Gilmorova děvčata

• USA Gilmore Girls (více)
Drama / Rodinný / Komedie
USA, (2000–2007), 116 h 19 min (Minutáž: 40–60 min)

Lauren Graham, Alexis Bledel, Scott Patterson, Kelly Bishop, Melissa McCarthy, Edward Herrmann, Keiko Agena, Liza Weil, Yanic Truesdale, Liz Torres (více)

Vítejte ve Stars Hollow v Connecticutu. Okouzlující, malé a tak trošku zastrčené městečko proslulo idylicky zelenými trávníky před malebnými dřevěnými domy a tolika podivuhodnými postavičkami, že hravě zalidní každou slavnost, vinobraní nebo piknik. Právě tady se setkáváme s tvrdohlavou třicátnicí Lauren Gilmorovou (Lauren Grahamová), která si zařídí pěkný, pohodlný, kávou provoněný život nejen pro sebe, ale i pro svou podobně umíněnou dospívající dceru Rory (Alexis Bledelová). Jenže když Rory přestává snít o budoucích studiích na privátní škole a Harvardově univerzitě, a místo toho se zaměří na kluky a vlastní dospěláckou soběstačnost, Lauren v ní najednou vidí stejnou rebelku, jakou byla sama – před 16 lety. Slavný komediálně dramatický seriál Gilmorova děvčata zaujal zvídavé diváky a nadchnul náročné kritiky. Zaměřuje se na vztah mladé nekonvenční matky s inteligentní náctiletou dcerou a jeho hlavním tématem jsou trable s rodinou, láskou, přátelstvím, vzděláváním, ambicemi, zklamáním a generačními i společenskými rozdíly. Pečlivě promyšlené zápletky jsou prošpikované zábavnými popkulturními vtípky a narážkami. (TV Prima)

Diskuze

Sinecod

Sinecod (hodnocení, recenze)

Sedmá séria byla jiná. Když jsem se na ní koukala ani jsem nevěděla, že to napsal někdo jiný a i tak jsem z toho měla divný pocit. Jako že to není správné, že to není ono. Škoda, že tam Sookie nebude. Od té doby, co hrála v Ženách sobě jí nemůžu vystát a strašně mi tuhle roli v Gilmorkách zkazila. Byla bych ráda, kdybych jí měla v hlavě zase jako báječnou Sookie s Jacksonem. Moc se na tyhle 4 filmy těším, doufám, že se to poveze na stejné vlně jako seriál. Juch!

Leeslie (hodnocení, recenze)

Céčko

Já s Melissou nepočítám. Vzhledem k tomu, co se píše na netu, tak asi nemá moc dobré vztahy s tvůrkyní a myslím, že už je někde jinde, tak nemá moc důvod se vracet, ale její účast by mě potěšila.

A co se týká závěru - já byl s finálem spokojený. Dle mého názoru se jednalo o jeden z nejlepších konečných dílů v rámci všech seriálů vůbec, trochu mě udivuje, co se na tom komu nelíbilo, ačkoliv sedmička byla samozřejmě slabší, než předešlé série (celá linka s Christopherem mě iritovala a ty dialogy už byly o ničem.... je prostě znát rukopis ASP)...

Céčko

Céčko (hodnocení, recenze)

Tak aspoň k něčemu se hodí, že nikdo kromě Melissy (Sookie) neudělal žádnou závratnou filmovou kariéru.

A ona sice bude točit milión filmů, ale předpokládám, že minimálně nějaké cameo si v těch 4 dílech střihne.

na příspěvěk reagoval Leeslie

Tom Riddle

Napoprvé se mi taky nelíbila,ale potom už jo. U rozchodu s Christopherem brečim ještě teď.A konec mě bavil taky.Myslím,že kdyby všichni,co navazují na něčí životní dílo navazovali takhle,tak by,si nikdo nemohl stěžovat..

Chen

ti dva, co spolu být měli, se dali dohromady, a ti dva, co spolu být neměli, se rozešli, čili za mě to bylo k naprosté spokojenosti tak blízko, jak jen to bylo možné. + ta scéna, kde Luke šije obří plachtu, to je megadoják

na příspěvěk reagoval Chen

Chen (hodnocení, recenze)

Tom Riddle

To je zajímavé, co jsem tak četl já, tak závěr je často zařazován mezi nejhorší seriálová zakončení vůbec. Ale je to klasické "buď to miluješ nebo nenávidíš", takže není divu :).

Kuzzie

Já to mám podobně, v době, kdy byla sedmička nová, to pro mě bylo zklamání, ten feeling byl fakt někde jinde, ale předloni jsem opakoval znova celý seriál (tentokrát v originále, v Saturnu prodávali DVDčka 10 euro za sérii, tak jsem neodolal), a nejenom, že mi tentokrát sedmička připadala hodně fajn, ale i ten úplný závěr byl prakticky nejlepší, co si jen dovedu představit.

na příspěvěk reagoval Chen, Kuzzie

Kuzzie (hodnocení, recenze)

Jsem zvědavá,jak to bude navazovat..přeci jen mám i tu sedmou sérii nakoukanou a ačkoliv to nebyla Amy,líbila se mi.

Chen

bylo by úplně supr, kdyby autor článku opravil Blendel na Bledel, a že Melissu McCarthy zřejmě neuvidíme mě taky netěší...

Chen (hodnocení, recenze)

Já jsem sice kluk, ale Gilmorky jsem sledoval :D a tak bych také ocenil více dílů. Na druhou stranu, už je znám důvod, proč budou "jen" čtyři díly a zní to hodně zajímavě.

Leeslie

Stejně je to výhradně fanouškovská záležitost a tak to ber jako když si pustíš dva díly za sebou;-)

Leeslie (hodnocení, recenze)

Kuzzie

Já si tedy nedokážu moc představit tu 90ti minutovou stopáž... Raději bych byl pro 8 klasických dílů, ale uvidíme....

na příspěvěk reagoval Kuzzie

Leeslie

souhlasím, největší událost za posledních deset let, hnedka dneska ráno, když jsem se to dozvěděl, nemohl jsem uvěřit, hnedka se mi líp vstávalo

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Gilmorova děvčata se vrací

Gilmorova děvčata se vrací

31.01.2016

Říjnové zvěsti se potvrdily! Netflix opravdu koupil práva na Gilmorova děvčata a chystá pokračování, ve kterém se vrátí většina stěžejních hrdinů. Účast v dalších epizodách potvrdili Lauren Graham … (více)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni