Predátor

• USA Predator (více)

Arnold Schwarzenegger má jako major Dutch v Predátorovi vcelku rutinní úkol, vysvobodit několik amerických vojáků ze zajetí partyzánů uprostřed džungle. Nakonec se ale musí utkat s daleko tajemnějším a nebezpečnějším nepřítelem. On i jeho muži čelí děsivému mimozemšťanovi, který postaví americké hrdiny poprvé v životě před opravdový strach. (Pannonia Ent.)

Romeroo

Džungle hustá jak doprava na jižní spojce....zabiják z vesmíru...a dobrodružství může začít...výborný Arnold, výborná atmosféra...skvělý závěrečný souboj...na tu dobu film působil jako zjevení...výtečné a nenapodobitelné....BRAVO! 88%. ()

HarlanWade

Je to sice předvídatelný a scénář taky za moc nestojí, ale je to klasika a to tak že zatraceně zábavná. Vynikající triky a vyniklající Arnold. ()

Vikinec

Na svou dobu strhující akční dusno. Partička svalnatých drsňáků věčně hledí do korun stromů v tušení neznámého. Film je velmi jednoduše postavený, ale právě to neznámé krvežíznivé NĚCO tomu dává ty správné grády, které vrcholí, když frustrovaní zabijáci dělají z džungle mýtinu. Samotný Predátor byl trochu, jak to říct, nepovedený, ale tím si nenechme kazit tento akční skvost 80. let ()

Dinsberg

Akční horor. Spojení slov vystihující ideálně spojení žánrů. Po první půlhodině záplavy testosteronu, kde se zúčastnění předvedou v plné síle, ochotní se popasovat i s menší armádou povstalců, se setkávají s nepřítelem s velkým M. Veškeré bojové zkušenosti se v dané situaci jeví na nic. Režijní debut Johna McTiernana, kterému Shane Black (Hawkins) dělal dozor dopadl nad očekávání a zrodil legendu sci-fi. Škoda, že na ně většina nástupců již nedokázala zdárně navázat. ()

Stejšn

I po letech stále výborný film, který nestojí na efektech, ani na hereckých výkonech, ale na scénáři. A na skvělém Silvestriho soundtracku. ()

Burrows

Predátor musí těžit z notné dávky nostalgie, jinak si nedokážu vysvětlit tak vysoké hodnocení. Lineární příběh, který se dá odhadovat na desítky minut daleko, dva zdařilé pokusy o vtip. Relativně fajnová jednotka, ke které jsem si bohužel nevytvořil žádný vztah, a tak četná úmrtí členů na mě nijak nedolehla. Jediným plusem je samotný predátor, ten ale samotný nestačí. ()

Tuxigov

Mým kamarádům ze školky rodiče pouštěli Gumídky, Malou mořskou vílu a Krakonoše. Já jsem koukal na Predátora a fandil jsem Arnoldovi. ()

Nessos

Mohlo to být horší, mnohem horší. Akční to je, krev tam je, i ufoun tam je, taky tma tam je.dokonce i svaly tam jsou. ()

mikhail

Jedna z Arnieho klasík. Prekvapivo dobrý film. Pozerateľný aj po vyše 20-tich rokoch od natočenia a určite o tri triedy lepší, ako jeho pokračovanie Predátori (2010). ()

N3O

Arnold v nejlepší formě, McTiernan tehdá ještě věděl jak táhnout na bránu a hlavně - bezbolestná :o) ()

kubas369

Džungle, po zuby ozbrojené komando, krvežiznivý emzák a Arnií v nejlepších letech co víc si na sobotní večer přát? ()

Skendl

Arnold si ve své vrcholové formě uměl vybírat filmy. A Predátor je sakra dobrá volba. Žádné přehnaně dlouhé vykecávání, jen nepřetržitá řezba s dramatickým závěrem, kdy svaly a lidská vůle přežít vítězí nad elitním mimozemským lovcem. Poncho: „Si raněnej, vždyť vykrvácíš.“ Blain: „Nemám čas krvácet.“ [90%] ()

petrik11

Arniho síce dvakrát nemusím, ale tento film mal nový neošúchaný nápad, malo to správny drajv, dalo sa to vydržať až do konca. ()

george82

Tohle je skvost. Na tu dobu naprosto výborně propracovaný predátor, nekompromisní Dutch Arnold vedoucí tvrdou partu bojovníků, jak diamant a na konci boj muže proti neomylnému lovci. Moje srdcová záležitost. 95%. ()

rob_troy

Opravdu nevim jestli je lepší to vidět v původním nebo dabovaným. Opravdu nevím jestli byl Arnold tak drsnej, jak jsem ho nikdy neviděl. ,,Get to the chopaaah.'' ()

kiros179

Jen jen málo filmů filmů, které šlapou i skoro po 25 (!!!) letech, jako Predátor. Film má úžasné tempo, naprosto dokonalá hudba (Silvestri v nejlepší formě) a samozřejmě Arnie. Asi nejsem úplně neutrální při hodnocení, ale ty vzpomínky kdy jsem šel na toto do kina (krátce po revoluci), narvané kino, momenty čisté hrůzy, místy i deprese a na konci naprostá nadšenost hraničící s euforií, to se prostě nezažije každý den. 95% ()

inmax

Hned po Terminátorovi druhá nejlepší Schwarzenegerova role. Film plný hutné atmosféry, drsných hlášek, dobrých nápadů (termovidění) a navrch jeden z nej emzáků, co kdy vkročil na filmové plátno. Scéna, kdy černoch vezme do ruky rotačák a začne s kámošema kácet džungli, je legendární :-) "Život je svině." ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra