Hororová antológia zložená z viacerých segmentov, ktoré sú medzi sebou vzájomne prepojené. "The Way Out And The Way In". Dvojica previnilcov sa snaží uniknúť pred spravodlivosťou a vyhnúť sa trestu za svoj čin. Ich osud sa však stále zamotáva a postupne zisťujú, že pred svojou minulosťou nemôžu utiecť, a budú kvôli nej brutálne trpieť.
"Siren". Tri mladé dievčatá, ktoré tvoria hudobnú skupinu, sa vybrali na výlet. Počas dlhej cesty nehostinnou púšťou však dostanú defekt a zostanú odrezané od sveta, pretože nemajú potuchy, ako ďaleko je najbližšie mesto, a taktiež nemajú náhradnú pneumatiku. Našťastie sa po dlhom čakaní objaví auto a zhodou náhod sú jeho majitelia veľmi prívetiví. Dievčatá dokonca pozvú do svojho domu, kde im poskytnú plný komfort. Po príjemnej večeri s rodinou, ktorá ich prijala s otvorenou náručou, sa však pobyt mení na najhoršiu nočnú moru.
"The Accident". Lucas cestuje počas noci opustenými cestami a dlhú cestu si kráti telefonátom s priateľkou. Znenazdajky sa však pred jeho autom z tmy vynorí postava a on už nemá šancu zabrzdiť. Dochádza k zrážke a neznáma osoba má na tele mnohopočetné zranenia. Lucas je však ochotný urobiť čokoľvek, aby jej pomohol. Po príchode do blízkeho mesta má šťastie, keď nájde nemocnicu. Problémom je, že v tejto nemocnici sa využívajú naozaj netradičné liečebné metódy.
"Jailbreak". Starší muž prichádza do mesta, aby tu našiel sestru, ktorá sa stratila už pred trinástimi rokmi. Po malej chvíli však zisťuje, že mesto je plné zvláštnych obyvateľov, a nájdenie sestry jeho sestry bude oveľa komplikovanejšie, ako sa spočiatku zdalo. V záverečnej časti prichádza mladá rodina po prvýkrát do svojho nového domu. Plánovaná večera a oslava sa však nekoná, pretože uprostred večera zaklope na dvere neznámy návštevník, ktorý sa do ich domu snaží dostať za každú cenu. Rodina tak musí čeliť obrovskému nebezpečenstvu hneď po príchode. (Marceloo)

korbitch22

Očekávání blya určitě mnohem větší, hlavně po prvních pár recenzích místních hororových nuru.Jenže Southbound je další více či méně nelogická chujovina pod kterou si můžete představit spoustu věcí.Takové zamotanější Interstate 60, kde dálnice slouží jako jakýsi očistec pro hříšníky a zkouška pro ty, kteří mají ještě naději.Chvilku to na mě působilo jako díl Krajních mezí nebo některá z epizod Neuvěřitelných příběhů.Na jedno mrknutí dejme tomu, ale při další projekci by asi šla * dolu.50%. ()

kingik

Určitě nejezděte do Southbound! V tomhle zapadákově uprostřed ničeho se dějí pořádně divné věci, dochází zde k pořádným kruťárnám a úmrtní list zde servírují jako svoji místní specialitu. No konečně, už jsem z nouze sahal po Křemílkovi s Vochomůrkou, doufajíc, že zde bude víc hororu než v hororech, které se mně za poslední dobu dostaly před bulvy. Bohužel, ani jeden neobstál v brutalitě, hnusotě, o krvavosti ani nemluvě. Do píči, co to je za horor, kde si krev musím domyslet! Jen samé strašení jak pro malé děti, stupidní pointy, nezajímaví herci. Hlavně, že to pořád cpou do kin. Tenhle horor se obešel bez známých hereckých jmen, bez známých režisérů, ale "fachčil", jak žádný jiný za poslední dobu. Jak je to možné? Jde o přístup a styl. Čtveřice režisérů se totálně vyprdla na nějaké vysvětlování stran děje i postav. Na, diváku, zde máš naturalisticky vyvedené povídkové pásmo, v němž je brutalitě, detailním záběrům na (vyhřezlé) lidské orgány (i zevnitř), krvavosti a hnusotě věnován zásadní prostor. Herci jsou nadmíru přesvědčiví, ani po tomhle jejich účinkování si jejich jména nezapamatujete, gore je luxusní, hudební doprovod tvoří atmosferické syntezátory, jako vyloupnuté z osmdesátých let. Rozpočet filmu neznám, ale celé to vypadá nadmíru dobře. Natočeno v neselhávajícím tempu. Námitky, že povídky nedávají dostatečný smysl, neberu. Mně nedává smysl, proč se někteří režiséři pouštějí do hororů, když jim z toho vyleze Večerníček. Solidní trash! 100% ()

silentname

Opäť tu máme na konte ďalší zaujímavý hororvý klenot, kde človek môže s nadšením pozorovať všetko, čo sa naokolo deje. Alebo teda by som skôr povedal... skoro. Myslím si, že záver čiastočne napravuje reputáciu úvodu, ale nemyslím si, že je to úplné. "Southbound" nie je ani tak poviedkový film ako by som skôr povedal, že prepojené cesty medzi jednotlivými udalosťami. Tak ako sa pretínajú cesty na našom plagáte, tak rovnaké je to celý čas vo filme. Poďme si teda porozoberať jednotlivé poviedky (ak ich teda tak môžeme nazvať) "The Way Out" je podľa mňa veľmi slabé otvorenie a v prvom momente som mal obavy, či ma zvyšok filmu bude baviť. Nič nie je dokopy vysvetlené, len udalosti sa dejú a človek nechápe na čo sa vlastne pozeráme. Ako som už naznačil, tak záverečná časť filmu to objasňuje, no k tomu sa dostaneme neskôr. Samé o sebe to nefunguje, keď si dáme posledný príbeh ako prvý tak potom tam už človek chápe o niečo viac. Ale aj tak nemôžem povedať, že by som bol z videnia tejto časti nejako nadšený. Dúfal som len, že to bude lepšie. Návrat k benzínke s motelom a bytosti, o ktorých sme nevedeli nič ma absolútne nebrali. Potom následuje "Siren" kde sledujeme dievčenské jazzové trio, ako sa im rozhodne pomôcť veľmi "milá" rodinka keď pichnú pneumatiku na svojej dodávke. Táto časť je skvelá. Veľmi dobre buduje atmosféru, celý čas premýšľame čo sa bude diať a cítime, že niečo nie je v poriadku. Sadie sa mi páčila ako postava a aj jej premýšľanie je opodstatnené a dáva mi to zmysel. Neviem síce čím boli jej kamošky tak zmanipulované ale funguje to skvele. Nasleduje "The Accident" kde mladý muž Lucas zrazí ženu svojim autom a je rozhodnutý jej pomôcť. Pre mňa osobne najlepšia časť. Opustená nemocnica je fantastická, hlasy v jeho telefóne ma tiež výrazne berú a celé to má skvelý temný a súčasne veľmi realistický nádych. Najlepšia je asi scénka so zlomenou nohou. To ma fakt dostalo. A musím priznať, že aj zakončená je skvele. Celý tento segment je u mňa pecka. Potom pokračujeme v poviedke "Jailbreak", ktorá je u mňa tak trošku mix. Nie úplne som pochopil čo sa vlastne dialo a o čo tu poriadne išlo, no na druhú stranu je to vizuálne spracované veľmi dobre a aj to má celkom nápaditú atmosféru. Možno som len čakal, že jej vybudujú o niečo viac. Ale postavy a herci sú tu dobrí a ťahajú to celkom hore. Takže pre mňa pozerateľné a okey. No a nakoniec tu máme "The Way In". A už som aj povedal vyššie (bez toho, že si myslím, že ide o spoiler), že sa dozvieme trošku viac z prvej poviedky. Funguje to dobre, no jediné čo ma skutočne vytáča je maximálna priehľadnosť. Každý, kto len trošku rozmýšľa nad filmami pochopí kam to bude smerovať a čo z toho vyjde najavo. Dáva to ale zmysel tomu, čo som videl predtým v "The Way Out"? Podľa mňa nie. Stále neviem čo to boli za tvorovia čo ich prenasledovali, aj keď som mal už aspoň trošku predstavu a stále mi to nevysvetľuje, prečo bola zamestnankyňa pumpy tak pokojná, keď sa trikrát dostali na to isté miesto. Takže celkovo je to pre mňa tiež trošku mix. Zhrnutie bude teda nasledovné. Je tu skvele vybudovaná miestami atmosféra, temná stránka filmu je skvelá a aj myšlienka je skvelá. Doporučujem vidieť fanúšikom hororov, no myslím si, že to mohlo byť ešte aj trošku lepšie. Napriek tomu ale hovorím za seba, že som spokojný. A končím svoj asi doteraz najdlhší komentár.Hodnotenie: B+ () (méně) (více)

dubinak

Hned první povídka ve mně vyvolala asi jen: ,,Ty vole, na co to vlastně koukám?" Postupem času a po překonání zvláštně laděného vizuálu a trochu špinavé atmosféry jsem se do této antologické záležitosti nějak zavrtala a až na jednu výtku k předposlední části s hledanou sestrou, jejíž vizuál nám s přítelem přípomínal nedávný 400 days, si nemám na co stěžovat. Prolínání dějů je jen vítaným faktorem a funguje opravdu skvěle. Konečně to někoho napadlo. Takže je to antologie, ale propojená netradičním způsobem. Režiséři navíc příjemně nechávájí diváka hádat, jaké další souvislosti v ději budou. Nejvíce jsem byla hotová asi z The Accident, tohle šťourání se v lidech já docela můžu, navíc napětí se drží úspěšně celou dobu. Každá povídka zaváněla něčím jiným, potěšila mě i přítomnost jistého okultismu a vždy mě něco evokovalo na jiný hororový kousek. Když to porovnám s ostatními antologiemi, Southbound si může opravdu ve stoje zatleskat. Taková nenápadná blbůstka a jaké radosti to udělá. ()

Milky.

Asi jeden z nejlepších povídkových underground hororů co jsem viděl. Nejde ani tak o strach jako o naprosté WTF psycho. Navíc perfektní atmosféra, hudba, zvuky (se sluchátky jsem měl často pocit, že se něco děje v u mě v pokoji, což normálně u filmů nemívám)...perfektní bylo vlastně všechno. A k tomu krásně originální Mstiví démoni....nebo jak je nazvat...určitě doporučuju, v některých pasážích jsem ani nedýchal. Možná časem snížím hodnocení, zatím hodinu po shlédnutí dávám 5. ()