Predátor

• USA Predator (více)

Arnold Schwarzenegger má jako major Dutch v Predátorovi vcelku rutinní úkol, vysvobodit několik amerických vojáků ze zajetí partyzánů uprostřed džungle. Nakonec se ale musí utkat s daleko tajemnějším a nebezpečnějším nepřítelem. On i jeho muži čelí děsivému mimozemšťanovi, který postaví americké hrdiny poprvé v životě před opravdový strach. (Pannonia Ent.)

Ezekiel1

Kultovní záležitost. Arnie byl v této době asi na vrcholu slávy. Střídají se tu výborné hlášky s velmi trapnými ve stylu Rockyho. Efekty i kulisy v džungli jsou vynikající. Atmosféru podbarvuje úžasná hudba Alana Silvestriho, která jsem dobře zapadá. Solidní nadprůměr. ()

blues

protoze je predator moje nejoblibenejsi sci-fi postava, nemuzu jinak. ta dokonala vyzbroj, skvely kostym, o efektech na tehdejsi dobu nemluve...proste super ()

Ještěřák

Film s velkýma samčíma koulema, film pro nás chlapy :-) Vzrušující 1v1 souboj s ošklivákem nejen v podání Arnieho, ale též Carla Weatherse a Elpidia Carrilla. Škoda, že pokračování jsou vesměs sračky (a že vůbec jsou). ()

jasiska

Nebolo to najhoršie, ale podľa mňa tento film nenapĺňa svoj potenciál. Hneď sa všetko dozvieme a tak to má minimálne napätie. A veľa zelenej krvi to nenapraví. Akonáhle to, čoho sa bojíme, vidíme, už to nie je strašidelné. Ale hláška "Ty máš ale hezkou držku." je fakt dobrá... ()

Káronoš

Arnold, slizkej záporák, ohromná džungle a krutej masakr! Může být v životě něco zajímavějšího než rvačka predátora s mr.Olimpia? ()

ClimbVibe

Skvělý film, výborná atmosféra, "tvrďácké" hlášky... Predátor je výborná postava a závěrečný souboj s Arniem patří do zlatého fondu závěrečných soubojů. ()

Haymar

Predátor (ještě spolu s Vetřelci) definoval vlastni sub-žánr (akčních-sci-fi "survival" thrillerů s lehce hororovým nádechem), stal se klasikou žánru a vlastně nebyl nikdy překonán! Na první pohled klasická vybíjená má více rovin: vedle té hlavní - vesmírný macho vs. pozemští machos, též klasickou zápletku v podobě nekalých praktik tajných služeb, strach z neviděného, pokřivení lidských charakterů v extrémní situaci a fakt že pud sebezáchovy ruku v ruce se zdravým selským rozumem (a speciálním výcvikem), je lepší než mezigalaktickej zmrd s high-tech vybavením! Kromě Terminátora jednoznačně Arnieho nejlepší role! Navíc v kterém jiném filmu uvidíte tolik guvernérů najednou?! A Van Damme si bude do smrti rvát zbytky vlasů, že tehdy nekývl na arnieho nabídku (vzít roli Predátora - byla by bezesporu jeho nejlepší :-) ()

Standito

Banda nabúchaných amerických machov, ktorých nič len tak nevystraší, sa v džungli postaví proti slizkej príšere z vesmíru. Človek by si povedal, že z takého béčkového námetu veľa dobrého vzísť nemôže. Avšak to by potom na režisérskej stoličke nemohol sedieť John McTiernan a najväčšieho búchača hrať Arnie. Prototyp (takmer) bezchybného akčného filmu so všetkými ingredienciami, ktoré k tomu patria. Maska predátora je aj na dnešnú dobu veľmi impresívna a hrôzostrašná. Takéto niečo už dnes nikto nenatočí. ()

Greny

nejvíce se mi na celém filmu líbí vykreslení strachu z něčeho co nemá podobu a závěr, kdy Arnold bojuje opravdu jako nějaký pravěký váílečník je uchvacující, ale nejvíce uchvacující jsou vizuální efekty ()

ThomasL

Film napínavý od začátku až do konce. Snad jediný akční film Arnolda, kdy neměl navrch, ale solidně dostával přes držku. Predátor už asi navždy zůstane můj nejoblíbenější emzák. Některé záběry sice nejsou pro slabší povahy, ale hold k takovému lovci, jakým predátor bezpochyby je, se musí najít nějaký ten chlap stažený z kůže a pověšený na strom. ()

Schuldiner

Klasika všech akčních sci-fi !!! Arnie, prales, mraky kulek a monstrózní lovec z vesmíru.. Napětí **** Akce ***** Romantika * :-))) ()

FARGO

Nestárnoucí film, hlavně co se budování napětí týče taky jeden z nejlepších. Scéna z tábora se do celého schématu moc nehodí, ale postupné odtajňování nepřítele se závěrečnou bitkou(skvělou, pěsti na pěsti) je dokonalé. ()

L@cy

Co může vzniknout když vysadíte v pralese Arnolda Schwarzeneggera s bandou nabušenejch týpků, kde se jim do cesty připlete 2,5 metrová zrůda kdovi odkud???? Totální masakr.... !!!! Na dobu, kdy byl tento film natočen to je velice zdařilá záležitost, která hravě strčí do kapsy mnohé dnešní "akčňáky". 5* ()

D.Snake

Pro mě klasika klasik a nejlepší Arnoldův film. K životu tady taky přišlo nejlepší filmové monstrum, kterému jsem ihned začal fandit. Viděl jsem to tolikrát, že bych dokázal odříkat všecky dialogy nazpaměť v anličtině i češtině. ^_^ Predátor mě prostě nikdy neomrzí. 10/10 ()

Prochy38

Parádní a originální sci-fi thriller. Dokonce bych ho řadil po terminátorovi k Arnolovým nejlepším filmům. Dávám jasně 95%. Ale jedna věc mě (bez prominutí) na tomto snímku prostě sere! Je to film jako kráva, vymakané efekty, všechno parádní, ale to si nikdo nikdy nevšiml té nechutně špatně natočené scény s C. Weathersem?? Kdy mu predátor ustřelí ruku a jak se tak v řevu točí, je vidět, jak ji má schovanou pod vestou, ale nechutně :( ()

Neotom

Nezbytná úvodní monstrózní akční přestřelka se ani přes svou vizuální podmanivost nedokázala přiblížit grandiositě závěrečné půlhodiny. Arnold je větší zvíře než samotný predátor. 75% ()

Teabag

Klasika z nejklasičtějších. Arnold Schwarzenegger nikdy nebyl dobrým hercem, ale tady ze sebe vymáčkl maximum a výsledek je poměrně uspokojivý. Ovšem v Predator nejde jen o Arnieho ksichtíky. Džungle, horko, vystrašení vojáci, nebojácná indiánka a něco, co se ukrývá ve větvích stromů! Paráda! Predator patří k těm nadčasovým filmům, které fungují i po víc jak dvaceti letech. A to se musí ocenit. ()

Xavi6

Takovej predátor se už nikdy nikým nenatočí, myslím že by nepomohl ani nějaký novější remake, tohle je prostě klasika se vším všudy a se Schwarzeneggerem. ()

Jorge-Z

Arnold a jeho komando v husté džungli, bojující proti těžkému soupeři. Akce jak víno, bez výraznějšího děje, kdy se jde hned od začátku na věc. To cvákání predátora bylo vynikající. Slušná podívaná. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra