Banda - Série 4

(série)
USA, 2024, 8 h 26 min (Minutáž: 59–68 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jack Quaid, Laz Alonso, Chace Crawford, Erin Moriarty, Antony Starr, Jessie T. Usher, Jeffrey Dean Morgan, Tomer Capone, Karen Fukuhara (více)

Kebabkony

Tak tahle série mě kompletně zničila. Doslova s každou epizodou se děly větší sračky a já u toho chcal smíchy, protože opět je to brutální Rko s vtípkama. Největší proměnou tu prošel Homelander ze kterého se stává ještě větší stroj na zabíjení než předtím. Třeba hodně zajímavá postava byl Jeffrey Dean Morgan. Jeho důvod přítomnosti jsem nechápal až do té doby než odhalil a to zjištění kdo je bylo kurva nečekaný. Jen jsem trochu nechápal vztah Frenčího a toho druhého týpka. To bylo strašně na rychlo bez nějakého smyslu a trochu taky na sílu. Rozhodně nejvíc meme epizoda byla ta šestá. Chvíli jsem si říkal co si ty kreténi z režie šlehli, ale co si budem, každý díl je meme. Jsem hodně natěšený na tu pátou a zároveň poslední sérii, která z toho jak zatím skončilo bude zkurveně boží. Teď mi došlo, že tu nadávám jak Butcher. Oi. 8,5/10 ()

MovieGuy

We are back baby!! Největší výsměch dnešní společnosti výmrdů a chcanek ukazuje opět, že stačí ukázat to co lidé mají rádi a to jest akční nekorektní nářez, který si stále drží tempo a nabízí mi důvod proč ještě žít. Rozhodně se nepřidam k mamrdum kteří brečí kvůli tomu že Starlight a její obličeji, na kterým se vyřádil reparatní student co dělá rozhodovací zkoušku z geometrie, kde musí narýsovat trojúhelník SS. Já s jejím obličejem absolutně problém nemám, vycakal bych se na něj i kdyby měla na čele přilepené hovno a nemluvím o tom že tyhle komenty píšou beztak lidi co mají malý šulin a sami by potřebovali upravit. Nevím na co ještě naši nerdici z netu pyskovali ale ať pro mě za mě třeba se poserou, já jsem spokojen a naopak jsem si všímal opět dokonalého scénaře, momentů plné zvratů, skvělými výkony, Antony Starr je zvíře a jestli vyhraje cenu Emmy zas nějaký teplý pindik, který hrál to co je, takže teplého pindika, tak přijdu tu porotu vystřílet jak v csku. Dalším překvapením byl A-Train, ktery dodal seriálu takovou šťávu, že tolik ani nevypustí holka vaginalních šťáv, když vidí velké černé péro na ph. Opět mě zde pobavily narážky na různé mrdky společnosti viz. konspirační teorie, vláda, přetvářky, marketing, všichni tihle falešný zmrdi co ví že dělaj ze sebe piče kvůli prachům tak se po téhle sérii poserou do kalhot a budou prosit mámu ať jim to vypere. The Boys jsou pro mě peak každou sérii a to nemluvím o nejlepší set up na pátou řadu na kterou už se nemůžu dočkat. ()

adamix

Štvrtá séria Bandy pôsobí ako nevyhnutným medzičlánkom medzi výbornou tretiou sériou a tou epickou vrcholiacou piatou, ktorá nás ešte len čaká (2 roky!!). Občas sa nájde nejaká tá zbytočná výplň a neriešia sa vážnejšie veci, ako napríklad ,,podzápletky" Frenchieho a MM. Okrem toho bola na sériu zvalená vlna kritiky kvôli vnášaniu politiky do deja v súvislosti s reálnou politickou situáciou a nadchádzajúcimi voľbami v Amerike, ale to je len zbytočná kritika, pretože či už sa to niekomu páči, alebo nie, svet Bandy je sčasti na politiku viazaný a Homelander má na plášti americkú vlajku a tá tam nie je pre nič za nič. Na druhú stranu seriál ako vždy ponúka šťavnatý festival zvráteností, nadmiernej brutality a šokujúcich zvratov, tým je známy a to mu išlo vždy najlepšie. Okrem toho má vynikajúce postavy, z ktorých každý má čo povedať a každá má vlastné problémy, dokonca aj hlavný záporák a ako vždy výborný Homelander sa tu jednou návštevou vráti do nepeknej minulosti a odíde z nej s poriadnou (a samozrejme krvavou) katarziou. Každá epizóda mala čím zaujať a aj keď niektoré boli slabšie a viacej pri zemi, stále seriál nestriasol zo seba vysoko nastavenú kvalitu, ktorú si drží už od prvej série. Nebudem tomu zbytočne krivdiť, dva roky bola dlhá doba a ďalšie dva roky budú ešte dlhšie, kým sa dočkáme epického finále. Za mňa 80%. ()

smarkus

Prišlo mi to ako výplňová séria pred finále. Poďme to rozobrať: Frenchieho linka absolútne zbytočná a nikam neviedla (potrebovali splniť kvóty), postavvy sa chovajú ako dementi - všetci sú ako karikatúry samých seba, Butcher bol upozadený ale vždy keď bol na scéne kradol si ju pre seba. Ťahal to fantastický Homelander. Inak zvyšok len do počtu, scenár deravý a do 4.časti to bolo na uterák. Fakt sklamanie dovtedy. Na 4* to vytiahli až časti 6-7 inak priemer. Priveľa nechutných scén, ktoré tam boli random nahodené, len aby šokovali. Ale aj tak som zvedavý na piatu sériu a verím v dôstojné zakončenie osudu The Boys ()

Updated_Cake

Trochu slabší série ale rozhodně ne nic tak strašného, jak se někteří snaží vyobrazit. Klasicky část diváků sleduje něco a podle reakcí, co jsem četl, vlastně ani neví, co sleduje. Série nebyla pravda tak dynamická a rázná jako třeba 1. nebo ta 3., ale určitě měla svůj účel. Poslední 2 díly vnesly hodně příprav pro poslední sérii a poslední díl obzvláště přinesl hodně překvapení. Tenhle seriál má každopádně opakující se typický pattern, kdy sudé série slouží pouze pro budování té další a osobně v tom nevidím nic špatného, protože tenhle seriál nakonec vždy dodal kvalitu a zábavu a tudíž to naprosto chápu. Je smutné, že někteří lidé očekávají 24/7 stimulaci a nedokáží ocenit omáčku kolem, ale co se dá dělat, je to jejich názor a pohled na věc. Po téhle sérii se dá říct jen jediné: poslední série bude buď bomba nebo propadák. A po zkušenosti s tímto seriálem a se svým optimismem vřele doufám v to 1. ()

muti

Pomalý rozjazd kde som sa obával že ani po troch častiach nebude žiaden posun, ale v druhej polke sa už riadne duplo na plyn. Je tu stále zbytočne veľa scén, ktoré majú byť len hnusné a samoucelne zvrhle. Čo sa násilia týka tak ako hovorí Hughie- už ani nemrknem. Vo štvorke sa skončí éra polarizovanej spoločnosti a z MAGA sa dostávame do MASA. ()

