Červený trpaslík

• Velká Británie Red Dwarf
Velká Británie, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

system

Pro me nejlepsi serial na svete, proste nadhera, muj lek na spatnou naladu. Skvele hlasky (si uzitecny asi jako automat na kondomy ve Vatikanu :-))))), skvely herci, skvely scenar, skvele vsechno. A komu se to nelibi patri do kremikoveho nebe :-) ()

Jeržik

Ve světě dělícím se na ty DVA druhy lidí přichází Rob Grant a Doug Naylor s námětem z blešáku a zpracováním ze třetí cenové. Jenže právě o tom to je. Nezáleží na rozpočtu, když máte scénář překypující humorem víc než matrona z blízkého sexshopu koženými byčíky. Herci, které si zamilujete od prvního dílu a budete je zbožnovat do konce svého mrzkého života, vás přibijí k obrazovce a dovolí vám nedobrovolně odejít až po skončení závěrečné znělky. Kult, co nemá obdoby. ~Já vím, co dělám, Krytone. Zaútočíme zítra - pod rouškou denního světla. ~Denního světla? ~To je to poslední, co by čekali - útok za dne přes minové pole. ~Přes jaké pole? ~Samozřejmě, já budu všechno řídit odtud. ()

Kopin

Nejlepší sci-fi seriál všech dob. A kdo říká že ne, toho rozsekám na tak malý kousky, že ho červi nebudou muset ani žvejkat !! ()

fastum

Pro mě spolu s Montym Pythonem nejlepší britský komediální seriál.. Tolik hlášek, situací, teorií.. Škoda že nelze udělit těch hvězdiček šest.. DIREKTIVA # 1742 - Žádný důstojník se nesmí hlásit do služby v zrzavém tupé. ()

evil_ryu

Jeden z najvtipnejších seriálov, aký som kedy videl. Obrovské množstvo parádnych narážok, scénok a hlášok, ktoré pobavia aj po niekoľkých zhliadnutiach tohto skvostu. 100% ()

Darksophie

Rimmer, Lister, Kryton a Kocour... o tom se nedá vyprávět, to se prostě musí vidět ... Nikdy si nezahrávej s ničím, co má víc zubů, než Addamsova rodina. ()

Cement73

Dosť zvláštny zmysel pre humor robí tento ľahko strelený kvázi sci-fi seriál celkom zábavný a hoci som ho nesledoval pravidelne, tak som sa pobavil. ()

Delaney

Když bych neměl hodnoti poslední 2série, tak je to rozhodně nejlepší - dějový - britský seriál. Ale tak po několika letech a 4postávách v pár místnostech, musí dojít nápady a sahnout ke stroji času a zapojit do děje další desítky lidí. I tak se krásně držel a rozhodně úctyhodně zakončil - "Dneska né kamaráde!" ()

Mekgrůdr

Dlouho jsem přemýšlel, jak popsat můj vztah k trpaslíkovi. Takže asi nejvýstižnější bude, když řeknu, že Červený trpaslík pro mě znamená tolik jako kari pro Listera, truhla z javánského kafrového dřeva pro Rimmera, obleky (zejména ten šarlatový z PVC s límečkem z imitace tučňáka) pro kocoura, sbírka zpívajících brambor pro Holyho a v neposlední řadě hromada špinavého prádla pro Krytona. Zkrátka nemůžu bez něj žít a za to klukům z trpaslíka díky...díky s velkým R! ()

Mikeel

Noo, Červený Trpaslík... Tento brilantní anglický sitcom je mi tak blízký, že mi docházejí i slova! Hltal jsem doslova jednu epizodu za druhou. Jakmile jsem dokoukal 52.díl, začal jsem se koukat zase od začátku. Ten humor je do jisté míry tak primitivní, ale vzhledem k dokonalým hereckým výkonům si ani nevšimnete těch slabších pasáží. Jako celek je to však neuvěřitelné. Trpaslík dělí populaci na dva tábory - na skalní fanoušky, a na ty, kteří jím opovrhují. Můj názor je, že komu se Trpaslík nelíbí, tak do něj zkrátka ještě nedorostl a nedokáže tento ojedinělý humor a skvělé hlášky ocenit. Nevím, co víc k tomu napsat. Maximálně tak - Super, Famózní, Pefektní! (P.S. Na tomhle sitcomu si lze vypěstovat velice těžkou závislost, které se nejde zbavit. Pomalu, ale jistě mě to zabíjí!) ()

Ukko

Myslím, že vše podstatné bylo o tomto červeném drobečkovi napsáno. Prostě geniálně jednoduché a jednoduše geniální. Skvělé herecké výkony, nezapomenutelný humor a záměrná amatérnost katapultují Červeného trpaslíka do mé TOP10, navíc (dnes už neobvyklý) perfektní český dabing. Co na závěr? Pomůže nám jenom Bramborovej král!!! ()

Oyer

Nevím jak velké právo mám hodnotit tento seriál, nikdy jsem neviděl díl celý, jen z kratší či delší části... Prostě musím napsat podobný komentář jako můj csfd přítel WANDRWALL: čili že nežádoucí přepředstavení mnou očekávanému filmu... ()

LBsmoke

super nápadité, vtipné.. trpaslíka mám docela rád.. bohužel v pozdějších sériích a u 8série obzvlášť kdy jsou ve vězení je to hrůza, opakují se, vtipné přirovnání už je viděné jen jako ověřený postup k gagu jenže začíná být nesmyslné a překombinované.. a co je nejhorší začíná to tam chytat takový ten americký tupý a záchodový humor.. ()

AIMÉE

Britská suchost dovedená k dokonalosti. Tento mnohaletý kult vyšrouboval absurditu do extrémních výšek. Nepřekonatelné. Rimmer: "Co je důležitější, lidský život nebo ten tvůj oběd?" Kocour: "Tak to si snad ani nezaslouží odpověď." ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019