Titul Road to Perdition lze chápat ve dvou významech. Perdition je jméno města, do kterého jede Michael Sullivan (Tom Hanks) se svým synem Michaelem Sullivanem jr. (Tyler Hoechlin). Perdition - zatracení - je také eufemismus pro peklo. A Sullivan senior poznává, že si zvolil životní cestu vedoucí do pekel. Modlí se, aby svého syna od takové cesty uchránil. Je rok 1931, doba velké hospodářské krize. Michael Sullivan, nájemní vrah, pracuje pro irský gang. Do jeho života vstoupí pan John Rooney (Paul Newman). Zachrání mu život dřív, než si Michael Sullivan vůbec uvědomí, že o krk jde. Pan Rooney je pro Sullivana seniora vzorem. Totéž k svému otci cítí Sullivan junior. Annie Sullivanová (Jennifer Jason Leigh) svého muže velmi miluje. Neptá se ho na jeho práci. Má se dobře a je za to vděčná, ale často má strach. Bojí se o děti. Avšak práce zasáhne do života Sullivanovy rodiny. Umírá manželka Annie a jejich starší syn. Michael Sullivan se s druhým synem vydává na cestu odplaty a vyrovnání. (oficiální text distributora)

Wiluna

Hodnotná filmová produkcia, predkladajúca silný príbeh o zvrate osudu mafiánskeho vymáhača Michaela Sullivana v podaní výborného Toma Hanksa. Príbeh o gangstroch, cti a rodine, kde sa kladie nenútený, avšak pôsobivý dôraz na budovanie silného puta medzi otcom a synom, ktoré sa stáva základným stavivom psychickej pohody budúceho synovho pôsobenia v živote. Aj keď okolnosti im veľmi pohodovú cestu vpred neprichystali.  Krásny príbeh, fenomenálna hudba od Thomasa Newmana  (Zelená míľa), ktorý bol však pre mňa dosť oklieštený o hlbší povahopis postáv. Každopádne sa však jedná o jeden z najlepších filmov s TH. ()

senor

Nechci ani tak film moc hodnotit, spíše se přikláním k názoru že je to ničím neobjevný mafiánský příběh s dobrou kamerou, a pro mě trochu zklamání. Chci ale upozornit na otřesnou hudbu Thomase Newmana. Pokud znáte jeho předchozí muziku, asi nejlepší byla v Shawshank Redemption, je vám jasné že se tento autor sám vykrádá. Používá naprosto stejnou formu a opakující se vzorce, je to skoro jako do příručky skladatelů filmové hudby: "Tady vytvoříme napětí", "Kombinace těchto čtyř akordů zahraných smyčci vyvolá u diváků dojetí" atd. A navíc se ta hudba na nás valí v neuvěřitelných dávkách téměř neustále. Nominace na Oscara je výsměch. Někdo tady srovnává vizuální stránku s Kubrickem, ale já bych chtěl připomenout i to že Kubrick uměl hudební doprovod ve svých filmech vždy skvěle využít, a to podkreslovala děj třeba jen na pár místech a často to byla stejná skladba (viz. Barry Lyndon). ()

Magneto

Sam Mendes vsadil na atmosféru a herecké umenie Newmana a Hanksa.Vzikol film,na ktorý sa len tak ľahko nezabúda a odkaz,ktorý zanechá vo vašej mysli bude rezonovat dlho potom,čo sa na obrazovke objavi THE END... ()

Kamkon

Krátké téma poměrně utahaně natažené skoro na dvě hodiny. Avšak atmosféra a hudba pro mě typická pro pana Mendese tomu přidává (dá se podle toho vůbec hodnotit?). Hankse nemám ráda, zato Lawa ano, i když tady je fakt hnusnej a pleštatej no teda! (ošklivý Jude č.2 v Oscaru Wildeovi byl sympatičtější i jako "záporák") a Craiga taky, jako bezduchému zabijákovi to sluší, takže tak. ()

elanius

Takmer dokonalé. Škoda, toho takmer. Atmosféra výborná, herecké výkony rovnako. Ale niečo tomu chýbalo, možno celý dej filmu prebiehal až moc hladko, v zvláštnej pokľudnej atmosfére, mne v tom chýbala väčšia dráma. Gangsterky mám rád, a preto pridávam hviezdičku naviac. 9/10 ()

bubun

Tento film by se ode mne dočkal lepšího hodnocení, kdyby poslední scénou byl záběr na Jude Lawa skrz okno, jak si šteluje své nádobíčko. Jakmile tam přibylo klišé ala stojící chlapec, který byl před chvilkou venku a celý radostný skotačil se psem, a najednou stojí tady se zbraní v ruce, ve tváři zcela přesvědčený a racionální výraz, a pak to "nemohl jsem", a "on se bál jen jediné věci - aby jeho syn nešel v jeho stopách", a pak ještě to "když se mě ptají, jestli byl slušný chlap, nebo jestli v něm nebyla špetka dobrého, bla bla, říkám jim:byl to můj táta", srazilo to skoro celý můj dojem z předchozího, a z toho předchozího jsem byla bezmála nadšená. ()

DaUr

Téměř žádná z výtek, které tu ostatní zmiňují, u mě neplatí, a já si užil parádní kus filmařiny se zručnou režií, skvělými hereckými výkony, krásnou hudbou a šikovnou kamerou. Emocionálně vypjaté scény mě zasáhly, ty nejlepší ohromily. I když je pravda, že když už se tvůrci snažili mít vše dokonalé, nemuseli na závěr udělat takovou chybu ohledně saka. Ale je také pravda, že sám bych si toho nevšiml. ()

Dado

Sam Mendes svojimi snímkami jednoznačne potvrdzuje fakt, že je jedným z najuniverzálnejších režisérov vo filmovom priemysle. Natočiť dychberúcu oscarovú drámu (Americká krása), životopisný film z prostredia vojny (Mariňák), road movie s mixom prvkov z rôznych žánrov (Všade dobre, prečo byť doma?) a pritom si udržať vysoké hodnotenia kritikov a zároveň obrovskú obľúbenosť medzi fanúšikmi, to je v súčasnosti skôr vysnenou utópiou než reálnym úspechom jedného človeka. Ani Cesta do zatratenia nenarúša toto pravidlo a nechýbalo málo, aby sa o nej dalo hovoriť ako o vážnom konkurentovi tých najžiarivejších klenotov žánru. Len škoda slabšieho vykreslenia jednotlivých postáv, ktoré tak následne nedovoľuje divákovi zžiť sa s naplno s ich osudom a problémami a rovnako tak aj predvídateľného vyvrcholenia zápletky celého príbehu. (80%) ()

Mrkvič

Rodinná podívaná v mém milovaném gangsterském prostředí. Je to lidské, je to celkem jednoduché, je to zajímavé je to hodně hezky natočené. Tom Hanks je parádní a všechny ty vztahy otec-syn, co tu jsou, mají něco do sebe. Sice je prostřední část trochu slabší a nikdy si ji po letech nepamatuju, ale začátek a konec to je několik nezapomenutelných scén. ()

Jizni Tlapa

Hanks s ovarem místo krku má vizáž hloupého jelimana a nevěřím mu roli drsňáka ani na chvíli... Výjimečně mi to ale nevadí, protože formát převyšuje obsah natolik, že slabý scénář a příběh hrají druhé housle ()

TerezD

Tento kousek jsem si nechávala stranou pěknou řádku let. Každopádně se jedná o řemeslně bravurnou práci, ale děj mě chvílemi uspával. Po herecké stránce duo otec-syn fungovalo výborně, ale měla jsem pocit, že tento námět o pomstě, loajalitě vůči mafii působil až moc přímočaře a místy až brutálně unaveně. Má vysoká očekávání nebyla bohužel naplněna. Čekala jsem větší ponoření do atmosféry začátku třicátých let, místo toho se vše točilo okolo vztahu dvou hlavních postav. Jako drama vše funguje solidně, ale do gangsterky tomu chyběl ten správný “drajf”. ()

Blacks

Tomu Hanksovi nějak nevěřím roli gangstera, dokonce ani hodného gangstera. V obličeji má výraz hodného chlapa. ()

Redswif

Dobrá gansterka a Hanks prostě umí. Seděl jsem přikotvenej k obrazovce od začátku do konce a jen si liboval :-) ()

danoo

Sto krát videný príbeh otca a syna v Mendesovom podaní ponúka príjemný výkon T. Hanksa a brilantnú, takmer gotickú atmosféru amerického stredozápadu tridsiatych rokov. ()

Maki89

pekny, ale pomerne predvidatelny pribeh, dobre technicke spracovanie, herecke obsadenie fajn, hudobny doprovod taktiez... Tom Hanks je sice dobry herec, ale rola zabijaka mu podla mna vobec nesedi... 7/10 ()

Brain-D

Mandes má mnoho tváří. Nenatočil toho sice moc, ale vždy jak se chopí kamery natočí něco naprosto jiného. Citově odlišného. Tohle byla podle mě taková suchá gangsterka, která mi připoměla milovanou hru "Mafia". Ale trochu mě mrzí, že nehráli víc hudbu s let 30.tých. ()

tomxxx

Atmosféra gangsterky mě pohltila. Mám hrozně rád podobné filmy ze stejné doby. Baví mě sledovat stará auta, zbraně, oblečení... rekvizitáři zase jednou odvadli moc pěknou práci :D Obrazově moc hezké, ale k úplné dokonalosti tomu prostě něco chybí... ()

lennyd

Michael Sullivan (Tom Hanks) je více než platným členem irského gangu Johna Rooneyho (Paul Newman). Ale jen do té doby, než zkříží cestu Rooneyho synovi Connorovi (Daniel Craig), který by nejradši co nejdříve nastoupil na otcovo místo. A i když má Rooney senior Michaela docela rád, rodina je rodina - a tak se Michael ocitá na listině smrti. Když je jedné noci brutálně zabita Michaelova žena a mladší syn, začíná spřádat pomstu. Jenže po stopě mu jde nejlepší nájemný zabiják Harlen Maguire (Jude Law). Dokáže se Michael pomstít Rooneyho rodině, a zároveň ochránit sebe i svého staršího syna? ... Když jsem film viděl poprvé, měl jsem asi nějakou blbou náladu, neboť mne vůbec nebavil. S hodnocením jsem šel proti proudu, nicméně ve mne hlodalo semínko pochybnosti - a tak jsem dal filmu druhou šanci. A musím říct, že opravdu byla chyba u mne - napodruhé jsem si filmu užíval plnými doušky - a to ať nádhernými exteriéry třicátých let minulého století, výborným Tomem Hanksem a nebo jen prostě tím, že Road to Perdition je skvělá gangsterka se zajímavým příběhem i (a to nebývá obvyklé) i zakončením... ()

ivan bohatyr

Velice kvalitní snímek, Sam Mendes nám ukázal, co v něm přebývá, stejně tak Tom Hanks (ale toho už všichni dobře známe) a v neposlední řadě také musím zmínit znamenitou hudbu Thomase Newmana. K tomu tak oblíbené kulisy mafiánů, přestřelky, old cars, no a na cílové čáře dobíhají hned 4 hvězdy (jedna v průběhu spáchala sebevraždu). ()

geklon

Noir?? Thriller?? Dobrodružství?? Mendez nejspíš z věhlasu. Newman z úcty. Hanks ze zvyku, Law ze soucitu?? Drama to teda bylo. Hledal jsem na promítání co nejvhodnější moment se vytratit, ale za neuvěřitelně těžce utíkajících 117 minut, se mi ho nepodařilo najít. Všechny kolem mě to fascinovalo...Mě to přišlo neuvěřitelný a namalovaný drahýma olejovýma barvama na použitý toaletní papír. Fakt nepovedená ždímačka emocí. ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga