Já, padouch 4

• USA Despicable Me 4 (více)

Čas se nedá zastavit a platí to i pro padoucha Grua, který lehce „zfotrovatěl“ a místo geniálních zlodušských plánů vymýšlí, jak se vetřít do přízně svého malinkého synka, Grua juniora. Ten má totiž výrazně raději maminku Lucy a tátu permanentně vytáčí. O něco hlubší vrásky však Gruovi způsobuje darebák jménem Maxime Le Mal, který ho šikanoval už na základce. Právě utekl z vězení, kam se dostal s Gruovým velkým přispěním, a ze všeho nejvíc se touží pomstít. A protože Anti-velepadoušská liga v tom vidí hrozbu z nejhrozivějších, zařadí Grua s rodinou do programu na ochranu svědků, což znamená nové identity a poklidný život na předměstí. A jako by to nestačilo, zapojí se pět mimoňských dobrovolníků do speciálního programu, který je má vybavit superschopnostmi pro případ, že by se Gruovo krytí provalilo. Ambiciózní plán má samozřejmě mouchy obřích rozměrů, protože Super-Mimoňové jsou super-magnety na katastrofy nejrůznějšího druhu a protože vedle Gruova nového domu bydlí puberťačka, jež touží po kariéře superpadoucha a Grua okamžitě pozná. A touží po tom, aby ji tenhle mistr zaučil. Zapomínat nesmíme ani na pomstychtivého Maxima, který čeká na svou šanci. (Cinemart)

Wineeee

Ten film má dva příběhy, nebo spíš jeden hlavní a druhý mini příběh. Ten film byl jako v poho, kdybych měl stále 10 let tak by se mi to logicky líbilo, ale takhle nedobrovolně to bylo prostě meh. První příběh byl že Gru zatknul a zesměšnil svého soupeře ze střední a ten potom uteče z věznice a jde Grua hledat a najít jeho syna (ano Gru má syna), kvůli tomu Gru odjíždí se svou rodinou do jiného města a snaží se zapadanout pod jinou identitou, jedna dcera jehou souseda zjistí že to je on Gru a vyhrožuje mu, že jestli s ní neukradne random zvíře z jeho střední tak vyzradí všem že je Gru. Gru souhlasí, ukradnou zvíře, ale zvíře má v sobě tracker a najde ho ten jeho soupeř ze střední, je bitva a bla bla, stejně ho Gru zase chytne. Pak ke konci filmu je koncert s jeho soupeřem protože prej Gru umí zpívt líp a tak jeho soupeř řekl ať si dají talentovou soutěž ve vězení ať se zjistí kdo zpívá lépe. Ve vězení můžeme vidět všechny padouchy z Já padouch-mimoň universa a pak sou asi kámoši I guess, idk po písničce na té talentovce to skončilo. Film je zajímavej ale není to ono, zatímco na 1 a 2 se klidně rád podívám i teď, dvě další pokračování již prostě nejsou to co byly a proto je to procento co dávám ješte dobré hodnocení. /50%/ ()

godina

Kdo čeká víc ve smyslu duševního rozvoje pro děti, tak musí jinam. Spíš to je taková sekaná z předchozích dílů. Nejvíc z padoucha "čtyřky" čiší potřeba vytěžit dolary a zábava je dynamicky zpřeházená do mixu osvědčených mimoňovin, ze kterého na konci jakoby vyleze vítězství nad záporákem. ()

jara12

Hollywood má úspěšné vzorce rád. Série Já, padouch se drží tohoto přístupu a nový díl není výjimkou. Gru a jeho rodina se ocitají v programu na ochranu svědků kvůli novému padouchovi Maximu La Mal. Zatímco známé legrační situace baví, film nepřináší nic nového. Děj a postavy jsou víceméně stejné jako v předchozích dílech, což může být zároveň výhodou i nevýhodou. Humor cílí na mladší publikum a film působí spíše jako sbírka krátkých epizod než soudržný příběh. Pokud vás předchozí filmy bavily, budete spokojeni, jinak vás čeká další nášup toho samého. ()

majorzeman13

Pořád slušná ,solidní ,fajn zábava. Holt se tu hraje hodně na jistotu. Děti budou  nadšeni zřejmě a dospěláci tom snad dají.. Ještě ,že to má v poho stopáž. Začíná se to už přejídat !! ()

