Volání divočiny vypráví příběh Bucka, psa hýčkaného svým pánem i jeho rodinou. Jeho život se však rázem změní ve chvíli, kdy je ze svého domova v prosluněné Kalifornii unesen obchodníky se psy, kteří jej prodají do mrazivé divočiny kanadského Yukonu během vrcholící zlaté horečky na Klondiku. Zde je svými novými pány nucen ve psím spřežení tahat hlubokým sněhem těžké sáně. Díky své nezlomné vůli dokáže Buck v těchto drsných podmínkách přežít. Naštěstí se mu nakonec podaří uniknout a najít nového přítele, samotářského dobrodruha Johna Thorntona (Harrison Ford). Po jeho boku zjistí, že díky svým přirozeným psím instinktům dokáže v nehostinné divočině nejen přežít, dokonce v tomto novém a svobodném životě nachází i zalíbení. (Cinemart)

Pavlis.xxx

Chápu, že tento film byl mířen na masy než na náročného diváka, ale ten digitální hnus nešlo přehlédnout. Bohužel pro mě filmu nepomohl ani Ford, ale děti asi bude retardovaný pes bavit. Já si dám radši knihu. Nejvíc nadchla příroda ()

JanaH.

Film, nebo spíš pohádka, byl docela dobře zpracovaný. Chvílemi smutný, chvilkama i úsměvný. Mému dítěti, jedenáctiletému, se líbil a asi by těch hvězdiček dal víc než já. Mě tam přišli digitální psi dost zvláštní, ale skuteční by neměli desetinu toho, co tihle. Jinak je ve filmu moc hezká krajina. ()

ezop1012

Divný to svet, volanie divočiny nie je o psovi, ale tento film je o psovi, netuším či scenárista vôbec čítal knihu. Jedine pozitíva sú kamera a príroda i, keď väčšina toho sú Computer-generated imagery (CGI). Jednoznačné zobrazenie dobra a zla, tak to ešte dajme tomu, lebo film je určený skôr pre deti, ale psovi sú dane ľudské vlastnosti, na aljaške sa objavy černoch a väčšina efektov ako búrka, sneh sú zase len CGI. Za kameru a za smrť Forda 2/5 ()

milaninoo

Něco strašného to už to mohli celé digitálně naanimovat Plné nelogický zhovadilosti korunu tomu nasadil bernardýn s vlčici už připravují mladou generaci na to že křižit se může kdokoliv s kýmkoliv!!!! ()

newk

Nedokoukal jsem. Digitální pes, který je chytřejší než lidi se mi prostě nezamlouvá. Mohl bych se na konci filmu dočkat, že se z psího pošťáka stane výherce v loterii, vezme si ho filmová herečka a bude provozovat cassina po celé americe a toho jsem se dočkat nechtěl. ()

Matrix44

Veľké sklamanie. Čakal som nové spracovanie klasického Volania divočiny, ktoré som poznal ešte z detstva, a dostal som umelé, štúdiové CGI, kde chýbala akákoľvek atmosféra. Deťom sa ale táto rozprávka páčila :( ()

m62

Ako animovaný zábavný film pre rodinu by to ušlo, ale ako adaptácia Jacka Londona je to katastrofa. Ak by toto London uvidel tak: 1, by sa dogrcal od tej gýčovej pestrofarebnj animácie 2, by umrel od rehotu ako boli zobrazené aljašské reálie ()

bjindy

Od filmu som očakával čosi iné a tak ma pravdupovediac dosť sklamal. Čakal som dobrodružný film odohrávajúci sa v nádhernom prostredí, no dostal som akúsi nevýraznú až nudnú rozprávku odohrávajúcu sa v dosť umelo pôsobiacej divočine. Vlastne ani ako rozprávka to nestálo za moc. Najviac to pokazili tí psy. Mierne poľudštenie zvierat mi nevadí, ale tu to vážne prehnali. Tie animácie boli strašne neprirodzené. Mal som pocit, že sledujem niečo, čo síce vyzerá ako pes, ale správa sa to a pohybuje ako človek. I v takej ztreštenosti ako "Mačky a psy" z 2001-ho boli psy vykreslený reálnejšie. Celkovo ma pri sledovaní napadalo množstvo iných zvieracích filmov, ktoré boli spracované ďaleko lepšie ako toto počnúc rodinným Beethovenom, Spielbergovým Vojnovým koňom alebo dychberúcim Medveďom z 1988-ho, kde bol pocit z divočiny ďaleko intenzívnejší. ()

StandikK

Zpočátku jsem se bavil, pak už to byla nuda. Navíc celou dobu počitačová animaci mi celkový dojem z filmu rovněž kazila. ()

JenTR

Bohužel zklamání. Nevadí mi vůbec ten CGI čokl jako vám ostatním a že je lidsky přechytralý (pamatujte, že je to film pro děti), ale spíše, že je to nudné a ten dabbing Forda je hrozný. Cokoliv říká, tak vás nezaujme. Fráze, kecy, stesk po synovi...ach jo. Tahle role mu nesedla. Pan ten černoch na saních, který v mrazu nosí jen svetr a psi mu rozsekají sáně s nákladem a on v klídku sejde a přátelsky jim domluví. Panebože, to je korektní. Ale důležité je, jestli se to líbí dětem. Pokud ano, film splnil svůj účel. ()

uruguay

Pohádka, kde si lidé povídají s počítačovým psem, co dělá jako by byl člověk a předvádí neskutečné kousky. Prostě nadpes. ()

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu