Červený trpaslík

• Velká Británie Red Dwarf
Velká Británie, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Luqi

V podstate je to len úchylný anglický humor v amatérsko-naivnom prevedení...... No ale ako je možné, že to také skvelé? ()

mh.mail

80% - Když seriál běžel v televizi, díval jsem se namátkově pouze na pár dílů (a nikoliv od začátku). Tenkrát jsem trochu nechápal to nadšení spousty diváků. Teď jsem si koupil všech osm sérií na DVD a dívám se. Zasměju se dost, i když ne vždycky, když se ozve kašírovaný smích z reproduktorů. A chápu, proč je tento seriál kultovním. Asi jako Cimrmani: Buď jste na stejné vlně, a pak je budete milovat, anebo nejste na stejné vlně, a pak vám to všechno bude připadat trapné, dětinské a nezábavné. Já jedu na stejné vlně. ()

Jeremiah

Nebojím se říci, že se jedná o kultovní seriál, který s lehkostí, nadsázkou a leckdy i dramatickým humorem řeší i velmi obtížné situace, do kterých se dostává neohrožená posádka těžařské lodi "Červený trpaslík". I přes velmi pozdní vysílací dobu jsem vydržel čekat na jednotlivé díly a byl jsem odměněn kvalitním humorem a leckdy se mi dostalo i poučení, jak se zachovat v neřešitelných situacích. ()

tenced

a co takhle Komise pro Legalizaci Integrace Teroristických Organismů a jejich RehabilitacI ve Společnosti, jediná nevýhoda je, že zkratka je .......... Zlatý fond anglického humoru a velmi tučná dávka, první čtyři serie nasadili laťku tak vysoko, že se už nepovedlo dalším seriím přes ní přehoupnout, někdy ani přiblížit. Postavy (herci), styl a humor, který musel zákonitě zkultovnět, stačí tomu dát chvilku. Kvuli vztahu k úvodním čtyřem seriím regulérních pět gumových sandálů s přeskami. ()

Flagg

"Já tě vidím, Gándhí!" Slovo kult se asi k žádnému jinému seriálu nehodí více. Až na o něco slabší 7. sérii (podle mně způsobenou absencí Rimmera v několika dílech) si po celou dobu udržel úroveň. Škoda, že je tak málo dílů, na druhou stranu je pravda, že končit se má v nejlepším... ()

Silencia90

Důstojný seriál hodný svého označení "kult". Nadsázka z celého seriálu jen čiší a to je důvod, proč se stále drží na špici. Jednoduché a geniální. Způsob podání neomrzí a vždy dobře pobaví, i když už třeba předem víte co kdy a kdo řekne. Zlidovělé hlášky mluví za vše. Je svůj, žádná napodobenina, originální způsob humoru, něco co tu nebylo a nic podobného ani nikdy nebude. Bohužel je seriál krátký, ovšem žádný díl nenudí a není zbytečný. Nejoblíbenější postava? To prostě nejde. Všichni jsou supr :) (mimochodem, je to Rimmer:) A český dabing? Moc povedený! Konec mě mírně namíchnul, ale díky bohu za Alternativu :)) ()

xxSmoldaxx

Asi můj první oblíbený seriál. Pár let to trvalo, než jsem téhle vesmírne sebrance přišel na chuť, ale od té doby nedám na RD dopustit. V každém díle spousta kultovních hlášek, které ani po 100. shlédnutí neomrzí. 91% ()

