Reklama

Reklama

Méďa Béďa

  • Česko Méďa Béďa ve filmu (více)
Trailer

Ve vzduchu je cítit jaro – a Cindy se budí do lásky. Jenomže pak si Béďa zahraje na Robina Hooda (“bohatým bral a medvědovi dával”) a ranger Smith ho pošle do ZOO v San Diegu. Tedy alespoň si to myslí. Cindy se vydá hledat Béďu do Kalifornie a skončí v cirkusu bratří Chizzlingových v Missouri! Béďa a Bubu ji spěchají zachránit “a když se do toho Béďa dá, tak nikdy nezklame!” (Magic Box)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (86)

Jonash87 

všechny recenze uživatele

Jeden z mých nejoblibenějších filmů, jenž jsem viděl už nespočetněkrát (stará VHS také byla už značně ojetá) a baví mě stále i po tolika letech. Dobrý příběh, výtečný český dabing, vtipné momenty a nezapomenutelné písně. A to mi často pohádky pojaté muzikálně spíše vadí. Jen škoda, že o takhle povedené "animáky" je v posledních letech nouze... Sice silná nostalgie, přesto 5 hvězd. TOP mezi animáky! ()

`barocco 

všechny recenze uživatele

Meda Beda v Cechach, Medvedik Yogi na Slovensku. Opat film zakupeny v dobach doznievania Prazskej jari ked este normalizacia nebola vo vtedajsej CSSR programova. Opat dve nezavisle dabingove verzie (preco, vid receziu ku Kniha dzungli) slovenska fantasticka, ceska urcite tiez... Prvy a posledny seriozny celovecerny pocin tvorcov Hanna & Barbera v roku 1964 pri premiere nacisto pohorel aj napriek tomu ze pri animaci pomahali mnohi najlepsi animatori z Warner Brothers ktori v tom case kvoli zruseniu divizie animovanych filmov (napriklad znamych Loneley Tunes ktore vtedy WB produkovali) presli pod kridla novo vytvorenej spolocnosti Hanna & Barbera. Nastastie ktelevizne kanalovo prebujenely trh v USA priniesol viacnasobne opakovania tohto dielka a tak sa po mnohych rokoch Hey There, It's Yogi Bear! stal aj v krajine svojho vzniku animovanou klasikou. Pribeh nie je nicim zvlastny, avsak spojenie hudby, gagov, a animacie vytvaraju skutocnu lahodku pre vsetkych fandov animovaneho zanru. "Hovor mi nejake lichotky Yogi.... Lichotka, este jedna lichotka a kedze si taka mila pridam este jednu lichotku....." ()

Reklama

Eisenmann 

všechny recenze uživatele

Tenhle příběh jsem jako malý shlédnul snad stokrát. Krásný film pro děti. Jednoduchý, půvabný a chytlavý. I kreslené provedení se mi dodnes moc líbí, je to stará poctivá filmová práce. Mám pocit, že tohle se i dnes musí dětem líbit více, než kdejaká 3D grafika a Saxana a lexikon kouzel... Za jeden z nejkrásnějších a nejpovedenějších animovaných kousků dávám pět hvězd. ()

LeoH 

všechny recenze uživatele

Jak jsem to tak dneska po letech zase viděl, můžu k tomu říct jenom jedno: Je tam všecko. Všecko, co mám na filmech, nebo vlastně spíš na životě, rád. Láska, svoboda, širé dálky i vědomí, že někde čeká místo, kam člověk (medvěd) patří; hudba a zpěv, legrace (chytrá, nepitvořivá), jídlo i trocha toho zdravého absurdna. Ono je to vlastně možná spíš tak, že mi Béďa ty věci napřed ukázal a teprve tím jsem si je zamiloval, že ano, když jsem ho jako dítě znal nazpaměť a v den, kdy ho u nás v kině promítali naposled (což z tehdejší perspektivy znamenalo, že už ho člověk nejspíš nikdy neuvidí), jsem měl do té doby neznámý pocit, že už mě v životě nic dobrýho nečeká. No a vida, dneska po mé jeskyni pobíhají malá medvíďata a můžem si spolu Béďu pouštět z DVD a dokonce se jim líbí tak jako mně tenkrát. Není to paráda? ()

Dellylah 

všechny recenze uživatele

Pohádka mého dětství, na kterou nedám dopustit ani dnes. Velice zajímavá myšlenka medvěda ve velkoměstě, ale to malé děti pochopitelně nezajímá.Vrchní hlídač Smith je určitě člověk na svém místě, který umí řešit problémy velice efektivně. A k tomu medvěd, kradoucí piknikové košíky, jeho malý-velký přítel a Cinda."No, tak Raťafáku, hodnej pejsek, pusť mě." ()

Galerie (16)

Zajímavosti (5)

  • Méďa Béďa byl prvním celovečerním snímkem dvojice Hanna a Barbera a současně i prvním celovečerním animovaným snímkem, který vznikl na základě televizního programu. (Cherish)
  • Film byl znovu vydán v roce 1986. (Terva)
  • Méďa Béďa byl jednou z postav od Hanny a Barbery, které nosily kolem krku "límeček". To dovolovalo udržovat tělo postavičky statickým a překreslovat jen hlavu, pokud mluvila. Redukoval se tak nutný počet kreseb i rozpočet. (Cherish)

Reklama

Reklama