Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Vedenie elektrárne stále popiera výbuch v Černobyle. Ruská vláda sa snaží zistiť, aká je situácia a následne začína s riešením problémov a evakuáciou oblasti. Vedkyňa z Bieloruska prichádza zo zistením, že problém by mohol byť omnoho horší. (Aktuality.sk)

Videa (1)

Trailer

Recenze (167)

ZeroCZ1233 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Můj dozimetr praská nadšením. Již při prvním díle šlo vidět, že se jedná o něco unikátního, tady se jen a jen potvrzuje. Ze šoku z katastrofy, v jejímž duchu se převážně pohybovala epizoda minulá, se tato epizoda přesouvá do roviny "Soudruzi, co s tím?" Tudíž celou epizodu sledujeme studiem osvícené lidi, kteří se snaží zvrátit situaci na stabilní a udržitelnou stranu a zároveň přesvědčují politicky pyšně naducané kravaťáky, kteří si nejsou schopni připustit vážnost probíhající situace. O to větší je to pro ně rána, když zjistí, že to je vlastně pravda a stejně silnou ránu utrží i divák, který i přes svou informovanost zůstane s prostředkem k verbální komunikaci do kořán. A to vše je způsobeno kvalitou tohoto unikátu, který všemi možnými prostředky, co kinematografie skýtá a nabízí, dokáže skvělovýborně navodit právě ten pocit. Skvělovýborné. ()

barrahir 

všechny recenze uživatele

"Bohužel" už jsem viděl pár dokumentů předtím a... druhý díl na rozdíl od prvního už plně neodpovídá historii. Vrtulník nespadl při prvním letu, ale po půl roce díky oslnění od slunce, ale to bych pominul v rámci dramatizace. Horší mi přišlo, že konzilium fyziků, kteří na tom dělali, nahradila fiktivní Ulana Khomyuk (Emily Watson), bez jejíhož dramatického příjezdu osobákem do Černobylu by do dvou dní vybuchl vodík v nádržích a půlka Evropy vlastně byla zachráněna díky statečnosti jedné soudružky, protože Legasov to přehlédl. 8/10 ()

Reklama

MiaMahoney 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

A soudružské kurevstvo pokračuje! Není co vytknout! Atmosféra hutnější než uran; herecké výkony přesvědčivější, než soudruzi od KGB při výslechu; vizuál depresivnější, než libovolná schůze komunistické strany a děj napínavější, než sledování ukazatele na dozimetru! Rozhodně má Černobyl nakročeno být jedním z top seriálů, co kdy byly natočené. ... “Do I smell metal?” - “Yeeeeaaaaah!!!” 🤘🎸 a namísto “Vnimaniye, vnimaniye!” by se z tlampačů v Pripjati ozvali Gamma Ray... ()

Eleanor05 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vím, že jdu proti proudu (zase), ale radiace slábne... Kde byl první díl krutou, téměř hororovou podívanou plnou zmatených, šokovaných postav, tam je druhý díl jednou dlouhou komunistickou schůzí o zamlčování faktů. To, že se Sověti snažili celou černobylskou katastrofu zamést pod koberec (ano, je to strašné a dotyční byli de facto masoví vrazi), ví snad většina lidí, co se o Černobyl kdy alespoň trochu zajímala, takže se v této epizodě nestalo nic moc neočekávatelného. A ačkoli si minisérie i druhým dílem drží slušnou úroveň, padesáti minutám schůzování a třem výborným závěrečným minutám cesty podél černobylského potrubí, prostě pět hvězdiček nedám. ()

elEStet 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ano je to atmosfericke, ale kedze sa to hra na realitu ale nedodrzuju sa tam naozaj fakty (vid hned PRVY zruteny vrtulnik narazom o zeriav, fyzicka ktora tam nebola, radiacia akosi zabija pri takychto davkach pomaly). Z tohto dovodu je to tak na urovni AKTYX. Keby sa natocil v tejto kvalite atmosfery realny polodokument vratane samotnej veci veducej k vybuchu bolo by to cosi uplne 100%. Toto nie. ()

Galerie (99)

Zajímavosti (13)

  • Ulana Chomjuk (Emily Watson) přijíždí v noci do zóny bílým autobusem Moskvič 412IE-028. Jde o modernizovaný model vyráběný od konce 60. let z roku 1982. (Skalda1989)
  • Viktor Proskurjakov (Karl Davies) v minském institutu zjišťuje, že radiace pochází z paliva jaderné elektrárny. Jako první tipuje (dnes litevskou) jadernou elektrárnu Ignalina, v níž byl seriál ve skutečnosti natáčen. Tato elektrárna byla v roce 1986 v provozu necelého 2,5 roku a jako jediná na světě disponovala dvěma reaktory RBMK-1500, výkonnější variantou černobylských RBMK-1000, přičemž se v té době připravovala ke spuštění druhého bloku. Kvůli havárii v Černobylu byla procedura o rok odložena. Její provoz byl ukončen 31. 12. 2009 a v současnosti probíhá její likvidace s termínem dokončení v roce 2029. (Skalda1989)
  • K pádu vrtulníku ve skutečnosti došlo až po několika měsících, přesně 2. října 1986. (Duoscop)

Reklama

Reklama