Věra (Zlata Adamovská) prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit jeho poslední přání – zaběhnout maraton! Emancipovaná a rázná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém. Prostě si trasu rozdělí na čtyři díly a zdolají těch více než 42 kilometrů jako rodinná štafeta. Žádná z nich sice dosud neuběhla ani metr, ale do startu přece zbývají tři měsíce a trenér Vojta (Vladimír Polívka) připravil skvělý kondiční plán. Stačí jen začít. Dcery se ovšem do běhání nehrnou. Mají úplně jiné starosti. Nejstarší Marcela (Tereza Kostková) čelí dennodenně průšvihům svých tří synů a jejich otec Karel (Ondřej Vetchý) ji už dvacet let neumí, nebo nechce, požádat o ruku. Prostřední Bára (Veronika Khek Kubařová) touží po dítěti, jenže pro něj zatím nenašla toho pravého tatínka. Její biologické hodiny bijí na poplach. A nejmladší Kačka (Jenovéfa Boková) sice chlapa má, ale ten chlap má jeden zásadní háček – manželku. Zamilovaná Kačka přesto lpí na vztahu bez budoucnosti. Je zřejmé, že dcery mají momentálně úplně jiné priority než běžecký trénink. Svérázná maminka Věra proto musí napnout všechny síly, aby rodinnou štafetu přivedla přes řadu překážek a komediálních komplikací na start Jindřichova vysněného maratonu. S běháním je to úplně stejné jako v životě. Důležité je vydržet a nevzdávat se, když cíl je na dosah… (Cinemart)

KafuR

Prvoplánovitý a sexistický humor je bohužel u českých komedií standardem, a na této sázce na jistotu se málokterý český tvůrce odváží nestavět. Druhou sázkou na jistotu byly šablonovité charaktery hlavních postav, největší jejich škodou je ale to, že se jim nikdo nepokusil přidat nový rozměr čímkoliv originálním či neotřelým a v tomto provedení představují pouze vyčpělé stereotypy lidí, které se celý život (film) honí pouze za jedním snem a řeší furt ten samý (a jediný) problém. Je to tak trochu škoda, protože herecké obsazení je příjemné a sportovní nádech dává celému filmu potenciál probudit zájem u poměrně širokého publika. ()

pepa3rd

Tak jsem se v kině už dlouho nezasmál, takže, ač je to jen "pouhá" komedie bez hlubšího poslání, plní si to své a nehraje si na to co není. Proč tam tedy hledat něco co tam není (jako někteří recenzenti zde), když to co tam je je skvělé. Já se bavil královsky. Rozhodně nejlepší česká komedie posledních let. 90 % ()

anitae

Tak podobně dobře jsem se bavila v kině při českém filmu asi naposled u Žen v pokušení. Několíkrát jsem se pořádně zasmála, možná i trochu zamyslela a říkám si, že by film přežil ve zdraví i chlap. Jo, a přemýšlím, že začnu běhat:) ()

cure

Práve som po dllllhej dobe, videl budúcu klasiku medzi českými komédiami, ktorú si pozriem vždy, keď budem chcieť zažiť príjemný pocit pohody a relaxovať. ()

John80

Výborný český film, kde nechýba presne to, čo sa od českého filmu očakáva Humor,láska ale aj smútok za mňa 4* ()

DAPDO

Z těch mužů a žen v názvech českejch filmů se už neorientuju a popravdě řečený, ani to už nevyhledávám, protože nevím, kdo v čem hraje a o čem to je, nebo bylo. Ženy v běhu jsem ale vidět chtěl, zajímavý herecký obsazení, pár upoutávek a kladný zhodnocení známých, co to viděli, mě přesvědčilo. Nelitoval jsem. I když je tady té romantiky na mě místama moc a některý věcy jsou mírně řečeno nepravděpodobný, tak jsem se několikrát u českýho filmu smál, což je neuvěřitelný. Hlavně scénky z rodiny Kostková-Vetchý, ty mě bavily nejvíc. 70%. ()

rublik05

Zpočátku jsem měl velké obavy, co mě vlastně bude ve filmu čekat. Moc si nepotrpím na klasické lovestory snímky a už vůbec ne z české produkce. Už od začátku mě však film překvapil svou příjemnou a pohodovou atmosférou. Skvělé herecké obsazení a vcelku dobré výkony hlavních herců dodaly jednoduchému příběhu vtipnost a určitý nadhled (zejména opět skvělý pan Vetchý). Občas mi lezly na nervy trochu trapné dialogy, ale to je u těchto filmů běžné. Dějově se jedná o takové lovestory vynásobené třikrát, které je dobře natočené a nenudí. Snímek rozhodně mile překvapil, nečekal jsem, že mě někdy chytne a bude bavit česká romantická komedie. Pro pobavení a odreagování ideální snímek. 7/10. ()

dakarin

Velmi milý a laskavý film. Dovedná ruka Martina Horského se již představila ve filmu "Bezva ženská na krku" (2016), tak to nemusí být pro každého zase tak úplné překvapení. Opět vsadil na známé hry mezi ženským a mužským prvkem. Ztvárnil je uvěřitelně a důvěryhodně a ... dobře udělal. Vcelku pohodová odpočinková záležitost s barevným citovým rozměrem. Nutné se povznést nad jistou záměrnou hrubost - chce být jako vtipná, ale je hrubá ... a kopíruje tendence naší doby. Chtěl jsem vyzvednout Ondru Vetchého, ale nebylo by to úplně fér - pochvalu si zasluží snad všichni. Doporučuji ;-) ()