ReactLotus

Vyvrcholenie s04e úžasné a teším sa na s05, ale… Ale osobne mám pocit, že Chlapcom, chcete-li “Bande”, dochádza dych. 4. séria je stále drsná, krvavá, brutálna, nekorektná, plná grafického násilia a vulgarizmov, rovnako ako predošlé série. Stále šokuje (avšak už to začína pôsobiť nútene a prekračuje viac a viac hranicu normálnosti a znesiteľnosti). Príbeh sa začína naťahovať, a keby nebolo tej krvi a nechutností, už by seriál nebol tak zábavný. Neplatí to pre všetky epizódy, všetky momenty, ale ako hovorím, už to cítiť. Prvé 3 epizódy tak pôsobia, potom je to rovnako dobrá zábava, ako predchádzajúce série. (Primárny problém vidím v tom, že sa chlapci a supes “umelo” vyhýbajú nevyhnutnému stretu, čo v dôsledku dáva dojem tureckej telenovely.)  Je teda dobré, že sa blížime do finále (5. séria by mala byť posledná). Obávam sa, že inak by tvorcovia až príliš znásilnili scenár a vzišiel by zvrátený paskvil. V najlepšom treba prestať…  Bojím sa spin-offov, o ktorých sa hovorí. Gen V si odbil premiéru minulý rok, bol prízemnejší a slabší v urvlčitých smeroch oproti The Boys, no vo výsledku zabavil. Tak dúfajme, že pokračovanie tiež bude stáť za to. Ohľadom mexického spin-offu ťažko povedať. Nemyslím si, že je potrebný, ale uvidíme. Eric Kripke má zlaté ručičky, tak hádam aj dozrie na ostatné projekty. ()

Tomko87

Čakal som, že po našlapanej tretej sérii bude sa bude ťažko prekonávať. Ale až taký kvalitatívny úpadok som nečakal. Ako stále to bola fajn seria......ale... Extrémne pomalý rozjazd, absencia Soldier Boya, a nevyužitého potenciálu Jeffrey Deana Morgana spravila svoje. Tak ako prílišná politická satira. Ako jej, vždy bola ale tu to už preháňali. Frenchieho príbehový ublúk, ktorý nikam neviedol. Tak isto akcia. Síce bola, ale prišla mi menej nápaditá ako v tretej sérií. Plus moje osobné minus, u Erin Moriarty bolo strašne vidieť ako si pokazila tvár plastikami. Hlavne v epizode na farme, kde musela hrať nasraté emócie a vďaka úpravám jej mimika nefungovala ako mala A mne to rezalo oči.... Inak mimo toho je seriál stále srdofka a neviem sa dočkať piatej ( poslednej) série. ()

Ironhead

Tak tahle série už mě moc nebavila... celá byla totiž taková od nikud nikam, konec taky celkem o ničem, jen v podstatě cliffhanger na sérií příští, která bude nejspíš zas šíleně natahovaná. Postava Starlight v célé téhle sérii k ničemu i když má být tahounem jedné frakce. Frenchie nám nějak záhadně zteplal, asi aby byl seriál dost woke. A ten konec s divnými chapadly, to bylo hodně cheap & crrepy. Začíná to jít špatným směrem. :oZ ()

betyvlckova

Tak a jsem na konci a úplně nevím co si myslet. Příjde mi většina série jenom jako jakási výplni s dosti nechutnostmi a pak ten zbytek něco málo tvoří příběh. Poslední epizoda byla skvělá a malinko mi napravila chuť z této nemastné neslané série. I přesto, že závěr byl super tak to určitě nezakryje fakt, že předchozích 7 hodin, které jsem sledoval jsem se většinou vyloženě nudil a kroutil hlavou co se zase děje. 5 série vypadá nadějně a já doufám, že v seriálu dojde ke zlomu a já budu moci prohlásit, že to stojí za to. Nemohu si pomoct, ale celý seriál na mě působí tak že hodně prasáren, hodně šokování a špatný scénář. ()

