Moucha

Film byl natočen podle stejnojmenné povídky George Langelaana. Hlavní postavou je Helene (Patricia Owens), která svému švagrovi Francoisovi (Vincent Price) a inspektorovi Charasemu objasňuje okolnosti záhadné smrti jejího muže André Delombrea (Al Hedison). Podle jejího tvrzení vynalezl její muž jakýsi teleport, který následně vyzkoušel sám na sobě. S ním se však nepozorovaně přenesla i malá moucha. Geny se pomíchaly a výsledkem byl muž s muší hlavou a končetinou a moucha s hlavou a končetinou lidskou. I když má André muší hlavu, je stále člověkem a snaží se hrůzné důsledky experimentu zvrátit. Film se stal hitem své doby a často je považován za skvělé završení hororové éry padesátých let. (Hurley)

JohnnyD

Uspokojivé sci fi so skvelým Vincentom Priceom, dobovými efektami a úžasnými maskami (hlavne posledná scéna). Padá to hlavne na tom, že úvodná tretina prezrádza všetko z príbehu a napätie opadá ... i keď na konci sa vráti. Celkom štýlový a zábavný film s jednou fajn hláškou ;) ("Čo takého si vymyslel? Plochú obrazovku? (smiech)") ()

corpsy

V tomto prípade je rozhodne povinnosťou zabudnúť na remake Davida Cronenberga. Tento snímok z roku 1958 obklopuje značná dávka naivity vtedajších sci-fi hororov, treba to brať ako to je, ale že sa snímok skôr prezentuje ako komorná dráma a nie mysteriózne dobrodružstvo, to je už problém. Škoda, pretože tá širokoúhla kamera sa dala využiť ďaleko efektnejšie. ()

Lateef

Od začátku pěkně budovanná atmosféra, opět zde funguje faktor strachu a zvědavosti z neviděného(zde navíc umocněno tím, že proměněnou postavu vidíme, avšak proměněné části zůstávají do poslední možné doby skryty). Příběh graduje úplným rozdvojením mysli postiženého, sebezničením v hydraulickém lisu a závěrečnou mrazivou scénou v zahradě(pisklavé "Pomoz mi" budu slyšet ještě dlouho). Souhlasím s poznámkou uživatele EdaS - škoda, že film nebyl černobílý. Na svoji dobu velice působivý a napínavý snímek. ()

Falko

Tato Mucha sa neda porovnavat s Cronenbergovou Muchou (1986), ktora bola omnoho hrozivejsia a napinavejsia, avsak aj tato mala zaujimavy scenar, ktory ma bavil, k comu dopomohli aj dobri herci. Neviem preco, ale vzdy som si myslel, ze tento film bude ciernobiely a prekvapivo mal krasny farebny obraz. Zaver s pavucinou bude mozno na niekoho posobit smiesne, ale zaroven to s tym pavukom bolo aj hrozive a na rok 1958 to musel byt urcite zaujimavy film... 05.06.2010 _______ David Hedison - (Andre Delambre) +++ Patricia Owens - (Helene Delambre) +++ Vincent Price - (Francois Delambre) +++ Herbert Marshall - (Insp. Charas) +++ Charles Herbert - (Philippe Delambre) +++ Kathleen Freeman - (Emma) +++ Betty Lou Gerson - (Opatrovateľka Andersone) +++ Produkcia: Kurt Neumann +++ Hudba: Paul Sawtell +++ ()

MM_Ramone

Francúzsko-anglický novinár a spisovateľ George Langelaan napísal v roku 1957 krátku sci-fi horrorovú poviedku "The Fly" (Mucha). Už rok neskôr ju sfilmoval režisér Kurt Neumann. No a v roku 1986 prišiel s perfektným naturálne drsným remakeom kreatívny kanadský režisér David Cronenberg. Jeho verzia tohoto príbehu sa stala kultovým horrorovým snímkom. No aj táto staršia filmová adaptácia z roku 1958 má svoje kúzlo. Prišla mi vhod. Mám hodne rád takéto staré horrorové klasiky. **** ()

• Patricia Owens trpěla strachem z hmyzu, čehož režisér Kurt Neumann využil a do poslední chvíle jí neumožnil, aby se podívala na masku, kterou nosil David Hedison, představitel Andrého-mouchy. (HellFire)
  • Natáčelo se v Kanadě a v New Yorku (USA). (Varan)
  • Vybavení celé laboratoře přišlo produkci na 28.000 dolarů. (HellFire)