Dustin Hoffman jako mladík, který se bouří proti přetvářce a maloměšťáctví. Benjamin Braddock se vrací domů z vysokoškolských studií a rodiče uspořádají na jeho počest slavnostní párty. Jak se zdá, čeká na něj jasně nalinkovaná kariéra a skvělá budoucnost, o nichž všichni kolem stále mluví. Benjamin nemá žádnou chuť, ale ani důvod o těchto věcech přemýšlet, podobné plány jej nudí a jediné, po čem touží, je klid a trochu soukromí. Přesto nedává nic najevo. Poněkud nesmělého mladíka ale potkává osud v podobě atraktivní paní Robinsonové a její dcery... Slavná kontroverzní komedie režiséra Mikea Nicholse vznikla podle románu Charlese Webba, svým tématem přitom více než souzněla se značně rozbouřenými vodami americké společnosti šedesátých let minulého století. Hlavní hrdina se prudce vyvíjí a z jakéhosi prototypu americké dokonalosti se stává nezkrotným rebelem, jenž nemá v úmyslu nechat se ničím omezovat. Film zachycující vášnivou touhu mladých lidí porušovat konvence, které byly pro jejich rodiče téměř posvátné, se nakonec stal kultovním. Dodnes zaujme skvělým hereckým výkonem Dustina Hoffmana a hudbou dvojice Simon & Garfunkel, s nezapomenutelnou provokující písní Mrs. Robinson. Ze sedmi oscarových nominací film Absolvent získal Oscara za nejlepší režii, kromě toho obdržel řadu dalších významných ocenění. (Česká televize)

Zacharias

Film z dob kdy ještě nebyl znám výraz MCBP ( MILF). Jinak jeden z filmových pilířů a začátek kariery jednoho z nej herců D.Hoffmana. ()

Poker_Face

One man show Dustina Hoffmana. Jeho nervozita je naprosto dokonalá a přesná. Závěr jsem moc nepobral, ale celkově nadprůměr. Hudba 60. let mi hodně pomohla v kladném hodnocení. ()

bull!nka

...úžasný soundtrack..., nevím, jestli by to s tím Redfordem bylo ono, určitě ne...asi jako Tři dny Kondora s Hoffmanem ()

dessa

Hello darkness, my old friend... Vynikající hudba, dnešníma očima průměrný film... podtrženo, sečteno 3 hvězdy... Až uvidím film v původním znění bez příšerného dabingu O. Vetchého, možná hvězdu přidám... ()

Highwayking

Od nejvyššího ohodnocení mě dělí snad jen nějaký pocit, že jsem vlastně na konci filmu nebyl tak unešen jak bych si představoval. Nicméně, o tom, že byl Dustin výborný, Katharine krásná, hudba Simona a Garfunkela skvělá a film Absolvent velmi povedený, o tom nepochybuji. ()

sanikope

Prvý krát som to videl v nejakom 1999 a včera som si to zreprízoval píše sa už rok 2010 a film má už neuveriteľných 42 rokov a premiéru v USA mal presne 8 rokov pred tým ako som uzrel svetlo sveta. Absolventovi sa naozaj ťažko čokoľvek vyčíta a ani to nemám v pláne. Na prvý krát si spomínam ako som zostal úplne v šoku. Druhé kuknutie mi dovolilo sa kochať krásou kamery a netrápiť sa až tak dejom, až som mal pocit keby film bol nemý asi by som si to ani nevšimol lebo kamera bola mnoho krát veľavravná. Ale keď už sa vo filme čosi povedalo tak to stálo zato. Nádherné prestrihy, ktoré pôsobia oveľa viac záhadne, provokujú a sú sexy a pri tom toho veľa neukážu dokazujú ako tento blockbuster prežíva i dnes. ()

krizi

Mistrovské dílo se začínajícím Dustinem Hoffmanem, který hraje mladého kluka jakoby jím byl a perfektně se vcítil do postavy. Trošku jsem ten film potřeboval vstřebat, než jsem se odvážil jej hodnotit, ale musím dát plné hodnocení. Ještě bych rád vyzvedl hudbu, která byla pro mě v tomto filmu velice důležitá, protože bez ní by nebyl film tak dobrý... ()

bajos

Dustin je borec, kterému prostě musíte fandit, hudba skvěle pasuje a pak je tu dokonalé finále v kostele s alternativním použitím kříže. Výborný 60's film. ()