ROTUJICIPIVO

Jako fanoušek série Já padouch jsem trochu zklamanej, film sám o sobě nebyl špatnej a někdy i zábavnej ale co mi na něm vadilo bylo, že klasický postavy tam byly spíš v pozadí, do děje nepřidali vůbec nic, což mě mrzelo. Místo toho tam měl Gru mimino, který mně osobně přišlo zbytečný a otravný, místo toho se mohli zaměřit na původní postavy. Potom záporák Maxime le Mal byl jednoznačně nejslabší ze série já padouch, pořád vytahoval, že se chce pomstít Gruovi, že mu ukradnul písničku na střední škole nebo co a kvůli Maximovi musel Gru s celou rodinou do utajení, což nedává smysl, protože v minulejch dílech byly i horší padouchové a do utajení nešli a poslední věc co mi vadila byla Poppy. Poppy byla dcera novejch sousedů Grua a chtěla se stát padouchem, proto šla za Gruem aby jí pomoh ukradnout nějaký zvíře z její vysněný střední školy, Gru samozřejmě nechtěl tak mu Poppy začala vyhrožovat, že všem řekne kdo doopravdy je, protože Gru byl pořád v utajení. Myslim si, že to byla snad ta nejzbytečnější věc, nějaká otravná malá holka, místo toho moh něco ukrást s Margo, Edith a Agnes myslim si, že by to bylo o dost zábavnější a aspoň by tam hrály nějakou roli. Jo a může mi někdo vysvětlit jak se Vector dostal z měsíce do vězení a doktor Nefario z tý věci kde měl bejt ,,zamraženej'' napořád? Dávám 5/10 ()

Nika.zlin

Sice jsem dala plný počet hvězdiček, ale popravdě tento díl byl asi nejslabší. Plno parodií například na Harryho Pottera, Spidermana, Fantastické čtyřky, nebo Batmanna bylo celkem fajn. Ale jo, dalo se na to dívat, ale doufám, že tento díl byl poslední. ()

Tusak

Čo dodať? Je to ďalší Ja Zloduch s Mimoňmi. Hraje sa na istotou, a používa sa čo fungovalo s touto značkou vždy. Mne osobne príde, že to má zostupnú tendenciu, ale očividne to stále funguje. 6/10 ()

Nellaron

Ja dávam 3 hviezdy, moja 9 ročná dcéra by dala ževraj 5 hviezd. Takže výsledok sú 4 hviezdy. A tu je vidieť rozdiel v generačnom pohľade na animák. Deti sa na Gru-ovi očividne stále bavia, ja ako dospelý som sa už trochu nudil. Zápletka bola nemastná neslaná, dokonca ani deti po opýtaní sa, o čom film bol, ani nevedeli poriadne odpovedať. Chýbal mi tu hlbší odkaz. A pritom nový člen rodiny u Gru-ovcov tomu dával všetky predpoklady. Oproti takej jednotke je tento diel po významovej stránke plytký. Najviac bavili štandardne Mimoni. Uväznený mimoň v automate mi nie raz pošteklil bránicu. Oh šššštrudl. ()

Andula21

Já padouch 4 byl horší než jsem čekal ale nebyl nejhorší... Chápu proč lidi tento film nemaj rádi ale podle mě tak hroznej není... Furt ale není nejlepší. 7.5/10 ()

Zeduke

Illumination pokračuje v bizarnostiach s touto najúspešnejšou franšízou pre deti aj dospelých. Aj keď dej, respektívne nevyužité, no očakávané, obrátky v ňom hraničili s troma hviezdičkami, vďaka závarečnému koncertu nostalgie je to slabých 4/5, keďže ako sledovanie to stále bolo celkom príjemné, humorné a odľahčené. ()

FlyingGentle

Je to pecka!!! Ani poslední dva díly Mimoňů se mi tak nelíbily. Tohle je našláplé akcí, vizuálem a originálními humornými scénami jako žádný jiný díl. Překvapení na n-tou! Scény s Mimoni jsou fakt super, že mi skrze smích prosákly slzy. Není od věci se jednou za čas pořádně zasmát! ()

user1982

prvá tretina filmu bola vážne utrpenie a trapnosti od minonov, ale potom sa mi to zacalo nejako pacit a bavil som sa. mozno pomohlo aj 420, inak by sa to nedalo. nasla sa aj vtipna scena ako nahanacka po potravinách, ci tanec poppy. prijemna odreagovacka. ()

JustAPeople

Začátek byl velmi slušný a užil jsem si ho. Chvíli jsem si myslel, že bymohl být film dobrý,alespoň chvíli ta naděje úplně zhasla a já byl opět zklamán. Scény byly sice navazující, ale úplně random se sřídalo pořadí scén a působilo to na mě tak jako kdyby někdo dal režisérovi  radu jak má vytvářet a seřizovat scény a oproti jeho prvním filmům to působilo velmi uměle  a já si film nedokázal užít. Nevím jak se mohlo z ničeho vylepšit vztah mezi synem Grua a Gruem. Některé věci se sice tváří jako detaili, ale někdy jsou to pouhé chyby. Celkově podle mě nejhorší film ze série Já padouch. Dávám 55% ve hvězdách 3*. ()

