Reklama

Reklama

Mluvící prasátko Babe nechtěně zaviní zranění svého pána, farmáře Arthura, který se potluče při pádu do studně. Následkem toho zůstane jeho žena, paní Hoggettová, na všechno sama a brzy se farma dostane do nesnází. Farmářku napadne, že by talentované prasátko mohlo vystupovat v show, a tak s ním odletí do města, aby vydělali peníze a zachránili farmu před úpadkem. Tam je čekají problémy. Ubytovat se mohou jen v jediném hotelu, kde jsou povolena zvířata. Je to ale právě v době, kdy sousedé poštvou proti hotelu úřady a ty zabaví všechna zvířata, které v něm byla ubytována. Jedině prasátko Babe, kterému se podařilo zůstat na svobodě, může svým novým přátelům pomoci. Při záchraně zažije neuvěřitelná dobrodružství. Navíc se mu podaří vydělat dost peněz na to, aby zachránili farmu. (TV Nova)

(více)

Recenze (69)

Derek 

všechny recenze uživatele

od George "Mad Maxa" Millera (i ked prve prasiatko Babe produkoval) som cakal vselico ale na drsnu a pre mensich divakov i urcite traumatizujuca "rozpravku" som nebol pripraveny. po technickej stranke to bolo uplne vynikajuce a vsetky zvieracie momenty i dnes posobia neuveritelne, skoda ze sa lepsie nezapracovalo i na scenari... ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Mnohokrát štýlovejší, ako časť prvá a musím opäť pochváliť réžiu ( tentokrát ale Georgea Millera, ktorý vystriedal Chrisa Noonana ). Na prácu s celým zverincom naozaj treba nervy a talent. Avšak najväčším problémom je príbeh, ktorý viackrát zabieha až do sebeparódie a nemá potrebné emócie, ktorých som sa dočkal v jednotke. Ide ale o veľmi podceňované dielo, čo si rozhodne nezaslúži. ()

Reklama

Guran 

všechny recenze uživatele

Vyloženě snímek pro děti, jako jsem byl já před spousty lety. Je i hezky udělaný, zvířata když mluví, tak opravdu otevíraj tlamy, už to není jako v Neuvěřitelné cestě, kde zvířata mluvila a neotvírala tlamu. Film má i děj, ale i prasárny. Např. nafukovací žena na konci filmu, nebo uklízeč na letišti s prasečím obličejem. To mi přišlo poněkud trapné, a dost to sráží hodnocení, ale i tak jsem si jako malý užil moc krásné časy s tímto filmem. ()

Jardomas 

všechny recenze uživatele

Toto je pouze recenze, nikoliv diskuze. Jen předem upozorňuji, aby nevznikla mýlka.   Tento film, ačkoliv se to nezdá, má dobrý základ. Prosím neodsuzujte ho bezmyšlenkovitě, neboť ne vše je na něm špatně.   Prvotní zápletka (farmářova nehoda) je jednoduchá, to se dá prominout a pochopit.   Incident na letišti je normální. To též schvaluji. Mohlo to proběhnout trochu lépe, ale co se dá dělat.   Příchod na hotel a ubytování se taktéž v pořádku. Opička loupežník a její souputníci taktéž. To vše až do příchodu majitele pokoje, kde se tato scéna odehrává. To, v jakém stavu přišel rozhodně neschvaluji. Že neupravený, dobře (je to starý člověk), ale proč má na ústech tolik zmrzliny?! A co si to přinesl?! Rád bych věřil tomu, že do něj někdo vrazil na ulici, ale jelikož taková to scéna chybí, dává to této postavě nedůstojný dojem, že si nedává pozor a omylem se umatlal.  Jak se pak příběh dále rozvíjí, vyzní to, že svůj osud si zapříčinil nezdravou stravou a zálibou ve sladkostech (tomu nahrává jeho těžké dýchání). Rád bych věřil tomu, že ty muffiny, lízátka a bonboniéru měl pro budoucí publikum a pro svou neteř, která ho ubytovala, ale opět taková to scéna chybí. Jestli tohle všechno vyškrtli, nevím. Pokud ano, tak je to rozhodně škoda. Toto vše + smutná shoda náhod při vystoupení ho připraví o náplň jeho života = povolání klauna v nemocnici. Záběr na jeho nevěřícný výraz v obličeji, když mu hoří jeho živobytí před očima, ve mě probudil smutný pocit, že postava Fuglyho Flooma (obstarožního klauna, který i přes své stáří stále činní děti šťastnými) si měla zasloužit hezčí a důstojnější osud v tomto příběhu.   Přitom incidentu s pochodní se dalo jednoduše předejít, kdyby nebyla zapálená. Vždyť bylo vidět zapalovací tlačítko, které se musí držet, aby pochodeň hořela. Vysloveně odsuzuji tuto zbytečnou zápletku, která byla k postavě starého klauna krutá a zapříčinila jeho pád do kómatu.   Tento žalostně smutný nádech v pohádce pro děti nemá co dělat a já proti tomu protestuji jako již dospělí divák, který v sobě pořád ještě má vnitřní dítě. Přitom to mohlo dopadnout o tolik lépe.   Stačilo, aby dané záběry (již zmíněné) nechyběly. Aby klaun neměl problémy s dechem. Aby bylo vidět, že se na chvilku zamyslel a teprve pak strčil prasátko do kufru. Aby vystoupení před dětmi v nemocnici nedopadlo tak strašně, ale právě naopak (žádný oheň, žádná destrukce kulis a žádný smutný pohled). Tudíž by se klaun nedostal do nemocnice, mohl více interagovat se svou neteří a tím by se tyto žalostné chyby v příběhu vyřešili. Protestuji proti této osudové nespravedlnosti jako divák dítě i jako divák dospělý se smyslem pro důvtip příběhu. Tyto scénáristovy chyby učinili pokračování výborného filmu zbytečně nedokonalým. A přitom stačilo tak málo a toto dílo by bylo o trochu lepší. ()

Nach 

všechny recenze uživatele

Předně musím říct, že mám Babe: Galantní prasátko rád. Ovšem jeho pokračování mě zasáhlo o něco více. Důvod je prostý: mám rád styl Jean-Pierre Jeuneta. Pokud znáte jeho filmy, usoudíte, že kdyby tento snímek točil právě on, výsledek by vypadal podobně. A já oceňuji i odlišnost, pokud jsou za ní nějaké hlubší cíle. Zde jde Babe více do vážnější, umělečtější a dospělejší noty, což se milovníkům jedničky samozřejmě nelíbí. Určitě za to může změna režiséra a scénáristy. Přesto všechno však já byl i napodruhé spokojen. 80% ()

Galerie (37)

Zajímavosti (5)

  • Billboard ve městě hlásá název "Eternity" (věčnost), což odkazuje na výstřední misi reformního drobného kriminálníka Arthura Stace, který v roce 1932 začal anonymně psát slovo "Eternity" na měděné desky po celém Sydney. Pokračoval s tím až do své smrti v roce 1967. (HappySmile)
  • Okno v Babeově pokoji ve zvířecím hotelu nám poskytuje výhled na nápis "Hollywood," most Golden Gate, operu v Sydney, Sochu svobody, Eiffelovu věž, Big Ben, sochu Krista v Rio de Janiero, World Trade Center, Empire State Building, moskevskou katedrálu a mnoho dalších slavných pamětihodností. (HappySmile)
  • Jméno opičky "Thelonious" odkazuje na slavného jazzového klavíristu Theloniouse Monka. (HappySmile)

Reklama

Reklama