CiPR

Prostě BOMBA! Ten britský humor má opravdu něco do sebe. Někomu se může zdát odpudiví, možná až suchý srovnáním s tím naším českým, ale mě ne. Těch hlášek, co v seriálu máme možnost slyšet, je fakt hafo, a při každé aspoň jeden úsměv. "Rimmerova direktiva 271 jasně řiká: Ani náhodou ty zmetku plechovej". Námět je jasný: 4 postavy uvíznou miliony let ve vesmíru, snažící se dostat domu. Z herců tady jasně vede Chris Barrie v roli vyšinutého "důstojníka" Rimmera, který se léta marně snaží dostat mezi elitu vesmírného sboru. Podle něho za to může pouze jedna jediná věc: Neměl správné rodiče. Proto při zkouškách na sebe opisuje celou učebnici a v den důstojnických zkoušek obtiskne svou ruku na svůj test. " jé, Rimre, jak to ti šlo?" " Nevzpomínám si, ale myslím, že jsem si vedl docela dobře". Dalšího tu máme Craig Charles, který hraje natvrdlého, skromného a vtipného chlapíka Listera, který jako jediný slouží pod Rimmerovím velením. Spokojí se s nejnižší hodností na lodi, ta mu totiž vystačí, aby si splnil svuj a otevřel si svojí farmu na "fidži", kde bude křížit krávu s koňma a delfíny s ovcema, nebo to bylo jinak? Listera, jako jediného dají do stáze, kde díky ní přežije milony let, zatímco posádka zahyne a on zůstane na palube, kromě jeho, také Rimmer, hologram a Kocoura. Toho si zahrál báječný Danny John-Jules. Abyste bylo jasno. Po dobu, co byl Lister ve stázi, tak se jeho kočka "bezpečně zavřená ve skladišti" stačila vyvinout do podoby dnešního člověka, tedy až na 8 bradavek a tepu, který zní jako Miamská skupina hrajicí na ty malé bubínky. Přeci kočky nebudou mít náš "trapný lidský tep", nemá přeci žádnou melodii. Kocour je povrchní, "fešák", který si libuje v módě a i za cenu života nedá dohromady červenou (krev) s blankitně růžovým šátkem, "To mě radši zabte". Jako poslední postavou je zde android "Kryton". Toho si v seriálu zahraje asi 2 herci, pokud se nemýlím. Nejvíce se za něj proslavil Robert Llewellyn. Kryton je postavička, která je naprogramovaná, aby sloužila lidem za každých okolností. "Krytone, neni ti nic?" "Mam v zádech zaseklou sekeru střední velikosti, taková věc může pokazit den." kryton se ale v průběhu, díky Listerovi, začíná potlačovat své základní vlastnosti a tak začne lhát a podle něj " Jasně zvládám už první známky agresivity, Woaaaah". To bych asi shrnul 4 základní postavy, tedy ještě lodní počítač Holly, ale k tomu se dostanem zase jindy. Seriál jasně pobaví, i dnes se na něj rád podívám znovu a znovu. Neni co dodat, se svým šarmem a humorem jasných: 100%. ()

Helldo

Tak zprvu jen snaha o doplnění si svého repertoáru zhlédnutých seriálů jedním vysoce hodnoceným, britským, kultovním seriálem, se nakonec zvrhla v závislost. Jak již tady napsal radekgfx: "Seriál, který buď oddaně milujete nebo nenávidíte. Nic mezi tím neexistuje." Přesně to vystihuje názor, se kterým se i já ztotožňuji. Situacím, kdy kroutíte hlavou, proč se na ten děs vůbec díváte, se nevyhnete, ale pak ten díl skončí a vy musíte zhlédnout další, neboť se vyloženě těšíte, jakou další absurditou se zase budou druhý technik Rimmer, třetí technik, ale věčný povaleč Lister, palubní počítač Holy s IQ 6000, neurotický android Kryton série 4000 a tvor, který se během 3 miliónů let vyvinul z kočky zabývat. Vím zní to strašně :) , ale věřtě že vše je vynahrazeno obrovskou porcí zábavy, nezapomenutelných hlášek a situacemi, které v jiných seriálech neuvidíte. ()

Mikli

Kultovních osm sérií a pak dvě řady, které snad ani nemohly dosáhnout kvalit předchozích epizod... Radši bych Listera a spol. nechal zestárnout mimo kamery. ()

RedHot

Pouštěl jsem to tehdy z nouze, jinými slovy mi na externím disku (největším vynálezu v dějinách lidstva po kolu) docházely koukatelné seriály a já se poohlížel po čerstvějším masíčku. A že na sebe nenechalo čekat - dalo ale práci ho objevit. Červený trpaslík je seriál, který se diváku pod kůži zarývá s každým dalším dílem silněji a hlouběji. Jen málokdy si řeknete, jak se zrovna tenhleten díl povedl, že to byla podívaná perla za perlou a že jste se mohli uřehtat. Ovšem o to více vám pak ústřední pětice chybí, když se jejich galaktické tváře z obrazovky ztratí. --- Mistrně zkombinovaný jemný humor situační se suchým humorem konverzačním, ruku na srdce, že to se Britům zatím vyplatilo vždycky. Od Černé zmije největší událost v dějinách anglických seriálů, ironií osudu se právě do Trpaslíka studiu BBC vůbec nechtělo. Ještě že je tehdy přemluvili. --- Seriál s nejlepší úvodní znělkou všech dob. ()

pend

Britská klasika. Tenhle sitcom buď milujete, nebo jste ho ještě neviděli. I Sheldon má jeho kompletní edici pro případ nouze ☺☺☺. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019