Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tess McGillová není příliš spokojená se svou současnou prací. Její nadřízený David Lutz jí dohodí možnost pracovat pro jistého Boba v oddělení arbitráží. Jak se ale ukáže, opilý Bob hledá spíš holku do postele než asistentku. Rozzlobená Tess rozešle všem o Lutzovi nelichotivý mail … a  musí si hledat novou práci. Nakonec sežene místo sekretářky oddělení, které právě dostalo novou šéfku, Katharine Parkerovou, stejně starou jako Tess. Katharine se chová velmi přátelsky, dá Tess několik dobře míněných rad a na oplátku vyslechne Tessin nápad na výhodnou obchodní transakci. Pak ale Tess oznámí, že příslušný klient nemá o transakci zájem. Brzy nato odjíždí Katharine na víkend na hory. Zlomí si tam ale nohu a zdá se, že si několik týdnů pobude na lůžku. Tess ji má zastupovat a postarat se též o její byt. A právě tam Tess v počítači najde, že se Katharine zcela bezostyšně chystá prodat její nápad klientovi. Hodlá transakci uskutečnit spolu s jistým Jackem Trainerem. Tess ani minutu neváhá: rozhodne se, že transakci uskuteční sama… (TV Prima)

(více)

Recenze (189)

Lencha 

všechny recenze uživatele

Nedávno jsem se koukala na tenhle film v telce. Má pořád tu šťávu, jako měl tenkrát, když jsem ho viděla poprvé:-) Sigourney tu hraje nafrfněnou pipinu a Melanie chytrou ženu, která najde sama sebe. A taky lásku Harrisona Forda. Je tu pár komediálních momentů a film má výbornej závěr. Melanii tu naivitu a hodnost (od slova hodná) a zakřiknutost prostě věřím:-))) ()

F.W.Colqhoun 

všechny recenze uživatele

(Kevin Spacey s xichtem na kozách:) Prominte, promiňte, nechal jsem se unést... Věru. Hodnocení filmu mocně poznamenala osobní intolerance vůči Melanii Griffith, herečce jediné dobré role: Úlohu tupé a zlé matky třináctiletého objektu vášně Humberta Humberta v Lolitě Adriana Laynea, která včas končí k radosti mé i hlavního hrdiny pod koly automobilu, zvládla na jedničku. Oblíbenkyně (I have head for business and a body for sin.) hraje v této oslavě yuppie kultury ambiciózní, povrchní a neoliberarismem lobotomizovanou krávu, která na hranici třicítky vzdor evidenci věří, že cesta k úspěchu vede přes snahu, samostudium, pracovitost a loajalitu k nadřízeným. Přitom jde o sebelítostivou husu, která kníká, postrádá špetku charisma a není snesitelná, ani když luxuje byt nahoře bez. Na cestě k úspěchu, který je tu pro každého, jen si toho většina ke své smůle nedokáže všimnout, Melanii doprovází Ford, pitvořící se ku prospěchu této pohádky jako Woody Allen, a Weaver v uvěřitelné roli korporátní svině, jimiž by v jen trochu realističtějším filmu měli být všichni zúčastnění. Čas mimo pracovní dobu je klíčový. V pozadí lze zahlédnout Davida Duchovnyho atakujícího hranici dvaceti let, lahodná je i atmosféra a estetika osmdesátek, jejichž dekadenci se nám momentálně daří překonávat. Mike Nichols natočil za svou kariéru lepší a chytřejší filmy. ()

