Rodilý Newyorčan Frank (Hynek Čermák) získá díky svým šlechtickým předkům dávné rodové sídlo - zámek Kostka. Potomek emigrantů se tak po více než čtyřiceti letech chystá s dcerou Marií (Yvona Stolařová) a temperamentní ženou Vivien (Tatiana Vilhelmová) na velký návrat do Čech. Čerství aristokraté jsou neznalí místních poměrů a nepolíbení českou realitou, někdejší vlast a zámecký život znají jen z prastarých vyprávění příbuzných. Záležitosti spojené s navrácením majetku pro ně řeší právní zástupce Benda (Vojtěch Kotek). Po příjezdu rodina zjišťuje, že se zámek nachází ve stavu pozvolného rozkladu, stranou veškerého společenského dění. Jedinými stálými obyvateli Kostky jsou zpátečnický kastelán Josef (Martin Pechlát), bodrá hospodyně paní Tichá (Eliška Balzerová) a hypochondrický údržbář Krása (Pavel Liška). Zatímco osazenstvo Kostky pozvolna procitá z mátožného spánku porevolučních devadesátých let, rodina Kostkových stojí před těžkou volbou, zda generacemi vybudované sídlo prodat a vrátit se do Ameriky, nebo se pokusit zámek Kostka zachránit. Film vznikl podle stejnojmenné knihy Evžena Bočka. (Falcon)

Dodge-I

JJ ořechovka je skvělá věc - to potvrzuji stejně jako Eliška - ovšem u tohoto filmu ji měli fasovat i diváci! No a ta druhá hvězda je za Lišku... a to je asi tak všechno. Copak se musí takhle hloupě tlačit na pilu? ()

Filooos

Po mnohých negativních reakcích jsem šel do kina s jistou skepsí. A ejhle....já se fakt pobavil. Ani tolik kritizována Vilhelmová nebyla tak špatná. Polívkové udělili naštěstí jen 10ti sekundovou roli z milosti, tak to nestihla celé pokazit. Těším se na chvíle pro čtení knihy. ()

wiercza

Film hoden premiéry v TV k datu 27.12., maximálně 26.12., když přimhouřím jedno oko, jako vánoční békovina. Neurazí, nenadchne. ()

adelilaa

Další film od Jiřího Vejdělka, který nezklamal. Výborná komedie. Vtipy jsou opravdu vtipné (což se u mnohých českých filmů nestává) a originální. Scenáristé na tomto snímku odvedli velmi dobrou práci. Děj krásně utíká, není zbytečně natahovaný a zdlouhavý. Herecké obsazení je výborné a Táňa Vilhelmová výbornou představitelkou jedné z hlavních rolí. Eliška Balzerová a Pavel Liška dodávají filmu ten pravý nádech komedie a krásně doplňují veselou atmosféru. Ani herci, kteří se v tomto snímku objevují poprvé v jejich kariéře, se nejeví jako amatéři. Film bych označila jako velmi povedenou českou komedii, ovšem je nutno podotknout, že fanouškům knih se tento snímek moc nezavděčí. ()

Hanka_M

Film postrádá mnohé: dobrý scénář, stručný scénář, dynamické zvraty, humor, dobrou hudbu a trochu něčeho vnitřního. Je ale herecky dobře obsazen a tedy i díky vedlejším postavám (např. Petr Nárožný, Pavel Liška apod.) se na něj dá koukat. Slabší průměr. Esteticky je ovšem velmi pohledný, byť Smutný má lepší trumfy, stejně jako maskérka a kostymérka. ()

majorzeman13

Celkem fajn,solidní, slušná,jednorázová podívaná. Herci,kamera jsou fajn.Scénář jednoduchý,skoro až banální,předvídatelný. Prostě lepší průměr české kinematografie ! ()

adaben

Místy se až příliš tlačí na pilu, a často je to vše takové předvídatelné, bez nějakého překvapení, ale na druhou stranu jsem se v kině docela dost smál, takže proč ne. Herecky mne byl asi nejzajímavější Martin Pechlát. ()

inhotep

Krásná kamera, je to pohodohé a úsměvné, herci jsou také celkem v pohodě ale oproti knize (knihám), kdy jsem se válelel smíchy po zemi (hlavně u prvního dílu) to je zoufale nudné. ()

starr64

Film na pohodu. Moc příjemný zážitek a hodně srandy. Což je v dnešní době důležité. Zasmát se... Film má děj, má začátek i konec. Člověk se nenudi ani chvíli. Kamera perfektní, nechybí ani filmová zkratka. Nemám co jiného dodat, prostě bezva zábava. ()

kepejo

Tohle se moc nepovedlo, ačkoliv má Vejdělka docela v oblibě. Je to takové nemastné neslané, v podstatě celý příběh odhadnete po 10 minutách filmu. Důvodem proč film dokoukat je naděje, že se objeví vtipné scénky, nebo že se film více zamotá, ale ono nic, od začátku až do konce film vysloveně nudí. Taťána s Táňou odvedli příšerné herecké výkony, ale ostatní herci na tom nebyli o moc lépe. ()

Johny203

Český film ktorý mi prišiel príjemný, to je vzácna vec. Zrejme to bolo spôsobené prostredím v ktorom sa film odohrával. ()

kinoholik

Některé vtipy vyzní v knížce mnohem líp. Některé nevyzní vůbec. Podařené herecké obsazení vytěžilo ze scénáře, co se dalo. ()

tein

Docela příjemná oddechová komedie kterou mě osobně kazí přítomnost extrémně nesympatického Pičkuli a šklebivé Pauhofové, které ani ta čeština pořádně nejde z huby. Bez nich bych dal klidně o 10% víc. Dokonce se dá snést i ta zde vážně hodně přehrávající Dyková, ale ti dva jmenovaní prostě ne. Zato Balzerová opět ukazuje své skvělé kvality a i Liška, jež jinde nemusím, zde rozhodně vyníká díky té postavě šité na tělo. Čermák je v pohodě jako vždy ale těším se až zase někde předvede svého komického génia jako v divadelní hře Prokletí rodu Baskervillů aneb Pozor zlý pes! ()

malet

Na Aristokratku jsem se těšila, protože jsem četla všechny díly. A to byla asi ta velká chyba. Protože absolutně nebyla naplněna má očekávání. Bohužel mi nesedí ani herecké obsazení a tak asi výkon Elišky Balzerové byl nejsilnějším dojmem. Zklamání. ()

karmalat

Tak tento prepis knihy do filmu byl hodne spatny. Par vtipu to nezachranilo, uplny prusvih to sice neni, ale takova snuska klise se da tezko prekoukat. Doporucuji jenom k zehleni nebo jine praci jako hodne nenarocny background. ()

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

Kino na hranici - on-line na konci listopadu