Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hlavní hrdina Roger Cobb je válečný veterán a spisovatel. Po úspěšné hororové knize se už rok snaží napsat své zážitky z války ve Vietnamu. Po smrti své tety se nastěhuje do jejího domu, kde kdysi při návštěvě tety záhadně zmizel Rogerův syn, v domnění, že tam bude mít klid a dokončí svou knihu. Roger postupně začne zjišťovat, že s domem není něco v pořádku, až se nakonec ukáže, že Rogerův mrtvý kamarád z války jeho syna vězní a snaží skrz strašidelný dům pomstít. (jonyyy)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (97)

dr.horrible 

všechny recenze uživatele

Takéto filmy hodnotím väčšinou pozitívne, ale najzábavnejšie momenty v Dome sú ukradnuté z Evil Dead a najzábavnejšie monštrum (príšera zo šatníku), z Howarda alebo Leviathanu. Vojna vo Vietname a jej prepojenie s ostatným dejom je nezvládnuté a divne zostrihané (ako vlastne väčšina filmu), herecké výkony skôr úsmevné, humor detinský a gore minimálne. Neni to až na tej úrovni ako Troma, zato takmer celý čas som si v duchu opakoval, že radšej zábavný trash ako obyčajné nudné béčko. A to Dom je, nudné béčko. 30% a jediné čo tu plne funguje je hudba "vorheesovského" Harryho Manfrediniho ()

juta 

všechny recenze uživatele

Pohodový horůrek, který se sice rozbíhá pomalu, než k něčemu výraznějšímu dojde, ale jinak se člověk nenudí a propojení s prasím knihy a jeho příběhu bylo překvapivě fajnový, i když šlo o válečnou tématiku, tak mi to tentokrát vůbec nevadilo a spíš to filmu i pomohlo. Trochu komediální a jsou tu pěkné masky. ()

Reklama

rogerkint 

všechny recenze uživatele

Zatímco Ash z Evil Dead a Reggie z Phantasm se k image cool likvidátora démonů propracovávali přes dva filmy, Roger Cobb je o dost pohotovější - na první setkání se slizkým nadpřirozenem reaguje líčením pastí, vyzbrojováním a přijetím boje s démony jako součást každodenní rutiny. Nakonec, jako veterán z války ve Vietnamu je na stresové situace zvyklý. Film se dá celkově číst jako vyrovnávání se s válečným traumatem, před nímž se nedá utéct ani do rodného domu a které brání hlavnímu hrdinovi ve sblížení s rodinou. Jedinou možností je postavit se vlastním démonům. Jinak se jedná o celkem zábavný horor, vezoucí se na vlně popularity série Evil Dead co do masek i černého humoru. Jen s těmi gore efekty se nemuseli tak mírnit... ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Vietnamský veterán vs. strašidelný dům. Kouká z toho slušný horor a on v podstatě je, kdyby si režisér odpustil nudnou seznamovací první půlku a kdyby tam necpal vysloveně komediální scénky, které ničili atmosféru. Protože příšery jsou tu krásně osmdesátkové (žádné stokrát zrecyklovaný černovlasý japonský holčičky, lezoucí po stěnách, jaké by tam byly dnes), některé scény pak docela strašidelné (mečoun na zdi, tajemný svět zrcadlem), závěrečný souboj se zombie vojákem nebo scény z džungle nemají chybu. Jen je to dohromady takový mišmaš, sice zábavný, ale mišmaš. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Našel čas zase splnit nějaký ten restík a mrknout na některou tu hororovou sérii, která mi dosud unikala, nebo jsem ji jen hodně dlouho přehlížel. No a tak padla náhodná volba právě na House. Steve Miner není pro mne žádnou neznámou a jeho filmy mají většinou celkem slušnou kvalitu (tedy alespoň ty, co jsem dosud viděl) a tak jsem šel do prvního Domu docela natěšený. No a nezklamal ani tentokrát. Hororové komedie mám docela rád, navíc se v osmdesátkách urodila celá řada velmi solidních a kultovních filmů a ani tento jim ostudu rozhodně neudělal. Líbila se mi celková atmosféra, která byla po většinu času spíše humorného charakteru, skvěle proložena jak o hororové a fantasy prvky, tak i legrační monstra a masky. Samozřejmě nechyběla ani řada bizarních situací a hlavně se u toho člověk ani moc nenudil. Hlavní hrdina byl správně střelený, jeho vlezlý soused zase srandovní, herečky docela pěkné a monstra škodolibá. Je mi však jasné, že mladší generaci už podobné kousky asi moc neuchvátí. Což je však škoda, protože pořád v sobě mají to kouzlo – ne jak ty dnešní sračky s přehršle otřesných digitálních efektů (samozřejmě čest početným výjimkám).60% ()

Galerie (37)

Zajímavosti (8)

  • Dennis Franz sa zúčastnil konkurzu na postavu Cheta Parkera, ktorú nakoniec získal Michael Ensign. (beso74)
  • Příšera ze skříně byla pojmenována jako Válečný démon. Jeho úmyslem bylo připomínat napalmová těla (napalm se používal právě ve Vietnamu) a místo prstů měl nábojnice. Válečný démon měřil skoro 5,5 metru a k jeho obsluze bylo zapotřebí až 15 lidí. (LION-MR.T)

Reklama

Reklama