MaximilianL

Já, padouch 4 je dalším dílem v populární sérii, který sice přináší známé tváře a humor, ale bohužel se nemůže rovnat svým předchůdcům. Zatímco Gru a jeho Mimoně stále přinášejí nějaké ty vtipné momenty, je jasné, že kouzlo, které dřívější filmy měly, se začíná vytrácet. Příběh je tentokrát slabší a působí trochu unaveně. Padouch, kterého nám tentokrát představili, je bohužel nejméně zajímavý ze všech, co jsme dosud viděli. Postrádá jakoukoli hloubku nebo charismatickou zábavnost, což dělá zápletku méně poutavou a místy až nudnou. I když film stále nabízí pár zábavných scén, většina vtipů je předvídatelná a atmosféra působí spíše jako recyklace toho, co jsme už viděli v předchozích dílech. Pokud jste fanouškem série, film vás asi neurazí, ale zároveň nečekejte nic převratného. Já, padouch 4 je průměrné pokračování, které sice potěší fanoušky, ale také ukazuje, že série už možná dosáhla svého vrcholu. Hodnocení: 6/10 ()

Kisseather

V každém z nás je kousek padoucha... A pokud nemáte dobrého záporáka tak se ten padouch ve vás nemá možnost nějak výrazně projevit. Což bohužel tahle frančíza potvrzuje díl za dílem... Že záporáky prostě neumí. I když tady jich je trochu víc neschopného a groteskního alfa záporáka prostě nezachraní. Pán švábů co vypadá spíš jak vánoční stromeček z Lidlu. -_-Sakra lidi... Když už uděláte špatného záporáka, tak ať aspoň nějak vypadá? Nebo něco záporného udělá? Za celej film... Se vlastně k ničemu nedostal a jeho hlavní motivace? To už je kapitola tragi parodie sama o sobě. Bohužel na tom nějak to celé stojí a padá a tím pádem i příběh nikomu moc velkou práci nedal... Zápletka je vskutku dětinská a díky naprosto neschopném záporákovy i dosti nudná. Pokud tedy čekáte mimoně vs šváby, ta podobnost je tam čistě náhodná... Tak to vás bohužel sklamu. Tímhle směrem se tvůrci bohužel nerozhodli jít. Takže vše ve finále zachraňují ZASE ty žluté potvory a abych nekřivdil i malej Gru. Což je na jednu stranu pravda... A fakt jsem se hodně zasmál. Jenže pokud je to serie o Gruovy, neměl by hrát on tu hlavní roli? Což bohužel jsem nějak toho pocitu nenabyl. Spíše než samostatného vyprávění příběhu se tvůrci tentokrát rozhodli pro vyprávění hned několika příběhových cest... Které už tak chabí děj obzvláštňuní ale díky bohu i zkracují... Protože bez toho by to byla celkem nuda a u diváka by to z velkou pravděpodobností už do čtvrtice neobstálo. Takže celá čtyřka je založena na množství vtipných gegů a veselích situací... Teda až na linku za super mimoně, tam jsem měl trochu pocit že si někdo řekl... jo to bude super, dáme tam fantastickou 5 která tam sice moc nezapadne, ale pak tam můžeme naplácat další kravinky co nás napadnou. O parodování známých filmových scén ani nemluvě. Kdy je je ve finále asi nejlepší scéna Avengers Asemple a pak už je to čírá směš blbostí a nahodilích hovadin. Bohužel ale, tak nějak nedostatkem bez vlastního dokončení... Trpí i ostatní linky, né lini ta hlavní... Takže výsledek pak působí než li filmově spíš seriálovým dojmem.  A řekněme si to upřímně i mimo jiné díl za dílem jde kvalita dolů a tentokrát i animace.... Která byla fakt hodně levná... Humor bohužel všechno nevykoupí. Možná by se tvůrci měli nad tohle serii zamyslet. Kam se s zouto serii chtějí dále ubírat... a buď to jí vdechnout trochu mladší felling a nebo jí nějak definitivně a důstojně zakončit a přestat dělat blbinky. Protože to je asi to jedinný co tuhle serii drží ještě tak nějak nad vodou a lépe skončit dokud to vtipný ještě je... Než se v tom trapasu špatného scénáře nakonec utopit a klesnout na úroveň bezduché bezmyšlenkovité zábavy... S heslem" humor za jaždou cenu, divák na posledním místě"  Nicméně když to porovnám s ostatními animáky tohodle roku... Ať už je to katastrofický V Hlavě2, Úděsný Jak zachránit draka či Nudný Garfield... Je Čtvrtý díl Padoucha spolu S Pandou4 ještě docela óda na radost. Ale, bohužel to není nic čeho bych litoval že jsem to neviděl v kině. 55% čistý průměr, nenatchne-neurazí... Ale, bohužel ani nic zásadně nového nepřinese. Jen brutální bolehlav ze závěrečného pěveckého dua kdy máte chuť vypnout telku sekerou a né ovladačem. () (méně) (více)

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

15.07.2024

Ač víkendovým tržbám v Americe bez větších překvapení vede pokračování oblíbené animované série Já, padouch 4 a na vysoké příčce se i měsíc po svém domácím uvedení stále drží taky miliardový hit V… (více)

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit