Přátelé

Promo
USA, (1994–2004), 86 h 32 min (Minutáž: 22 min)

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer, James Michael Tyler, Elliott Gould, Christina Pickles (více)

Ponořte se do srdcí a myslí šestice přátel žijících v New Yorku, zkoumajících úzkosti a absurdity skutečné dospělosti. Tento sofistikovaný kultovní seriál nabízí veselý pohled na randění a práci ve velkoměstě. Jak si Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler a Ross dobře uvědomují, hledání štěstí často zdánlivě přináší mnohem více otázek než odpovědí. Zatímco se snaží dosáhnout vlastního naplnění, starají se jeden o druhého v této vzrušující době, kdy je možné úplně všechno – dokud máte přátele. (HBO Europe)

Diskuze

tom.cube (hodnocení, recenze)

jerry12

Já jsem dabovaný Přátelé viděl celé 2-3x a v originále to teď sjíždím celé podruhé. Všechno je to o zvyku, pokud zkoukneš od začátku všech deset sezón, přijde ti originál maximálně přirozený a dabing o řád horší (což nic nemění na tom, že je pořád hodně dobrý). Největší rozdíl je u Phoebe - ačkoli je v obou verzích šílená, v originále působí přece jen více roztomile-šíleně a více sympaticky, zatímco dabovaná mi vždycky přišla otravně-šílená a ne moc sympatická. Zajímavé, jak může hlas změnit charakter postavy... :)

na příspěvěk reagoval jerry12

tom.cube

No, já jsem zastáncem originálu a na dabované věci skoro vůbec nekoukám, vlastně jen na komediální seriály, a to ještě na ty starší, a třeba u Přátel - ač jsem odpůrce dabingů všeho druhu - se mi víc líbí dabovaná verze, než originál. Přijdou mi ty české hlasy nějak rozmanitější, sympatičtější. Ale to je samozřejmě věc názoru. Možná je to způsobeno tím, že jsem na Přátelé koukal ještě jako malý, když jsem neuměl tak dobře anglicky a neměl možnost koukat na originál, takže jsem asi na dabing zvyklý. Koukal jsem na originální verzi Přátel jen právě kvůli scénám vystřiženým pro evropský trh a prostě mi to nešlo. Myslím, že s dabingem jsme na tom relativně slušně, v některých zemích ještě dodnes dabují dva lidi celý film/seriál, takže v tomhle ohledu jsme dál a hlavně máme na výběr ze širokého spektra dabérů. Ačkoli je fakt, že jsem za posledních pět let asi neviděl dabovaného nic než právě Přátelé a Simpsony (u těch mám stejný názor). Na druhou stranu třeba u Community je dabing příšerný, ale to je opět asi způsobeno tím, že jsem na to koukal v originále a pak to zahlédl v televizi dabované.

na příspěvěk reagoval tom.cube

tom.cube (hodnocení, recenze)

Já zrovna devátou sérii koukám a slabá mi fakt nepřijde. Je pravda, že se ke konci seriálu množily stupidní zápletky typu Joey nemá překožku, Chandlera vzrušují žraloci, apod., ale celkově je to pořád silný nadprůměr. Hlavně na to koukejte v originálu! ;) (ještě lépe sežeňte "uncut" prodlouženou verzi)

na příspěvěk reagoval jerry12

Mire

Mire (hodnocení, recenze)

v deviatej sérii je ale geniálny diel s Christinou Applegate, ktorá dávala ozaj dobre; jej druhý diel v desiatej sérii už bol ale naopak dosť slabý :) takže teória sequelov platí aj tuto :)

Kolbenova

Kolbenova (hodnocení, recenze)

Mně naopak přišla slabší 9. série, 10. byla sice nestálá, ale některé epizody a hlášky tam byly vůbec nejlepší z celého seriálu (třeba ten díl s adopcí). Na té deváté mi vadí, že už to celé spíše protahovala. Nevím, proč mi to přijde. Ono jsem na seriál koukal dávno po skončení a celé najednou, takže z toho mám trochu jiný pocit.

jerry12

No, mě se například American Pie Reunion hodně líbil :D Z toho dokážu usoudit, že Friends Reunion by také nemuselo být špatné. Nicméně, tady se bavíme o celovečerák k seriálu, ne k trojici filmů, takže to taky není to samé ...

jerry12 (hodnocení, recenze)

Mně slabší nepřišly, naopak, moje nejoblíbenější série jsou 5., 8. a 9. Je pravda, že 10. už o malinko slabší byla, ale fakt jen o trochu, možná o půl hvězdy. A první dvě série se mi nelíbí teď s odstupem času skoro vůbec, naopak mi přijde, že kvalita Přátel šla přímo úměrně s přibývajícím počtem sérií nahoru (až na 10. sérii). A on možná i ten celovečerní film už by nemusel být zrovna výhra, co mám zkušenost s vracením se ke starým hitům (American Pie, Sněženky a machři a další), většinou jsou ty sequely už spíš až depresivní, a toho bych se u superpozitivních Přátel nechtěl dočkat. Takže výhody i nevýhody má obojí, ať se Přátelé vrátí, nebo ne.

Mire

Mire (hodnocení, recenze)

Ja si myslím že deviata a hlavne desiata séria Priateľov bola už citeľne slabšia. Ale pozerať sa to dalo v pohode a zakončenie bolo veľmi pekné.

m@cs

Mě mrzí zase Earl. Že to ukončili - neukončili. Sice kvalit Přátel nedosahuje ani zdaleka. Ale myslim si že si zasloužil pořádný zakončení.

Žralok

Je to fakt, ono 10 řad seriálu je takové optimální číslo a málokterý seriál toho dnes vůbec dosáhne. Jsem opravdu rád, že dojeli až k 10. řadě. To mě právě hodně mrzí na mém druhém nejoblíbenějším seriálu, Krok za krokem, že to bohužel po 7. řadách ukončili, přičemž už 2 poslední řady ztratili dost na kvalitě (i přesto to však bylo povedené pořád, ale slabší). Oproti jiným seriálovým "skvostům" by si i KzK zasloužil minimálně desítku. A omlouvám se za příspěvek mimo téma.

na příspěvěk reagoval Žralok

m@cs

To rozhodně je škoda. Na druhou stranu zase je dobře že skončili včas a na vrcholu. Než aby to neustále natahovali a skončilo to někde na hlubokym dně. I to je kouzlo Přátel. Že si kvalitu udrželi od začátku do konce.

jerry12 , Žralok

Taky jsem nad tím docela přemýšlel, no. Bylo by to docela těžký udělat, všichni bydlí mimo, jsou o dost starší a vyspělejší, mají děti. Udělat další řadu je opravdu blbost, to je pravda. Ten celovečerák by možná šel, jako setkání po letech, ale série opravdu ne. Ty různé blbinky už by nešly udělat jen z toho důvodu, že už to nejsou žádní mladíci no ... škoda, kdyby to bylo dřív nebo ještě lépe kdyby to po 10 sériích neukončili...když se podíváte na jiné seriály, které mají i 15-20 sérií a ani zdaleka nedosahují kvalit přátele, tak je to vážně škoda.

na příspěvěk reagoval Žralok

m@cs

Sice bych rád viděl další Přátele. Ale myslim si že už je dlouho. Pokud by chtěli udělat další sérii nebo film. Tak to měli udělat dřív. Raději to nechat jak to je. Ukončili to parádně. Tak proč do toho vrtat. Bál bych s že po takovej době by to nedopadlo dobře.

m@cs

No, u Přátel by to nebylo tak slavné. Když si uvědomíš, že Chandler s Monicou bydlí už mimo, Joey už není zdaleka tak přitažlivý, jako dřív, a další řadu aspektů, už by to nebylo ono... aby se dala dohromady celá série, museli by to tvůrci hodně přehrát, a to by akorát zkazilo seriál jako celek. Kompromisem by byl možná jeden celovečerní film, nicméně se obávám, že se toho už nikdy nedočkáme. Všichni jsou prý pro, jen Jennifer Aniston už nechce mít se seriálem nic společného. Film bych ještě překousnul, to je něco "mimo" seriál, ale další sérii? Radši ne, chci zůstat u toho, že jsou Přátelé pro mě tím nejlepším komediálním seriálem všech dob.

m@cs (hodnocení, recenze)

Sakryš :D Moc moc bych chtěl pokračování :D Film/další řada :D letos je to navíc 10 let po ukončení...tak by to bylo takové stylové. Červený trpaslík například se také vrátil po 10 letech a to dokonce s prozatím 2 řadami ... kéž by se přátelé vrátili ...

na příspěvěk reagoval jerry12, Žralok

Domtchaa

Domtchaa (hodnocení, recenze)

ahoj, dneskajsem v tv videl upoutavku na pratele a byla tam scena s joeyem a kureci zdechlinou na hlave ( tu znam) ale v dalsim strihu rikal Ross cosi a o tom ze v tom pripade je dementni a v dalsich strihu jedl ruzovou cukrovou vatu ... celkem me to zneklidnilo pac jsem videl vsechny dily snad  desetkrat a najednou jsem mel pocit ze tento dil vubec neznam ... chtel jsem se zeptat jestli z tech naznaku nekdo nevite co to mohlo byt na dil ?

na příspěvěk reagoval tom.cube

Uživatel Ghostix smazal svůj příspěvek.

Hanver

Hanver (hodnocení, recenze)

Jsem opravdu rad, ze se agonie tohoto "seriálu" nebude prodlužovat. Jestli o neco filmový svět nepřišel, tak je to dalsi série příhod prestarlych seladonu se sociálními problémy. Natočit reunion by bylo jako vařit z lejna polevku.

(hodnocení, recenze)

mám stahnuté 3 díly.... tak se uvidí :)

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

03.07.2022

Přátelé bezesporu patří mezi nejoblíbenější seriály, co kdy vznikly, to ale neznamená, že jsou imunní vůči kritice. Sitcom z 90. let si lidé dobírají z mnoha důvodů, snad nejčastěji ovšem kvůli téměř… (více)

Netflix přichází o předplatitele

Netflix přichází o předplatitele