Červený trpaslík

• Velká Británie Red Dwarf
Velká Británie, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Červený trpaslík - Citróny (2012) (epizoda) (S10E03)

• Rimmer (Chris Barrie) zmiňuje, že jeho matka byla členkou Jidášovy církve, a proto dostal jméno Arnold Jidáš Rimmer. V dřívějším díle Poslední den ale Rimmer popisuje, že oba jeho rodiče byli Vířiví adventisté sedmého dne, a to kvůli tiskové chybě ve výtisku Bible, který měli doma. (ČSFD)

Červený trpaslík - Uroboros (1997) (epizoda) (S07E03)

• V epizodě Lepší než život Lister (hraný Craigem Charlesem) řekne, že mu zemřel otec, když mu bylo 6 let a babička mu vysvětlila, že jeho otec je teď šťastný a že šel tam, co jeho zlatá rybka. Lister si tedy myslel, že je jeho otec v záchodě. Poté, co malého Listera našli s hlavou v záchodě, jak čte fotbalové výsledky, musel chodit k dětskému psychiatrovi. Ale v této epizodě zjistíme pravý původ Listera, a to, že pochází ze zmraženého embrya z těla Kochanské (Chloë Annett), které sám oplodnil, a poté se vrátil zpět do minulosti a sám sebe jako novorozeně položil pod kulečníkový stůl. Takže Lister je svým vlastním otcem a Kristina Kochanská je jeho matka. (Pulos)

Červený trpaslík - Zapletení (2012) (epizoda) (S10E04)

• Když Rimmer (Chris Barrie) hlásí popis stázového boxu, vše nasvědčuje tomu, že by to mohla být Kochanská (Chloë Annett). Tedy i to, že v boxu je bruneta. Jak se ale chvíli nato ukáže, profesorka Edgingtonová (Sydney Stevenson) má blonďaté vlasy. (Gaspaccho)

Červený trpaslík - Bílá díra (1991) (epizoda) (S04E04)

• Kryton (Robert Llewellyn) na konci epizody říká, že až se časoprostor srovná, nebudou si nic z posledních událostí pamatovat. V pozdější epizodě Lister (Craig Charles) říká, co zažili a zmiňuje i to, že hrál kulečník s planetami, což by si však pamatovat neměl. (Zvaadha)

Červený trpaslík - Queeg (1988) (epizoda) (S02E05)

• Začátek šachové partie mezi Queegem (Charles Augins) a Hollym (Norman Lovett) nedává smysl. První tah Queega pěšcem na E4 ještě ano (je to tradiční zahájení), ale následující tahy Hollyho a Queega už jsou nemožné. (awful)

Červený trpaslík - Stesk (1997) (epizoda) (S07E05)

• Když Kocour (Danny John-Jules) nechápe, jak může Lister (Craig Charles) na Rimmera (Chris Barrie) vzpomínat v dobrém, odkáže se Lister na to, že Kocour si nemůže pamatovat staré dobré časy. Tím logicky odkazuje na časy před stází a zničením posádky, jelikož poté už s nimi Kocour všude byl. Vzpomíná, jak s Rimmerem vybírali urny zemřelým členům posádky a nechávali si jejich osobní předměty. Postava Rimmera má však v této vzpomínce na čele "H", takže už jde o hologram, což nedává smysl. Dalším důvodem je to, že při zkáze posádky byli všichni členové obráceni v prach na místě, kde se zrovna nacházeli. (Caliboss)

Červený trpaslík - Stesk (1997) (epizoda) (S07E05)

• Rimmer (Chris Barrie) je během jedné z dalších vzpomínek situovaných na Červeného trpaslíka oblečený do uniformy modré barvy. Jako hologram na tvrdé světlo na Trpaslíkovi nikdy nebyl. (sury)

Červený trpaslík - Jenom sympaťáci... (1999) (epizoda) (S08E08)

• Lister (Charles Craig) říká Rimmerovi (Chris Barrie): "Znáš ty tužky, co rozdávaj u doktora? Je na nich: ‚Nejvíc nehod se stává doma.‘ Tak na tu jsem se nabodl." Rimmer reaguje: "Kde jsi byl?" Lister odpovídá: "Kde by? Doma, takže mi to tak blbý nepřišlo." V originále ale říká: "Nebyl jsem doma, takže mi to tak blbý nepřišlo." (Chegi)

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019