Věra (Zlata Adamovská) prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit jeho poslední přání – zaběhnout maraton! Emancipovaná a rázná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém. Prostě si trasu rozdělí na čtyři díly a zdolají těch více než 42 kilometrů jako rodinná štafeta. Žádná z nich sice dosud neuběhla ani metr, ale do startu přece zbývají tři měsíce a trenér Vojta (Vladimír Polívka) připravil skvělý kondiční plán. Stačí jen začít. Dcery se ovšem do běhání nehrnou. Mají úplně jiné starosti. Nejstarší Marcela (Tereza Kostková) čelí dennodenně průšvihům svých tří synů a jejich otec Karel (Ondřej Vetchý) ji už dvacet let neumí, nebo nechce, požádat o ruku. Prostřední Bára (Veronika Khek Kubařová) touží po dítěti, jenže pro něj zatím nenašla toho pravého tatínka. Její biologické hodiny bijí na poplach. A nejmladší Kačka (Jenovéfa Boková) sice chlapa má, ale ten chlap má jeden zásadní háček – manželku. Zamilovaná Kačka přesto lpí na vztahu bez budoucnosti. Je zřejmé, že dcery mají momentálně úplně jiné priority než běžecký trénink. Svérázná maminka Věra proto musí napnout všechny síly, aby rodinnou štafetu přivedla přes řadu překážek a komediálních komplikací na start Jindřichova vysněného maratonu. S běháním je to úplně stejné jako v životě. Důležité je vydržet a nevzdávat se, když cíl je na dosah… (Cinemart)

duch9

Film je na úrovni sitcomu, tvůrci zřejmě chtěli diváka za každou cenu pobavit, někdy na úkor logiky či příběhu. I já jsem se párkrát zasmála, i když trapné vtipy a situace samozřejmě převažují. Dlouhovlasý komparzista, co proběhne vedle Zlaty na závěr je nejvíc, tímto ho zdravím! ()

Krtisko

Paráda. Jednoduchá zápletka na vážné téma a na ní kopec legrace. Chvílemi jsem se smát tak, až mi tekly slzy a takových nás byla v plném kině většina. Krásný výkon Ondřeje Vetchého ve "vedlejší roli" směle konkuroval všem "hlavním" postavám příběhu. Zlata Adamovská v roli empatické babičky byla se všemi detaily naprosto úžasná. Dámy Kostková, Kubařová a Boková vytvořily naprosto uvěřitelnou sesterskou trojici s přirozenými charaktery. Martin Hofmann v roli smutného tatínka ukázal, že dovede zahrát snad úplně všechno. Jednou z hlavních rolí ztvárnil herec s velkým "H" Bolek Polívka, který ač byl na plátně jen několik minut, dokázal filmu vdechnout zápal, který nás bavil až do poslední vteřiny. Pojítkem příběhu se stal Vladimír Polívka jako trenér Vojta, který zvládl do své role vložit jak profesionalitu, tak lidskost. Nevím, jak se jmenuje představitelka Rozárky, ale byla rovněž naprosto úžasná. Dětské role bývají obvykle nepřirozené a laskavý divák nad jejich výkony "přivírá oči". To však v tomto případě neplatí a já věřím, že o této talentované slečně ještě uslyšíme. Za zmínku rozhodně stojí výběr hudby. Tu považuji za dokonale zvládnutou. Jediným drobným negativem zde vidím poněkud čitelný a předvídatelný děj. Ve spojení s únavou z každodenní rutiny jsem jej však vlastně téměř uvítal a u filmu jsem si vysloveně odpočinul. Ženy v běhu je krásný film plný lidskosti. Rád si ho pustím znovu. Tvůrcům děkuji za krásný zážitek. ()

Narg79

Super česká komedie :) Na české filmy moc často do kina nechodím, ale chtěl jsem ženě udělat radost, tak jsme šli. V sále bylo od diváků často slyšet: to jsi celý ty (Vetchý), což znamenalo, že je přítomno mnoho manželských párů :). Děj byl sice předvídatelný, ale zasmál jsem se dost. :) Žena po zkončení filmu chtěla ať ji koupím vodítko, že ho bude používat. Když jsem ji chytil za slovo a hned po filmu jsme šli do pet shopu, tak si to rozmyslela :) ()

Pedro72

Film z kategorie zbytných. Klišé na klišé a otřepané gagy "ze života", které za střízliva obvykle nevyprávíte, a pokud ano, většinou se jim nesmějete. Hlavně těch žen mi bylo líto, chudinek zklamaných a neukojených, které za prstýnek udělají cokoliv. A nejvíc nejhorší je ta dvoutónová popmusic a ten běhavý umělecký videoklip uprostřed filmu. I tak dávám dvě hvězdičky: jednu za trénink, kterým zjevně musely herečky projít, druhou za autentickou únavu po každém doběhu. ()

WerushkaP

Celkem pěkný. šla jsem na film, protože mi byl doporučen, částečně se člověk pobaví, vtipné situace tam jsou, ovšem jsou dost dvojsmyslné a něco je i přehnané.. Herecké výkony mi přišly dost umělé, krom pana Vetchého, ten je perfektní vždy. Nelíbí se mi, jak se vykreslují muži i ženy v tomto filmu.ale jako oddychovka na pobavení dobré. ()

femar

Na filmu jsem byla dokonce 2x za sebou. Ne že by to bylo v plánu, ale stalo se. Podruhé jsem si film dokonce užila víc. Použiji slova mé kamarádky - " Z filmu se ta pozitivní energie se jen valí." ()

Toolkit

U tohoto filmu nejde o děj a jeho předvídatelnost. Opravdu nejde o jednoduchost a klišé. Jde pouze o to si odpočinout. Pobavit se, zasmát se. Ondřej Vetchý je naprosto výborný. Vtipu a humoru je tam spousta a každý si něco vybere. Je prostě fajn být v kině, které se cele řehtá smíchy. Pravda občas neslyšíte dialogy, ale to je jedno. Alespoň je to důvod pro další projekci. Spousta komentátorů v tom filmu hledá vědu a chtějí působit profesionálně. Je to ale spíš trapné. Rozesmát lidi je hodně těžký úkol a tento film ho zvládá na jedničku. Tedy alespoň pro mě. ()

shagisson

Rozhodnout se vzít ženské a rozběhnout se (nebo spíše to), to fakt chce odvahu a nějaký impulz. A navíc, pokud je středa, to fakt jde o téměř o život. Ale nakonec to fakt všechno klape, rozzáří to člověku úsměv na tváři a nakonec je z toho fakt příjemná pohodová, i když naprosto předvídatelná, komedie. Prostě pěkných 93 minut. JES! ()

lineker

Takže, ta prvoplánovost a samoúčelnost z toho stříká, jak z rozseknutý krční tepny ( žehlící Luďan byla skoro již parodie ). Jasně má to pobavit, má vás to vypnout, máte relaxovat. ale pokud má váš vkus nějaké svědomí ( pokud jste tedy majitele vkusu ), nelze tomu dát více než průměrné hodnocení. Martin Horský romantické filmy umí. Pro mne však byl Ženy v běhu spíše krokem zpět než vpřed. Hranice mezi Troškovými mega sračkami a pohodovou romantickou komedií se zde nebezpečně ztenčila. ()

Honey007

Už dlouho jsem se v kině takhle nenasmála :) Ano, uznávám, je to taková oddechovka pro naši vícegenerační dámskou jízdu, ale o to víc jsme si ji užily :D Vždycky není třeba točit hluboká sociální dramata, i "pouhá" zábava se dá natočit s lehkostí bez trapnosti. A věřím tomu, že spoustu zejména těch rodinných hlášek u nás zdomácní. Slušných 80% ()

jarzek

Kdyby film na tohle téma natočili angláni, věřím, že by to byla pětihězdičková romantická komedie... třeba s takovým osazenstvem jako Deník B. J., to by byla radost se na to dívat... ALE! Tohle natočili Češi v roce 2019... A jak to tedy s filmem dopadlo? Pozitivní: 1. Zpočátku Ondřej Vetchý... bohužel postupně se i na něj dívalo hůř a hůř, když se opakovalo prakticky stále totéž... 2. Martin Hofmann... taky hlavně zpočátku... ale obecně asi nejkoukatelnější momenty filmu byly ty s ním... 3. Asi na 5 minut jsem v kině usnul a zkrátil si tak trápení. Negativní: Ano, tento film svádí k tomu, abych napsal: VŠECHNO!!! Ale pokusím se být co nejobjektivnější a co nejkonkrétnější. 1. Dementní scénář a režie. Postavy a situace jsou absolutně nereálné, dialogy otřesné... Přitom ty jednotlivé obrazy by mohly dávat smysl, kdyby nebyly úplně posraně napsané a natočené. 2. Amatérismus. Za všechny ty řemeslné ubohosti můžu jako příklad uvést třeba product placement... Kdo si vzpomene na ikonickou Forestovu botu nebo Robinsonova Wilsona, musí zaplakat. V našich filmech prostě chudák divák čumí jako piča od začátku do konce na logo Adidas úplně všude. Prostě každý aspekt toho filmu křičí do světa: takhle špatně se to dá taky udělat! 3. Snaha o vtipy za každou cenu, jejich kameňákovská úroveň a stoprocentní předvídatelnost... vtip s kolíkem připomíná vtipy dětí ve školce - ne lechtivým obsahem, ale tím, že autor ve své bezradnosti přišel na jedinou možnost, jak zajistit, aby věta evokovala to, co měla... "Hmmm hmmm, jak tam dostat třeba péro nebo kolík?? Aha! Ten pes by se mohl jmenovat Kolík!! Jsem to ale hlavička!" Ne, nejsi!!! Nikdo by nepojmenoval svého psa Kolík, víš??! Ještě štěstí, že tě nenapadlo, že by se ten pejsek mohl jmenovat Čurák! Dobrou noc, jdu se vyblejt... ()

GronTee

Film Ženy v běhu hodnotím čtyřmi hvězdami. Řekl bych klasický Český film s jednoduchou zápletkou, kterou lze "prokouknout" již začátkem filmu. Film je velmi pěkně natočen, je použita hezká hudba, kamera, střih. Herecké výkony jsou obstojné. Osobně mi v hlavní roli nevyhovuje Zlata Adamovská, jelikož mi není sympatická, ale to je pouze věc názoru. Chválím za krásné záběry letní Prahy! Film jsem viděl již 3x a nebál bych se jej pustit znovu. ()

Ornament

Ke komediím přistupuji obezřetně. Neotřelý vtip se těžko hledá a i u této komedie se mi potvrdilo, že nejvtipnější místa se nenajdou v akčních, či komorních obrazech, ale dotýkají se především sexuality s vulgárním podtextem. Příběh je hladký, klouže po povrchu, nezachází příliš do hloubky. Nebýt excelentních hereckých výkonů v podání Zlaty Adamovské, Ondřeje Vetchého, Terezy Kostkové, potažmo Bolka Polívky (byť v okrajové roli), film by působil trochu křečovitě... Přesto za odvahu natočit z převážné většiny s nesportovními typy herců běžecký film, uděluji více hvězdiček, než by si film jako takový zasloužil. ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin