Mulder a Scullyová hledají brutálního humanoidního zabijáka. (Disney+)

GASTON73

Mulder a Scullyová řeší vraždy, při nichž byla obětem vyrvána játra z těla.Kamarád Scullyové z FBI upozorní oba agenty na podivný případ: třem zavražděným byla z těla vyrvána játra. Není tu jediné vodítko, ze kterého by se dalo vycházet. Mulder a Scullyová najdou na místě činu u ventilačních šachty pouze do délky protažený otisk prstu. Zjistí, že stejné otisky prstů byly nalezeny na místech, kde došlo k podobným vraždám, které se v sérii po pěti opakují každých třicet let, počínaje rokem 1903. Předpokládají tedy, že dvě vraždy vrah ještě spáchá. Agenti poté zadrží Eugena Toomse, který se na poslední místo činu snaží vrátit ventilační šachtou. Mulder zjistí, že jeho otisk prstů, počítačem protažený na potřebnou délku, odpovídá prstu z místa činu. Tooms se protáhne komínem, aby spáchal další vraždu. Agenti navštíví policistu, který vyšetřoval předchozí vraždy. Ten jim ukáže fotografii Toomse, starou třicet let. Tooms vůbec nezestárnul. Agenti potom v domě, kde Tooms bydlí, najdou něco jako hnízdo. Mulder předpokládá, že Tooms je genetický mutant, který se probouzí vždy po třiceti letech hibernace, aby vyhověl své potřebě získat další lidská játra. Když Tooms chce jako svoji pátou oběť zabít Scullyovou, Mulder mu v tom zabrání a Tooms je zatčen a internován v psychiatrické léčebně. Staví si tam nové hnízdo, aby v něm mohl hibernovat. (Oficiální text) Více zde: http://gastonrolinc.webnode.cz/products/serialy/ ()

Mr.Jokker

Tak tentokrát odstupujeme od fenoménu létajících parků do teritoria mutantů co hybernujou v jatrem potřenym toaletnim papíře. Slabší než předešlé dva díly i tak se na to dobře kouká. A scully i když to všechno viděla má vlastní oči tomu zase nevěří lol ()

Rorschach_SK

"Množstvo ľudí si dáva do okna mreže. Platia peniaze za drahé alarmy. A ja sa pozerám na tohoto chlapca a hovorím si, ono to nestačí ..." Asi najhororovejší diel Aktov X, ktorý snáď ako jediný mi utkvel v pamäti a ktorý keď som videl vo veku 8 či 9 rokov, mi v spojitosti s mojou fantáziou priviedol nejednu strašidelnú chvíľku a kontrolu všetkých možných a nemožných vstupov do môjho bytu. ()

Sheelle

Je zajímavé, že většina lidí co si jen zběžně pamatují Akta X z dětství/dospívání, si při zmínce o Aktech X, obvykle vybaví právě tuto epizodu. A já si ji vybavuji i po letech a to včetně dialogů, ač jsem ji roky neviděla. Tento díl prostě zanechal stopu a baví i po letech. Hlavně skvěle zahraná postava hlavního padoucha a hmatatelné, gradující napětí by si nezadalo s leckterým hororem. ()