Kushina

Stále jeden z nejmasakrálnějších seriálů všech dob, přidalo se i dost deprese.... Ale kvalitu to má neskuátečnou, i když jde vlastně o šílené sci-fi. Honestly, kam se na to hrabou soft marvelovky? Tohle je prostě pravý nářez.  85% ()

morbn

Horko ťažko za tri, čo bolo na začiatku svieže, je teraz naťahované, ako staré trenky za socíku. Erin Moriarty sa stáva po plastikách vrcholne odpudivou, scenáristi varia z vody, posun deja minimálny, krkolomné "zvraty" u Frenchieho (zbytočné), postavy tápu a tá "superpostava" akože najchytrejšej je totálne na smiech. Za mňa sklamanie. Aj Gen V bol lepší. Garth Ennis by ich mal poslať do hája. Som zvedavý ako domotajú prepojenie týchto seriálov a udalostí. Tieto akože šokujúce, nechutné, gore - popritom ultra korektne, dúhovo, genderovo a rasovo vyvážené seriály začínajú byť totálna otrava, sprasia tam všetko. Západná (hlavne zaoceánska) kinematografia sa zasekla v riti. ()

sammikk_

Stále zábavná ale nekonzistentní a hloupá řada, naprosto otřesné chování postav a následně stupidní finále. Tahle řada slouží jako heavy filler, a nepotřebné témata uzavřena během jedné epizody. Velmi plochá řada, a nyní jen doufat aby nebyla pátá řada tak mdlá a ve své podstatě tragická. ()

Rebel24

Nedôslednosť a predvídateľnosť sprevádzali celú 4. sériu the Boys. Tvorcovia sa rozhodli ďalej nepracovať s najsilnejšou zbraňou tretej série - Soldier Boy, jeho charizma a herecký um Jensena Acklesa nikto nedokázal nahradiť. Ďalším problémom je rozhodnutie namiesto rozvíjania sveta a histórie Compound V či "superhrdinov" (v tretej sérii, napríklad Payback), zameriavať sa na rozvíjanie minulosti a chýb postáv - Frenchieho, Kimiko, Starlight a Hughieho rodičov. Hoci nasnimane pekne, z logického hľadiska nedávalo zmysel riešiť čokoľvek z toho teraz, aj keď som chápal zámer tvorcov využiť silu odpustenia... Ktorá sa aj tak v závere nevyužila, ale priam rozdrapila napoly. Kto drží nadpriemer stále hore sú herci a ich stále skvelé postavy - Homelander sa už taktiež nevyhol predvídateľnosti, ale Anthony Star opäť podal výborný výkon, Ashley je naša ľudská sprievodkyňa bahnom celého sveta i ľudskej podstaty a byť s ňou znamenalo vždy zábavu ci netradičné riešenia (napr aby sa min 10x vyhla brutálnej smrti) no a jediný schopný nový prírastok Sister Sage, ktorej brilantný plán bol síce deravý ako ementál, ale priniesla dejový drajv, skvelé dialógy a jej predstaviteľka i kus charizmy, ktorý mi tak veľmi celý čas chýbal. Z partie the Boys jedine William Butcher si stale necháva esá v rukáve, resp aj inde. Je veľká škoda, že sa nepokračovalo v multižánrovisti, ale charakter epizód bol skôr cyklický - brutalita, expresívne scény a štipka rodinnej drámy. Sumárom - 4.Séria the Boys obsahuje množstvo skvelých momentov, množstvo nedotiahnutých, Assassination Run jednoznačne najlepšia epizóda celej série, takže verím že finále si postrážia aspoň tak dobre ako tomu bolo v brilantnej trojke. 77% ()

matous20063

Dávám 4, protože oproti minulým sérkám je z toho cítít, že je to slabší, ovšem furt to v klidu smaže 80% jiných seriálů. Příběh i postavy si drží svůj nadprůměr, ovšem v této serii cítím trochu nedostatek nápadů jak naložit s goorem a explicitní stránkou seriálu, většinou k těmto scénám byl dobrý důvod, ted už mám pocit že to tam je jen aby splnili kvoty. Jinak je to klasický The Boys, humor, akce, drama a pod.... A nakonec finále, které nejprve nepůsobý nějak speciálně ale je to nakonec mrda, do další série to dává neskutečný drive. 80% ()