naruby. Zní to jako celkem originální příběh a díky tomu, že taktovku držel můj oblíbený brit Danny Boyle a další oblíbený brit Richard Curtis napsal scénář, tak se zdá že by mělo vše fungovat a ono to i vlastně funguje. Nebýt však toho, že film jde z jednoho klišé, do klišé dalšího a tuny patosu se na vás valí že všech stran, bylo by to ještě lepší. Finální scéna je opravdu klasický doják po americku. Nebýt těchto aspektů, film by byl skvělým, pozitivním a svěžím dílkem. Nejde však tento film takto jednoznačně odsoudit. Když přijde den, že se budete cítit opravdu hrozně , vše bude špatně a nejraději byste zmizeli že světa, tak je Yesterday tou správnou volbou. Určitě zde objevíte mnoho scén, které vás rozesmějí a několik okamžiků, co vás pohladí po duši. Nutno zmínit, že i to zmíněné klišé a patos Dannymu odpouštím. Nebýt totiž tohoto schopného tvůrce, nikdy bychom nepoznali Trainspotting, Mělký hrob, Milionáře z chatrče, 28 dní poté a třeba i Trance. Minimálně za Trainspotting mu budu navždy vděčný, protože klubovější a kultovnější záležitost neznám. ()

Demonic189

Presne ako píše väčšina komentujucich. Prvá polovica výborná, druha sladučka a plná klišé. Suma sumarum mi z toho vychádza jemný nadpriemer. ()

bearmeedek

Docela příjemné, ale čekal jsem trochu i nějakou "facku". Chválím konec, kdy nedošlo k nějakému probuzení nebo osvícení po dalším nárazu. Že svět zůstal ochuzen o Beatles, Coca Colu a Harry Pottera. 68%. ()

E lan

Zábavné, originální a příjemné. Co více si člověk od takové komedie může přát. Skvělá hudba Beatles, sem tam vtipná scéna, neotřelí herci a byť trochu váhavý, ale přesto dobrý scénář. Nedalo se od filmu odtrhnout. Richard a Danny to prostě umí! ()

Simomon

POSLEDNI SLOVO: Super námět natočený naprosto předvídatelným a nekonfliktním způsobem. Nekonečných 116 minut křečovité nudy! 1/5* ()

Fanoušci Any de Armas žalují studio

Fanoušci Any de Armas žalují studio

23.01.2022

Pakliže se řadíte k fanouškům kubánské herečky Any de Armas (Blade Runner 2049, Není čas zemřít), jistě si dobře vzpomenete na kauzu, kdy se sympatická kráska objevila v trailerech na film Yesterday… (více)

Spider-Man letí k miliardě

Spider-Man letí k miliardě