Ceberus

Cože?? Tenhle delší díl nějaké neurčité telenovely si vysloužil od ostatních tak vysoké hodnocení? Herecké výkony prkenné, děj je roztažený a vleče se, statická kamera, divná hudba - přesně proto se zpravidla nedívám na filmy natočené před rokem 1980 .Mám dojem, že tohle je klasický případ filmu, který je ostatními hodnocen výhradně podle toho, jakého se mu dostává všeobecného uznání. Rozhodně nevidím na filmu nic úžasného, co by si zasloužilo pět hvězd. Jediné, co mě na filmu překvapilo (kromě místního hodnocení), byl závěr. Očekával jsem sice nějaký kýč, ale že to skončí takovou smrtelnou dávkou kýče, to jsem opravdu nečekal. <SPOILER> No holky, řekněte samy - kdyby vám někdo ošukal matku a po letech se dal na stalking vaší osoby a nabídl vám sňatek s ultimátem do dvou dní, vzaly byste si někoho takového po pár dnech známosti? Zírám. ()

Hermanka

Velice slabé 4 hvězdičky. Filmová hudba mi nedovolila dát méně. Nechápu z jakého důvodu je u snímku uváděný žánr komedie. První polovina byla celkem zajímavá. Co se odehrávalo dále mezi mladou dvojicí, nedvojicí mě absolutně nezajímalo. Postava Bena mi byla až nesympatická. Jsem ráda, že jsem tetno opěvovaný snímek konečně viděla, ale podruhé už ho vidět nemusím. Jednou bohatě stačilo. Dabing Ondřeje Vetchého mi vadil, asi to mělo taky svůj podíl. ()

hero_bk

Spoilery! První polovina (Dustin a matka) je úžasná, promyšlená do posledního detailu, až se vám tají dech. Všechno se to ale zlomí ve strip klubu na rande s Elaine, a od té doby je z toho patetický kýč, korunovaný imbecilním koncem, který tu všichni tak opěvují. Nevím, jak moc to bylo profláknuté v roce 1967, ale útěk nevěsty ze svatby je nejhorší Hollywoodský konec vůbec a kazí to celkový dojem z filmu. P.S.: Často si stěžuju na umělou nahotu ve filmech, která tam je jen proto, aby tam byla. Tady si budu stěžovat naopak: Tento film si o ni doslova říká, a rozhodně by nebylo na škodu, kdyby bylo něco vidět. Není. Nic. Bohužel, film kvůli tomu působí dost prostříhaně, jak kdyby to neprošlo cenzurou :( ()

007.

Na to, jaké má tento film hodnocení, tak mě po půl hodině nudil a kde jen hrála hudba jsem jej přecvakával, abych viděl, jak to dopadlo. Max 45% ()

Lovec prasat

Až meditativně jednoduchý film s velkolepým finále. Vyjadřují se zde umně pocity doby: touha po revoltě, emotivnosti, nespoutanosti, jedinečnosti, pravosti a čistotě. Odpor k autoritám, svázanosti, zlému mínění. Klasickým se snímek stal též pro Dustina Hoffmanna a dvojici Simon & Garfunkel, bez nichž by možná ono vyjádření bylo sotva způli tak umné. Celý článek zde. ()

RajAthen

Stejně jako hodně lidí propadne hudbě Cata Stevense po shlédnutí filmu Harold and Maude (doporučuji), pak zde máte možnost být navnaděni na zdařilou tvorbu Simona a Garfinkela. Hlavním tahounem filmu je mladičký Dustin Hoffman, bez kterého by nebyl ani z poloviny tak dobrý. Popravdě mi ani paní Robinsonová jako taková mrcha nepřišla a "rozhodnost" její dcery mi zase přišla více než úsměvná (o to více jsem si užil její poslední pohled v autobuse). ()

lakart

První polovina filmu byla naprosto skvělá, kdy jsem sledoval vynikající herecké výkony, skvělou režii a dobře napsaný scénář, ale od druhé poloviny celý film sklouzl do něčeho nepopsatelného, jakoby režisér nevěděl, co má točit. Postavy se začaly chovat iracionálně a celý film ztratil totálně na tempu. Hudební doprovod byl dobrý, ale slyšet jednu píseň třikrát dokola mě fakt nebavilo. Postupně si postava Dustina Hoffmana získala ke konci filmu mé antipatie, stejně jako zbytek postav. 75% ()

loveless

Legendární film o svedení nevinného Bena paní Robinsonovou a následných komplikacích ve chvíli, kdy se zamiloval do její dcery. Výborný Dustin Hoffman a závěr s neskutečnou energií. ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols

20.11.2014

Tentokrát bez koně Kevine!

Tentokrát bez koně Kevine!

12.02.2005