Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Saxofonista Vladimír Ivanov hraje v moskevském cirkusu, který se chystá na zájezd do New Yorku. Šedivá existence v sovětské metropoli, kde se pořád něčeho nedostává a kde kvůli intimní chvilce s přítelkyní musí jít do kamarádova bytu, je najednou vystřídána návštěvou svobodného světa se spoustou lákadel. Vladimír se v náhlém hnutí mysli uprostřed prohlídky známého obchodního domu Bloomingdale's rozhodne k emigraci, jíž nezabrání ani do cirkusu nasazení agenti KGB. Ale tím jeho příběh teprve začíná, neboť život v nové vlasti není vůbec jednoduchý... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (55)

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Jednou přijeli Italové a ukradli skoro polovinu zboží !!" - "To nebyli Italové, ale Rumuni !!" - "Co ?? Myslel jsem, že byli z Říma.." ;) Říká se sice, že všechny cesty vedou do Říma, ovšem spousta cest a lidských osudů vede právě do Ameriky, kde si lidé touží splnit své sny, nejen o svobodě.. A tahle skvostná dramedie zejména zkoumá a smazává rozdíly mezi lidmi a jejich domovy a právě Amerikou.. Tradičně famózní Robin Williams, jemuž toho ruského saxofonistu sežeru i s podběrákem, hraje Paulovu Mazurku jako o život a divákovi tak nabízí jeden ze svých nejpozoruhodnějších hereckých výkonů.. Moskva na Hudsonu platí za stejně jedinečný a pozoruhodný biják, když se jednak coby překvapivě dost uvědoměle vlastenecký snímek nebojí tnout do živého, srovnávat i kritizovat, navíc pracuje velmi důsledně převážně s charaktery přistěhovaleckých menšin, čímž vlastně říká, že Američané jsou v podstatě stejně všichni imigranti.. Indiáni prominou..;) ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Všechny předpoklady pro dobrý příběh tu jsou, ale mě to prostě nebavilo. Dost za to může ta scénářem proklamovaná náhoda, že člověk potká rodinu, která si cizího chlapa hned vezme domů na stravu a na gauč, dost za to může dabaing od Bontonu, ve kterém se asi šest dabérů podělilo o několik tuctů rolí. Krásná je samozřejmě Maria Conchitta, kterou si už navždy budeme pamatovat jako "tu, co běhala s Arnoldem a důležitou nahrávku měla strčenou v p.". ()

Reklama

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Chvílemi drama, chvílemi až groteska s několika vtipnými okamžiky. 1) Moskevské nepříliš přesné reálie vznikly v Mnichově. 2) Představitel Vladimírova přítele Anatolije, 34letý Elja Baskin z Rigy emigroval do USA ve svých 24 letech. 3) Roztomilý dialog se odehraje kdesi v polovině filmu. Vladimír se otočí po cizím muži, který si ho nenápadně všímá. Krátce na sebe pohlédnou. Vladimír posléze zjistí, že muž ho sleduje. Počká za rohem a vybafne na něj: FBI? Odpověď: FBI? No. Vladimír: KGB? Cizí muž: No. G-A-Y. Vladimír: Gay? Oh no, no. Cizí muž: Sorry. You have a nice face. I thought we had a moment back there. ()

venison 

všechny recenze uživatele

Strašně milé pojednání o tom, jaký je rozdíl mezi komunistickým Ruskem a demokratickými Spojenými státy.. Jeden z mála „vážných“ hrdinů Robina Williamse, který nám ukazuje, v jakém režimu je „lepší“ žít, v čem jsou stejné a jaké priority má každá společnost nejdůležitější.. Hrozně příjemnej film :-) ()

bearmeedek 

všechny recenze uživatele

Tentokrát celkové hodnocení na film sedí. Neznal jsem, název mi nic neříkal. Zůstal jsem u filmu náhodou sedět a nelitoval jsem. Veškeré ohodnocení a dojem z filmu spočívá v tom, že se na něj moc příjemně a mile dívá. Robin Williams roli ruského emigranta zahrát parádně. A na americký film slušně podáno. Ať už počáteční reálie z ruského života doma, nebo nadšení emigrantů ze svobodného světa, s následným zjištěním opravdové reality. Stručná ukázka rozmanitosti různých přistěhovalců (dnes říkáme běženci), výchova k americké hrdosti, ale zároveň i hrdost emigranta, který i v těžkých chvilkách v cizí zemi vykřikuje: "Já jsem Rus!" Dobře vybraná a zakomponovaná hudba. 70%. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (1)

  • Ve filmu je skrytá reklama na jiný režisérův film - Rozvedená žena (1978). Ivanoff (Robin Williams) vychazí se svojí přítelkyní z kina, kde právě film dávali. (bo.rec)

Reklama

Reklama