Stíba

Až na některé za mě zbytečná klišé je to sympatická komedie s vtipnými zápletkami (zejména mezi Karlem a jeho manželkou), která skvěle poslouží jako taková jednohubka u dlouhého zimního večera. ()

bararich8

H: Milá česká komedie, která svou kvalitou teda hodně překvapila. Obstojná zápletka, dobrý humor (konečně nic trapného!) a fajn herecké obsazení. Za těch 90 minut se toho stane hodně, takže scény a vztahy mezi postavami někdy nejdou úplně do hloubky a obecně je to hodně sluníčkové, ale přesně to plní účel. Kéž by se tahle kvalitativní laťka udržela, 4* ()

Gixian

Napadá mě slovní spojení "pozitivně sterilní" - postavy i jejich životy jsou tak nějak podivně zjednodušené, ale celé to má takový velice uklidňující a pozitivní náboj, diky kterému se na to dobře kouká. Polívka dobrej a Boková skvělá. ()

tranquill

"Děti by se měly dělat ve dvou! .. No jo, ale ty jsi měla tátu!" Řekl bych taková lehká letní romantická komedie, nic víc, nic míň. ()

aR3Zz

Jednoduchá přímočará komedie, která neurazí. Hned po pár minutách máte jasno, jak to celé dopadne a asi nic nepokazím, když dopředu řeknu, že pro všechny dobře. Postavy už jednodušší být nemohly a od nudy vás drží pouze přepínání dějových linek. Přesto to celé tak nějak drží a příjemně se na to kouká. Rodinná oddechovka. Z hereckých výkonů bych vypíchnul Zlatu Adamovskou a líbila se mi i Veronika Khek Kubařová. Naopak totálně propadl Martin Hoffman, kterého s prstem v nose přejela i jeho filmová dcera. 55% ()

Hpatrik

Je to prázdné, povrchní, nevkusně sexistické, trapné a ke konci moc přeslazené, ale díky kvalitnímu obsazení a atraktivní Praze se  na to dá docela koukat. ()

PetersCZ odpad!

Mezi českými rodinnými komediemi se objevuje zajímavý motiv. Hodně z nich se věnuje vztahu rodiče a adoptivního dítěte (kromě právě běhajících žen například Přání Ježíškovi), případně dítěte silně odcizeného (Špunti na vodě). Mně by ale zajímalo, proč je komedie tím více komerčně úspěšná, čím hůř a méně funkčně je takový vztah vyobrazený. Veronika Khek Kubařová se v tomhle snímku v podstatě vloupe do života otce samoživitele skrze pokukování na jeho dcerku v okně (netřeba dodávat, že kdyby byla postava Kubařové muž, internet pravděpodobně exploduje). Pavel Liška ve Špuntech zase po své odcizené, pubertální dceři v podstatě pokukuje a má s ní několik nekomfortních dialogových výměn, včetně těch, kde kompletně ignoruje její základní tužby. Oboje se dočkalo diváckého potlesku ve stoje, Špunti bohužel pokračování. Přání Ježíškovi, kde je adoptivní vánoční linka naopak čisté roztomilá a citlivě zpracovaná ke všem stranám, zůstalo v zapomnění. A tak se ptám - jsme jako národ tak v prdeli, že se ztotožňujeme s takovými nekomfortními vztahy? Je pro nás přirozené vidět se v Ondřeji Vetchém, který si svůj povinný středeční sex míní patřičně užít nehledě na partnerku? Já vám nevím... dialogy jsou ostudné, ve filmu zazní písnička od MIRAI, Langoše na plátně neuvidíme... ani v jednu sekundu jsem si neřekl, že jsem rád že na film koukám. A abych byl edgy, dám rovnou odpad ()

bearmeedek

O filmu jsem si nedělal velké iluze, ale možnost vidět na předpremiéře rozhodnula. A "Běhny" mile překvapily. V dnešní chabé době českého filmu se vyloupnula humorná komedie. A to taková, že se smějeme často a nahlas. Humor je originální, žádné otřepané fóry ani Babovřesky. Takže příjemně strávené chvilky s několika běhnami. ()

bono22vox

Promiňte ale nechápu co lidi udelsli z tohoto snímku. Čekal jsem výbornou komedii. Dostal jsem jednoduchou zápletku, která byla jasně čitelná od prvních minut, a herce kteří se take nijak zvlášť neukázali. Občas nám svzenou přišlo až trapné chování některých postav. Zajímalo by mě kde se berou tyhle červená čísla a jiné filmy jsou v podprůměru přestože si to nezaslouží... ()

Solly

Asi ano, uznávám, že se jedná o film o ženách (výrazná mužská postava je v něm jen jedna a i ta je výrazná jen díky hereckému projevu O. Vetchého) a pro ženy. Ale i tak jsem se u něj výborně bavil. Určitě se na něj klidně znovu podívám znovu a věřím, že se zase budu bavit. ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin