Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tess McGillová není příliš spokojená se svou současnou prací. Její nadřízený David Lutz jí dohodí možnost pracovat pro jistého Boba v oddělení arbitráží. Jak se ale ukáže, opilý Bob hledá spíš holku do postele než asistentku. Rozzlobená Tess rozešle všem o Lutzovi nelichotivý mail … a  musí si hledat novou práci. Nakonec sežene místo sekretářky oddělení, které právě dostalo novou šéfku, Katharine Parkerovou, stejně starou jako Tess. Katharine se chová velmi přátelsky, dá Tess několik dobře míněných rad a na oplátku vyslechne Tessin nápad na výhodnou obchodní transakci. Pak ale Tess oznámí, že příslušný klient nemá o transakci zájem. Brzy nato odjíždí Katharine na víkend na hory. Zlomí si tam ale nohu a zdá se, že si několik týdnů pobude na lůžku. Tess ji má zastupovat a postarat se též o její byt. A právě tam Tess v počítači najde, že se Katharine zcela bezostyšně chystá prodat její nápad klientovi. Hodlá transakci uskutečnit spolu s jistým Jackem Trainerem. Tess ani minutu neváhá: rozhodne se, že transakci uskuteční sama… (TV Prima)

(více)

Recenze (189)

Riddick77 

všechny recenze uživatele

Mám trošku problém s vyzněním celého filmu. Faktem je, že při dodržování pravidel, zvláště ve světě byznysu, se nahoru dostává jen těžko. Startovní čára je nerovná, omezené zdroje rozebrané a pravidla vytváří a dotváří ti, co již ve vysokých postech jsou (a chtějí udržet status quo). Leč opravdu je řešením lidsky amorální lež a neetická obchodní manipulace? Možná, že není důvod nad Podnikavou divkou toliko přemýšlet, neboť bychom si spíše měli odnést poznání, že Amerika je zemí neomezených možností, kde existuje určitá rovnost šancí (nikoliv výsledků). A že láska má skoro vždy přednost. Nicméně účelově racionální jednání nemusí být v takto čisté podobě každému po chuti, ať už má fasádu Melanie Griffith, Sigourney Weaver či Harrisona Forda. 7/10! ()

Falko 

všechny recenze uživatele

Jeden z dalsich filmov z 80-tych rokov, ktory ma niekedy v 90-tych rokov celkom prijemne bavil a preto som si ho chcel zopakovat. Dnes uz to sice nebol ten isty zazitok, ale stale ma to bavilo. S Madison sme sa smiali na niektorich ucesoch hereciek, teda predtym, ako sa dala ostrihat M. Griffith i na jej ucese, ktore boli v mode v 80-tych rokoch, ale to vobec nie je podstatne. Taktiez prijemne bolo vidiet niektorich hercov, ktorich som vtedy az tak dobre nepoznal, ako napriklad Kevina Spaceyho, len skoda ze som nikde nevidel Davida Duchovneho, urcite som ho prehliadol. Dnes to nie je nijak vynimocny film, pre mnohych to bude len priemerny film s komedialnym nadychom so sympatickymi hercami, avsak uz len kvoli takto hviezdnemu obsadeniu sa urcite oplati tento film aspon raz vidiet. Film ziskal jedneho Oscara za piesen, ale mal aj 5 dalsich nominacii. A to hlavnu kategoriu najlepsi film, avsak v roku 1988 sa stal najlepsim filmom drama RAIN MAN (1988), v kategorii najlepsia rezia to bolo podobne, Nicholsovi vyfukol sosku Barry Levinson za Rain Mana. Za najlepsiu herecku v hl. ulohe bola nominovana Melanie Griffith - zvitazila Jodie Foster za dramu ZNASILNENIE (1988). Aj Joan Cusack a Sigourney Weaver boli nominovane na Oscara za najlepsie herecky vo vedl. ulohe, avsak zvitazila Geena Davis za dramu NAHODNY TURISTA (1988). Pre zaujimavost, S. Weaver bola nominovana v tychto Oscaroch aj za iny film GORILY V HMLE (1988), avsak ani tu nemala stastie, kedze Oscara si prebrala uz spominana Jodie Foster za Znasilnenie. ________ Melanie Griffith - (Tess McGill) +++ Harrison Ford - (Jack Trainer) +++ Sigourney Weaver - (Katharine Parker) +++ Alec Baldwin - (Mick Dugan) +++ Joan Cusack - (Cyn) +++ Philip Bosco - (Oren Trask) +++ Oliver Platt - (Lutz) +++ Kevin Spacey - (Bob Speck) +++ Olympia Dukakis - (Personálna riaditeľka) +++ David Duchovny - (Jeden z priateľov na Tessiných narodeniných) +++ ()

Reklama

danoo 

všechny recenze uživatele

Je zaujímavé, že práve Mike Nichols, ktorý často dekonštruoval slovo „success“, predkladá divákovi jeho oslavu. Vodítkom môže byť oscarový hymnus „Let the River Run“ o novom Jeruzaleme: mladícka revolta voči systému sa vyčerpala, pretože namiesto neho nemala adekvátnu náhradu. Melanie Griffith je určite priemernou herečkou, ale rola Tess jej padla („I have a head for business, and a bod for sin"). Vyžadovala typ infantilnej blondýny. Paradoxne tento stereotyp jej neskôr pochoval nádejnú kariéru. ()

Pavlínka9 

všechny recenze uživatele

Skvěle obsazený film s úžasnými vlasy :D :D Skvěle zmalovaná Joan Cusack, která každým záběrem vypadala hůře a hůře :D Malenie Griffith, kterou jen málokdo v dnešní době pozná, jelikož v tomto filmu vypadala jako "člověk", což se teď - s odstupem téměř 30ti let nedá říct...Je fakt zábavné dívat se jak na scénu přicházejí další a další herecké hvězdy :D Nápad skvělý, prostředí dobré, jen tak nějak určitá hloupost hlavní postavy mi tam nesedla...Něco mi na ní prostě nesedlo a proto mi to kazí asi celou "úžasnost" filmu, který tu ostatní opěvují. Jo a poslouchat tu písničku téměř celé dvě hodiny byla fakt otrava... ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Štramácký byznysmen H.Ford a M.Griffith s účesem připomínajícím hnízdo snovače rudozubého v hlavních rolích inteligentní komedie postavené na tradičním principu záměny osob rozdílné společenské vrstvy. Škoda, že není v popisu pracovní funkce sekretářek krom nabízení teplých nápojů zakotven i ten nadstandardní přídavek. Pochopitelně bych volil tu kávu.. ()

Galerie (75)

Zajímavosti (24)

  • Ve filmu zazní, že postava Sigourney Weaver je o několik dní mladší než Melanie Griffith. Ve skutečnosti je věkový rozdíl mezi herečkami plných osm let - Weaver je starší. (Candice)

Související novinky

Zemřela herečka Olympia Dukakis

Zemřela herečka Olympia Dukakis

02.05.2021

Ve věku 89 let zemřela oscarová herečka řeckého původu Olympia Dukakis. Svůj filmový debut prožila v roce 1964 ve filmu Lilith a objevila se i jako matka Dustina Hoffmana ve filmu John a Mary z roku… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno