Přátelé

Promo
USA, (1994–2004), 86 h 32 min (Minutáž: 22 min)

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer, James Michael Tyler, Elliott Gould, Christina Pickles (více)

Ponořte se do srdcí a myslí šestice přátel žijících v New Yorku, zkoumajících úzkosti a absurdity skutečné dospělosti. Tento sofistikovaný kultovní seriál nabízí veselý pohled na randění a práci ve velkoměstě. Jak si Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler a Ross dobře uvědomují, hledání štěstí často zdánlivě přináší mnohem více otázek než odpovědí. Zatímco se snaží dosáhnout vlastního naplnění, starají se jeden o druhého v této vzrušující době, kdy je možné úplně všechno – dokud máte přátele. (HBO Europe)

Paan

Kdysi jsem Přátel sledoval prakticky každý díl, vlastně ani nevím proč. Většina dobrodružství této šestice sestává ze zvláštních moderních romantických klišé, pro mě nepochopitelného žebříčku osobních hodnot a ještě nepochopitelnější neupřímnosti všech nejlepších přátel vůči všem, když se pravda stejně nakonec provalí. Pozorováním postav je divák docela rychle schopen dopředu prohlédnout další vývoj děje. Úsměvných situací je poskrovnu, vtipnou a k zasmání si momentálně nevybavím žádnou. ()

BenNat

Dyť jsou to přátelé, proboha. Vlastně mi ani nenapadá, kde se svým hondocením začít, protože jsem za ty léta s nimi ztrávená natolik srostla, že možná zcela dobrovolně přehlížím občasné nedostatky. Tuhle partu prostě zbožňuji. Jako puberťák jsem byla naprosto přesvědčená, že nějaká podobná na mě někde čeká, teď už vím, že směsice Joeyho, Rosse, Chandlera, Monicy, Phoebe a Rachel je natolik unikátní, že ji jen stěží najdete v běžné populaci. V každé osobě se kloubí hned několik typicky lidských chyb, které všechny přivádí do komických situací. A když ne ty, tak pak zaručeně Chandler a jeho vtípky. Některé scény se mi natrvalo vryly do paměti a trochu jsem zalitovala, když jednou přeci jen Přátelé skončili (nicméně s odstupem času mi připadá konec až příliš srdcervoucí). Jednoznačně nejlepší pro mě byla třetí série, i když spíše patřím k těm, kteří neodsuzují žádnou z nich. Pravdou je, že postupem času Rachel zmoudřela, Chandler vyměkl se svými fórkami, Phoebe se zklidnila, Monica zesobečtěla a Joey zestárl, na Rosse ale jakoby čas ani neměl vliv. Občas mi k dobré náladě stačí vzpomenout si na Chandlera s Joeym majestátně přijíždějícím do jejich "nového" bytu na bílém čoklovi. Ani nevím, jestli to tak vůbec chtěli, ale Přátelé připoutali k televitním obrazovkám hned několik generací a patří jim za to dík. ()

iceböss

Už od dětství jsem nahrával každý díl, který byl odvysílán v TV a když jsem byl nemocný, neměl jsem co dělat, nebo prostě jen tak, jsem si všechny ty díly pouštěl stále dokola a dokola a dokola. Nejlepší pasáže znám nazpaměť dodnes a některé scénky mě dokážou rozesmát, i když je vidím snad už po sté. Prostě a jednoduše pro mě jsou přátelé srdcovka a i 200 % by bylo málo...Ó MŮJ BOŽÉÉ :-D ()

petan2784

Viděl sem tento seriál asi 4 (všech 10 sérií) a má to všechno co má mít správný seriál.Vtip,zápletky, osobitost,návaznost,celebrity a takhle bych mohl pokračovat dlouho.Bez tohoto seriálu by moje filmotéka nemohla existovat. ()

charlotka

Jestli je nějaký seriál, který znám nazpaměť a přitom se na něho vždycky ráda znovu podívám? To můžou být jedině Přátelé. Klasika, kterou zná snad každý a která nikdy neomrzí. Z této šestice si oblíbíte všechny, ovšem pro mě je Chandler číslo jedna :-)) ()

Domiii_

Na Přátelích jsem vyrostla a závislost na nich mě nikdy neopustila. Jediná věc, která mi na seriálu vadí je, že jsem se do téhle šestice úplně zamilovala a bylo těžké jí po těch úžasných deseti sériích opustit.. Každá epizoda.. Ale co epizoda, každá scéna je tak vtipná, že si nejde tento Přátelé zamilovat :) ()

mahu22

K tomuhle není co dodat.Nejlepší seriál všech dob.Nebojím se to říct nahlas,protože je to pravda.Simpsonovi se můžou zahrabat.Tento seriál je perfektně udělaný,epizody jsou vtipné,takže se u nich rozhodně nenudíte.Patřím mezy ty,co celý seriál mají shlédnutý 5x dokola,česky i anglicky,ale stále na něj koukáme.A pořád se u něj bavím.Rozhodně doporučuji. ()

DJago

Seriál ve kterém nalezneme od každého trochu a přeci vše do sebe náramně dobře zapadá. A proto si tento seriál získá vaše srdce již od první epizody. Každý divák najde kousek sama sebe v Monice, Rachel, Phoebe, Rossovi, Chandlerovi a Joeym. Monica Geller, skvělá kuchařka a organizátorka s nekonečnou energií a sportovním duchem je posedlá uklízením a pořádkem. Rachel Green,pohledná, někdy trochu přecitlivělá Rachel miluje módu a nakupování. Phoebe Buffay, trochu potrhlá vegetariánka, pacifistka, ale hlavně velmi přátelská kamarádka. Ross Geller, vědec a profesor paleontologie na univerzitě a bratr Moniky, který byl odjakživa zamilován do Rachel. Chandler Bing, sarkastický humorista a co se vztahů týče, neuvěřitelný smolař. Joey Tribbiani, herec, nenapravitelný proutník a labužník sendvičů. Každý je jiný a přeci jsou nerozlučná šestice. ()

Otakara

Tohle je úplnej vrchol svýho žánru. Každej se může vzhlídnout alespoň v jedný postavě. Já osobně nejvíc miluju Chandlera a jeho humor. Ale celý je to vtipný, "přátelé" se krásně doplňujou a nikdy neomrzí. Jeden z mála seriálů, který jsou dobrý i s českým dabingem. ()

dandinnka

Jako sedmiletá si pamatuji z Přátel jediné a to partu pobíhajících lidí z bytu do bytu. Když znovu začali reprízovat Přátelé na promě byla jsem zvědavá jestli jeto opravdu ta parta pobíhajících dospěláku . A je , ale už prvním dílem mě dostali a měli mě až do konce desáté řady. Neodmyslitelné hlášky , neodmyslitelní líde a vůbec nejlepší seriál všech dob. ()

Hans070

Přátelé je jedním z nejsledovanějších a nejpopulárnějších sitcomů na celém světě a zároveň nejsledovanějším sitcomem v USA. Přátelé se po krátké době staly hitem, především ve Spojených státech a posléze i ve spoustě dalších zemí. Za deset sezón vysílání se nepřetržitě umisťovali na předních místech žebříčků sledovanosti a sesbírali také mnoho cen včetně Emmy či People's Choice. V lednu 2004 natáčení po deseti letch skončilo a s ním i jeden z nějvětších televizních fenomenů.Na vytváření seriálu se kromě herců podílí asi 80 dalších lidí. Věřte nebo ne, ale pro herce je natáčení celotýdenní záležitostí. Scénáře jsou jim posílány až do domu a to obvykle o víkendu. V pondělí ráno se pak všichni sejdou na první zkoušku. Dalších několik dnů se věnují zkouškám kostýmů, úpravám scénáře apod. Pátek je den, kdy se natáčí. Většina seriálu se natáčí ve studiích v Los Angeles, přestože se děj odehrává v New Yorku. Celé natáčení sleduje živé publikum. A každý týden za týdnem, zas a zas. Pro herce je to práce, pro nás legrace, i když při takovém natáčení si užijí dost srandy, jak všichni říkají v rozhovorech pro tisk. Za spoustu let let spolupráce se z této šestice stalá jakási přátelská rodinka. Říkají, že se jejich skutečné přátelské vztahy moc od těch seriálových nelíší. V seriálu se již objevila pěkná řádka slavných herců např. George Clooney, Julia Roberts, Charlie Sheen nebo Tom Selleck. Ale nejen herci, také slavné modelky jako Rebecca Romijn-Stamos nebo Elle MacPherson, ale také třeba návrhář Ralph Lauren, miliardář Richard Bronson či vévodkyně z Yorku Sarah Ferguson. Super ´´seroš´´ ()

Doskyc

Dokola a dokola sleduji jeden díl za druhým. Jakmile dokoukám všechny díly všech deseti sérií, pouštím znovu od začátku. Nejlepší, nejvtipnější, nejúžasnější. ()

Thimpu

Nesnáším seriály, u kterých mi do zvuku syčí smích diváků. Přátelé? To je opravdová výjimka. Každý z oné šestky je tak zvláštní, tak jiný, každý má své mouchy, hádají se, přesto se všichni mají rádi, respektují se, a co je u přátel důležité, jsou upřímní, navzájem se podporují a pomáhají si. Společně proplouvají životem, cestou, necestou, a do toho jsou zábavní, vyvolávají trapasy a někdy i svými vztahy šokují tak, že se u toho nemůžete nesmát. Takovou pohodu vyvolává jen málokterý seriál. Zkrátka prvotřídní klasika, na kterou se vždy rád podívám. ()

K.e.a.n.e.80

Jeden z nejlepších amerických sitcomů, vzhledem k tomu, že jsem s ním vyrůstal společně s Bartem, dávám 4*. Dneska když se na to podívám, už mi to taková sranda nepřijde, ale dobrý :) ()

Harsesiss

Každá jedna časť na mňa pôsobí aj po niekoľko násobnom opakovaní vtipne a sviežo, dá sa to pozerať stále dookola, veľmi ťažko a ak vôbec by sa našli herci, ktorí by zahrali 6 hlavných postáv lepšie, toto je fakt jednoznačne najlepší seriál. Stačí sa len pohodlne usadiť, vypnúť mozog a pozerať. A viete veľmi dobre, že aj toto potrebujeme :) ()

hansek990

Pro mě rozhodně nejlepší sitcom, který se kdy natočil a asi i natočí. Byly doby, kdy nebyl den bez toho, abych si pustil alespoň 2-3 díly. Humor úžasný, herci, hlavne co se Joeyho a Chandlera týče, naprosto bombový. Sice tam byly některé slabší epizody, ale v porovnání s tím kolik je zde nezapomenutelných scén a hlášek je to opravdu zanedbatelné. Nedokážu si představit, že někdy někdo natočí lepší sitcom.... ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

03.07.2022

Přátelé bezesporu patří mezi nejoblíbenější seriály, co kdy vznikly, to ale neznamená, že jsou imunní vůči kritice. Sitcom z 90. let si lidé dobírají z mnoha důvodů, snad nejčastěji ovšem kvůli téměř… (více)

Netflix přichází o předplatitele

Netflix přichází o předplatitele