Reklama

fabecc1222 

všechny recenze uživatele

Filmová atmosféra konce 80. let jak vyšitá. Naivní příběh o hodné a zlé holce, a princi na bílém koni. Plejáda tehdejších hvězd, či herců, kteří na svou slávu teprve čekali, s tím, že šance na spatření takového Duchovnyho máte asi tak 0,1%. Dokola se opakující hudební motiv, u kterého si hned říkáte, že tu píseň přece znáte, ale možná vám hned nedojde, že je původně napsaná k tomuto filmu. Příšerný dabing z první poloviny devadesátek jen dokresluje atmosféru příchodu Amerických filmů k nám. ()

m.krudenc 

všechny recenze uživatele

Výborný film s dokonalou zápletkou. Nádherné herecké výkony. Je krásné, kolik Hollywoodských hvězd na začátku své dráhy se v tomto půvabném filmečku objevilo, vedle okouzlujícího Harrisona Forda, soupeří o místo na slunci dvě v té době již jasně zářící hvězdy Sigourney Weaver a Melanie Griffith. No a ta oskarová písnička je krásná i režie Mika Nicholse....... tenhle film mám fakt moc rád. ()

Stegman 

všechny recenze uživatele

Co měl být ten poslední záběr? SPOILER: Tess (M. Griffith) získá svůj vysněný kancl a celá šťastná telefonuje kamarádce. Najednou se kamera, co ji snímá zvenku přes okno, začne vzdalovat, díky čemuž se objevují další lidi ve spoustě dalších oken všude okolo, až ten mrakodrap vypadá jako králíkárna (mraveniště, chcete-li). Dost možná tím režisér nic nezamýšlel (vzhledem k popelkovsky naivnímu příběhu), ale mně se zdá, jako by tím říkal: "A takhle u nás žijí miliony dalších lidí. Každý den usilují o to stát se těmi nejlepšími a dosáhnout tak amerického snu. I ty můžeš být jedním z nich!" - Ne že bych toto tvrzení zpochybňoval. Spíš mě zaráží to nekritické zaujetí americkým snem na sklonku 80. let, kdy už začínalo být jasné, že jde o přežitek minulých dekád. A že na každého (snaživce) ten americký sen prostě nezbyde. O tom tvrdém procitnutí se právě tehdy začaly točit filmy: Grand canyon, Volný pád, Hra, Americká krása. Krásně je ten přechod mezi chválou a kritikou kapitalismu/individualismu vidět na filmech Sigourney Weaver: v roce 1988 hrála jak v této honbě za kariérou, tak v Gorilách v mlze - filmu o tom, jak si Afričani ničí svoji přírodu, aby za to shrábli prachy a mohli si koupit dům s výhledem do přírody. Zajímavé komentáře: Renesco, gidzitka, Wolvie, slunicko2, Matty. (K jejich rychlému nalezení klikněte dole na "zobrazit všechny komentáře" a pak stiskněte Ctrl+F.) ()

Galerie (75)

Zajímavosti (24)

  • Kevin Spacey byl povolán na poslední chvíli jako náhrada za jiného herce. Mike Nichols poslal pro něj taxi se scénářem na zadním sedadle a Kevin Spacey se své repliky naučil po cestě. Nichols byl pod časovým tlakem, aby nemusel odkládat svou vlastní svatbu, která se konala za dva dny. (don corleone)
  • V původním scénáři byl asistentem Tess (Melanie Griffith) v nové práci muž. To bylo změněno na ženu (Amy Aquino), aby se ukázalo, jak se Tess chová k jiné ženě, když se její role obrátila. (kenny.h)
  • Když Tess (Melanie Griffith) na lodi vytrhne stránku z časopisu, článek se týká Olympie Dukakis a jejího bratrance Michaela Dukakise, tehdejšího guvernéra Massachusetts. Olympia si zahrála malou roli personalistky na pracovním úřadě. (kenny.h)

Související novinky

Zemřela herečka Olympia Dukakis

Zemřela herečka Olympia Dukakis

02.05.2021

Ve věku 89 let zemřela oscarová herečka řeckého původu Olympia Dukakis. Svůj filmový debut prožila v roce 1964 ve filmu Lilith a objevila se i jako matka Dustina Hoffmana ve filmu John a Mary z roku… (více)

Reklama

Reklama