M*A*S*H

• USA M*A*S*H (více)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvůrci:

Larry Gelbart

Předloha:

Richard Hooker (kniha)

Scénář:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (více)

Alan Alda, Wayne Rogers, Mike Farrell, McLean Stevenson, Harry Morgan, Loretta Swit, Larry Linville, David Ogden Stiers, Jamie Farr, William Christopher (více)

Legendární seriál M*A*S*H patří v oblasti komediální televizní tvorby mezi to nejlepší. Výborná komedie z prostředí mobilní vojenské nemocnice uprostřed války v Koreji nám dává nahlédnou do každodenního života postav lékařů, sester a vojáků. Postavy seriálu čekají v prostředí války mnohdy i velmi dramatické momenty, i přesto je ale dokáží prožít s nadsázkou a humorem. (TV Nova)

Recenze uživatele tranquill k tomuto seriálu (255)

Bez plynu (1978) (S07E13)

"Budeme muset ten éter omezit.. Fajn, rozdáme pohádkové knížky!" "Otče, povídejte si s růžencem!" ()

Oko za oko, zub za zub (1978) (S07E14)

"Království za jeden ručník! .. Ty máš na sobě aspoň knírek!" ()

Drahá Sestro (1978) (S07E15)

"Když nejste tam, kde chcete být, nejste nikde!" ()

B.J. Papa San (1979) (S07E16)

"Je mi líto, ahoj a napište to na Howkieho je všechno, co korejsky znám..." ()

Inga (1979) (S07E17)

"Muži jsou muži a ženy jsou ženy! Začnete je míchat a už nepoznáte, kdo je kdo!" ()

Cena (1979) (S07E18)

"Dobrý večer, kapitáni. Vypadáte mnohem hubenější, když jste sundali tu špínu!" ()

Mladí a neklidní (1979) (S07E19)

"Kdyby mě někdo hledal, jsem ve svém pudingu!" ()

Šťabajzna se vrací (1979) (S07E20)

"Ženy jsou občas jako těsto. Musíš je nechat na pokoji, aby ti pěkně vykynuly.. A jste si tím jistý? .. To ti říká zkušený pekař!" ()

J*E*S*K*Y*N*Ě (1979) (S07E21)

"Kam jdeš? .. Na roh, koupit si noviny a větší pokoj!" ()

Pozor na Flagga, chlapci! (1979) (S07E22)

"A nedělejte hlupáka, nejste v tom tak dobrý jako já!" - "Děkuju, plechový mužíku, do Tokia se dostanu sám!" ()

Preventivní léčba (1979) (S07E23)

"Jeho apendix je stejně chorý jako jeho mysl!" ()

Noc u Rosie (1979) (S07E24)

"Ty se rozvádíš s armádou?" - "Děláte velkou chybu, hledají mě v dalších 3 válkách!" ()

Ach ta láska (1979) (S07E25)

"Promiň skinheade!" ()

Párty (1979) (S07E26)

"Už tě vidím za 10 let, až se setkáme.. Jo, válka je už měsíc za námi, všichni máme šediny a Charles své přinese v krabičce." ()

Příliš mnoho kuchařů (1979) (S08E01)

"Proč vlastně házíš granátama místo pánví?" - "Když máš na sobě zelený smoking, musíš tancovat, kde ti řeknou!" ()

Kdo jsi, Margaret? (1979) (S08E02)

"Svoboda? Odporné. Představte si, že příště nám budou hrozit svobodou a spravedlností pro všechny!" ()

Partyzánské sny (1979) (S08E03)

"Vždycky vstaňte, když do místnosti vstoupí granát!" ()

Sbohem Radare (1) (1979) (S08E04)

"To tak bolí? .. Ne, oči z důlků mi lezou od narození..." - "Je výhodné mít zraněný prst. Člověk nemůže držet vidličku.. Tu nepotřebuješ, tohle jídlo přijde, když ho zavoláš..." ()

Sbohem Radare (2) (1979) (S08E05)

"Kdybyste byl tím odjíždějícím vy, taky byste zůstal!" - "Ten kluk mi bude chybět.. Pojmenuji po něm svoji manželku!" ()

Čas přizpůsobování (1979) (S08E06)

"Pošťák se vždycky mračí dvakrát!" - "Žádala jsem o víc sester, ale ještě je nemáme.. Objednejte mi taky jednu sestru s oblohou, vezmu si ji s sebou." - "Opil se, zbláznil a zmlátil svoje spolubydlící. Mě a pálenku!" ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young