Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Horor
  • Akční

Recenze (815)

plakát

Vrah naoko (2023) 

mně tak chyběli joe a love z you až se mi vrátili v podobě garyho a madison :)

plakát

Pan Verdoux (1947) 

chytrý, vtipný, geniální. charlie chaplin byl v roli sériovýho vraha dokonalej. na takhle starý filmy se často nedívám, ale rok 1947 je pro mě ještě stravitelnej (ne jako ty ptákoviny z 30. let) a reálný příběh henriho landru, francouzského vraha jedenácti žen, mě zaujal. film pana verdouxe zobrazil skvěle. nevidíme průběh vraždy, ale víme, jak se na vraždu připravoval a že po ní neměl žádný výčitky svědomí. na konci všechno svede na mocný lidi, a má v hodně věcech pravdu, nicméně vrahem byl i on. vážně skvělý. určitě někdy rewatchnu! ... "As for being a mass killer, does not the world encourage it? Is it not building weapons of destruction for the sole purpose of mass killing? Has it blown unsuspecting women and little children to pieces and done it very scientifically? As a mass killer... I'm an amateur by comparison. However, I do not wish to lose my temper, because very shortly I shall lose my head. Nevertheless, upon leaving this spark of earthly existence, I have this to say: I shall see you all very soon. Very soon."

plakát

Rivalové (2024) 

luca guadagnino mě nepřestává překvapovat. jeho filmy jsou dokonalý. nejdřív krásný, romantický call me by your name, pak krutý thriller bones and all a teď tohle. challengers je o selhání, zradě a souboji probíhajícím na pozadí milostného trojúhelníku. dva kamarádi chtějí jednu holku. jeden kamarád chce toho druhýho kamaráda. ona nechtěla narušit jejich pouto, ale oni chtěli. pustili si jí k sobě a narušili tím svůj vztah. vím, jaké je to ztratit přítele a tak chápu, proč se stále snažili být si na blízku. když konečně zakopali válečnou sekyru, byli všichni zase šťastni… vztahy jsou komplikovaný. ale tenhle film nebyl. dvě hodiny utekly a já byla ohromena. je moc brzo říct, že tohle byl film roku? soundtrack byl úžasný. kamera nádherná. herci byli sexy. upocené tváře mi nevadily. spíš naopak. jednoduše pětihvězdičkový film. těším se na další filmy od lucy. grazie! … „You don't know what tennis is. It's a relationship. For about fifteen seconds there, we were actually playing tennis. And we understood each other completely. So did everyone watching. It's like we were in love. Or like we didn't exist. We went somewhere really beautiful together.

plakát

Mrtví mladí detektivové (2024) (seriál) 

zajímavý nápad. většinou, když mě seriál hodně chytne, tak ho dovedu zhlídnout maximálně za dva dny, ale tenhle byl takový skvělo-nudný, že jsem si ho nechávala do zásoby, třeba když jsem nevěděla, co sledovat při jezení oběda. líbily se mi případy a postavy, ale pak mě ty vztahy začaly docela štvát a řekla jsem si, že tomu nemůžu dát pět hvězdiček, protože to bylo moc messy. milovala jsem postavu edwina, niko a samozřejmě cat kinga ztvárněného dokonalým lukasem gagem. ten když někde hraje, tak to je zábava. moc moc moc se těším na druhou sérii sandmana a ostatní očividně taky, proto pak na sandmanově instragramu museli tvůrci říct, že ano, druhá série sandmana bude, ať se konečně přestaneme ptát :D taky bych chtěla na konci mé recenze ocenit vytrvalost jednoho uživatele, který na každou epizodu nasypal odpad, skvělá práce, snad se už cítíš líp. :)

plakát

Late Night with the Devil (2023) 

jeden z mála filmů, který jsem si chtěla pustit legálně. bohužel shudder řekl "ne" a nešlo mi zaplatit sedmidenní premium zdarma. nicméně piráti byli rychlí a já se konečně po měsíci čekání mohla kouknout na late night with the devil. byla jsem strašně natěšená. a musím říct, že IT DELIVERSSS! někdo nebyl spokojený s dokumentárním stylem filmu, já to milovala. líbí se mi představa "lost tape" a postupné rozuzlení záhady (ex. ghostwatch). čekala jsem nějaký plot twist. na konci jsem se modlila, ať ten film pochopím :D a já ho asi pochopila. !!!SPOILERS!!! nicméně není mi jasný, proč jack radši nezachránil jeho ženu, než svojí kariéru. trošku narcista. proto jsem si taky myslela, že ten big twist bude to, že jack je ten ďábel (late night with THE DEVIL.. do you get it? 😱). to by bylo docela goofy, ale tak, i ten horor byl někdy hodně goofy. vystrašená jsem byla při posouvání tý videokazety, nevím proč, ale tyhle vhsky mě děsí (gen z be like). jack si trošku zasloužil takový konec. nikdy nepodepisuj smlouvu s ďáblem. nebo s nějakým astratexem. damn a musím poznamenat, že jack byl fakt sexy. i can fix him 😍 EDIT: v podstatě jack dostal, co chtěl. teď je slavný. sice je vězení, obětoval svojí ženu a zabil 13 letou holčičku, aleee.. abrakatex mu splnil přání. :)

plakát

Souputníci (2023) (seriál) 

jonathan bailey je ten nejroztomilejší človíček. matt bomer klasicky hot as fuck. smutná, nebezpečná, šťastná a celoživotní soulmate love story mezi dvěma muži. politika mě nezajímala, někdy to bylo nudný. ale vztah mezi hawkem a skippym byl dokonalý, krásně se sledoval. a ty herecký výkony...  miluju miluju. velice roztomilé. <3 (btw reálně jsem si podle názvu myslela, že spolu budou cestovat časem jako doctor who. :D)