Reklama

Reklama

Pohotovost

(seriál)
USA, (1994–2009), 249 h 36 min (Minutáž: 44–88 min)

Tvůrci:

Michael Crichton

Režie:

Jonathan Kaplan, Lesli Linka Glatter, Laura Innes, Mimi Leder (více)

Hrají:

Anthony Edwards, George Clooney, Julianna Margulies, Noah Wyle, Laura Innes, Laura Cerón, Maura Tierney, Goran Višnjič, Deezer D, Yvette Freeman (více)
(další profese)

Série(15) / Epizody(331)

Obsahy(1)

Každý den svádí lékařský tým chicagské pohotovosti vzrušující boj o záchranu lidských životů. Zároveň řeší i své soukromé problémy... (TV Nova)

Recenze (218)

AllShallFall 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Podvečerní vysílání na TV Nova a seriálová horečka. Dříve jsme museli koukat na komunistické hovadiny a po nástupu Novy přichází hlavový výmaz americkými seriály.....začíná to nejdříve v nemocničním pristředí ( Pohotovost, Nemocnice Chicago Hope) a končí u kriminálek Las Vegas a New York.......Naprosto bezvadné. I já jsem ohromen. Tu hvězdu dávám jen za to, že když se to začalo vysílat, tak jsem u toho zabíjel čas. To je asi jediné plus. Jen škoda, že tak dobří doktoři jsou jen v seriálu. Kdyby byli takové kapacity v reálu, zřejmě by choroby neměly šanci......American propaganda... ()

Dlubal David 

všechny recenze uživatele

Jestliže jsem u Nemocnice na kraji města psal, že "Z těch starých, respektive těch ze sedmdesátých a osmdesátých let, je NnKM v mém osobním žebříčků absolutně na špici.", tak pro ER toto platí pro léta devadesátá. Boha jeho, jak já to žral. ■ Vždycky, když si vzpomenu na ER, tak se mi hned vybaví moje babička, protože ta ten seriál hltala ještě víc než já a vždycky, když jsem přišel na návštěvu, tak se mě ptala na věci, kterým nerozuměla a já si připadal strašně důležitej, že jí můžu odpovědět na její všetečné otázky... ◢ ■ ◣ (R) [95/100] ■ (K) [95/100] ■ (V) [90/100] ■ (♫) [90/100] ■ (DAB) [88/100] ■ (Č) 1 ■ (P) [1995] [SD] [CZ] [95/100] ■ (CSFD) MickeyStuma(C) [95/100] ()

Reklama

Tyler 

všechny recenze uživatele

Přiznám se, že "Pohotovost" sleduji až od konce šesté série, takže jsem toho hodně prošvihnul...Přesto si mě tenhle seriál neskutečně získal. Možná je to i tím, že ze mě jednou bude také lékař, ale určitě na tom má zásluhu spousta jiných věcí. Především jsou to skvěle napsané dramatické scénáře, vypilované dialogy a do jednoho (!) skvělí herci. Vůbec charakteristika jednotlivých lékařů, sester a pomocného personálu je špičková, každá z postav má něco, čím je nám blízká, každý z nich má své chyby, problémy, touhy, sny...Co ale tenhle seriál vyzdvihuje v mých očích k tomu nejlepšímu, co se kdy na televizních obrazovkách objevilo, je hluboká lidskost, která je z něj cítit na mnoha místech - za sebe zmíním jen Greenův odchod v epizodě "On The Beach"...Děkuju TV Prima za to, že v nedávných měsících zopakovala "ER" od prvního dílu. Měl jsem tak možnost zjistit, jaké byly začátky "Pohotovosti" a konečně jsem poznal doktora Douga Rosse (skvělý George Clooney) a sestru Carol Hathawayovou (Julianna Margulies) - dvě zásadní postavy prvních sériií. A zpětně vidím, že "Pohotovost" byla na špičce od samotného počátku...ve všech výše zmíněných ohledech. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Vtedy sme sa delili na dve skupiny. Na fanúšikov Nemocnice Chicago Hope a Pohotovosti. Ja som bol v tíme za Pohotovosť a nikdy som to neľutoval. Adrenalínová, kultová zvučka, skvele nakrútené príbehy, ktoré boli silné, inteligentné a strhujúce, to všetko z masívnej produkcie Stevena Spielberga a Michaela Crichtona (ktorých spolupráca zakaždým dopadla výborne najmä preto, že Spielberg bol jeidný v Hollywoode, kto si trúfol maniaka Crichtona ignorovať - JURSKÝ PARK 1 - 2, TWISTER). Vynikajúco, na jednotku, však dopadol i ukážkový, dokonalý, neuveriteľný kasting (Clooney, Wyle, Innes, Edwards, La Salle, Benrubi, Margulies). Ešte i dnes si pametám tie doby temných 90. rokov, hlboké, sparné, letné noci a do nich sa ozvali prvé sekundy bombastického intra a už ma mali. ()

Vesman 

všechny recenze uživatele

Jak prostředí nemocnic v reálném životě nenávidím, tak ho v tomto seriálu zbožňuju a zrovna na takové pohotovosti bych se rád nechal hospitalizovat. Velmi dlouho jsem tento seriál ignoroval, protože jen ttak z doslechu mě prostředí nemocnice příliš nelákalo, nesledoval jsem Nemocnici na kraji města jako moje matka. Jedním z kladů Pohotovosti, který velmi oceňuji je dobrý poměr citové a profesionální části životů jeho hlavních postav. Z pár epizod Chicago Hope, které jsem viděl jsem nezískal tak dobrý dojem. Pohotovosti navíc nahrává samotné prostředí, ve kterém se odehrává, je atraktivnější a akčnější. Další světlou stránkou je charakterová pestrost personálu pohotovosti, kde si snad každý najde svého oblíbence (u mě John Carter). Pro mě osobně jde o jeden z vrcholů seriálové tvorby. 6.7.2013: hodnocení sníženo na 4* (druhá půlka je holt slabší) ()

Galerie (870)

Zajímavosti (52)

  • Seriál byl 120x nominován na cenu Emmy, což je nejvíc v historii amerických televizí. Odnesl si 22 výher. (ČSFD)
  • Keď Lydia Woodward písala scenár pre epizódu, ešte netušila, že sa réžie chopí Tarantino. Po zistení sa pokúsila urobiť scenár "hnusnejší". (Real Tom Hardy)
  • Tvůrcem seriálu je spisovatel Michael Chrichton, který mimochodem napsal i předlohu k Jurskému parku. (ČSFD)

Související novinky

Quentin Tarantino zřejmě míří do televize

Quentin Tarantino zřejmě míří do televize

17.11.2022

Pokud se nějaké zprávy ze světa filmu jen stěží dají brát vážně, jsou to právě informace o tom, co by se mohlo stát dalším projektem režiséra Quentina Tarantina. Třetího Kill Bill ani eRkového Star… (více)

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher

24.09.2022

Ve věku osmaosmdesáti let v pátek ve svém domě ve Francii zemřela americká herečka a držitelka Oscara Louise Fletcher. Smutnou zprávu předal médiím její agent David Shaul s dodatkem, že herečka… (více)

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta

26.05.2022

Ve věku 67 let zemřel herec Ray Liotta, známý například z filmů Mafiáni, Identita, Kokain nebo Země policajtů. O smrti herce informoval server Deadline, podle kterého herec zemřel poklidně ve spánku.… (více)

Zemřel herec Anton Yelchin

Zemřel herec Anton Yelchin

19.06.2016

V pouhých 27 letech nás dnes opustil Anton Yelchin, jehož určitě znáte jako Chekova z posledních dvou filmových Star Treků. Yelchina při stále nevyřešené nehodě zabilo jeho vlastní auto, na premiéře… (více)

Reklama

Reklama