Erotickým filmům se v Čechách nikdy nedařilo a nezachránila je ani předloha od slavného spisovatele, v tomto případě Vladimíra Párala. Kolísání mezi pornografickou dráždivostí, kriminální zápletkou a ztopornělou studií mravů poznamenává tento příběh o luxusním podniku, který svým hostům nabízí snad cokoli, nač si vzpomenou, více, než je zdrávo.
První část erotické komedie o třech dívkách, které se rozhodnou založit exkluzivní erotický salón pro bohatou klientelu, a pak se pustí do složitých intrik, jejichž výsledek je však zcela nečekaný. Na počátku příběhu se vrací do Prahy z nezdařeného výletu do USA třicátnice Eva Joštová, aby zjistila, že její milenec Patrick Škoda ji vystěhoval ze svého bytu, kde nyní žije se svou třiadvacetiletou sekretářkou Štěpánkou Vranskou. Advokát Ota Lambet nabídne bezradné ženě místo masérky v erotickém salónu. Ta však odmítne. Z psychiatrické léčebny je propuštěna nesmělá katolička Klárka Jágrová, která se nedokázala vyrovnat s rozvodem. Společně se svou kamarádkou Ájou Machovou, majitelkou zprostředkovatelské kanceláře se Eva s Klárkou rozhodnou otevřít luxusní erotický salón nazvaný Playgirls. Aby získaly pro svůj výnosný podnik další peníze, začnou spřádat intriky kolem prodeje činžovního domu bratrů Patricka a Ludvíka Škodových. Jenže ve hře je také záludná Štěpánka, která má zcela jiné plány a jako Patrickova sekretářka a milenka má v ruce všechny trumfy. (oficiální text distributora)

MarekT odpad!

Už dlouho se mi nestalo, aby mě téměř každá scéna byla tak protivná, jako tomu bylo v případě tohoto propadáku. Dodávat, že děj, dialogy etc. stojí za velké... nic, je nošením dříví do lesa. A to má být pokračování ještě lepší. Jenomže jeho shlédnutím nechci riskovat definitivní zešílení. O kvalitě snímku mimochodem už svědčí fakt, že zrovna (18.12.2008) na CS Film probíhá druhá polovina filmu, a já už píši komentář a jsem si jistý svým hodnocením. A to jsem třeba byl schopen třeba Soukupovu Dagmaru dokoukat celou. ()

martins odpad!

Vít Olmer dostal 5 mega a natočil za to tohle veledílko. Ano co všechno se v období začátkem devadesátých let natočilo. Není to za a/ani vtipné, ani za b/ erotické. Propadák, přes účast modelky Kornové a Olmerovy múzy Martiny Adamcové, která se tady na dlouhých dvacet let rozloučila s Českou republikou. V malé epizodní roličce Milan Bahúl později známý z Ordinace nebo Dobré čtvrti. ()

F.W.Colqhoun

Otíku, dřív jsi byl jen takovej hajzlík... Ale teď jsi prvotřídní svině. Olmer se s tím nepáral. Už tak dost svérázný vhled poučeného severočeského literáta do problému prostituce převedl na plátno, jak se na první polovinu 90. let sluší: na druhořadém materiálu značky Fuji; s herci, které nikdo jinde nechtěl; s rozpočtem jako na podřadnou reklamu; se scénářem, který by neuhráli ani ti, kteří angažmá odmítli. Nejvěrohodnější štětkou v ansámblu je prakticky nehrající Martina Adamcová. Zestárlo to hůř a víc, než Vávrův Jan Hus. I když je to jako celek vážně tak špatné, že už to není ani podmanivě legrační, najdou se okouzlující jednotlivosti, pro něž na film stojí zato koukat i po bezmála třiceti letech: Zeitgeist, že by se dal krájet; tělo a obstojné herectví Michaely Kuklové; bizarní erotické scény s Miroslavem Moravcem a dalšími nemehly. Skutečnými třešničkami na dortu jsou potom soundtrack z pera Miroslava Vydláka, znějící jako dehonestující karaoke Duran Duran a Tears For Fears. A budhistické meditace v podání Oldřicha Víznera. Zbytek jsou pomeje... ()

Jacinda

Táta mi vysvětloval proč je tento film docela dobrý. Má vystihovat dobu a opravdu jistou atmosféru to má. Playgirls je moje oblíbená zábava, protože jsem nakonec objevila i pár super vtipů, vyprodukované hlavně Martinou Adamcovou coby Áji a šíleným němčourem v podání Moravce. Naopak nejhrůznější jsou postavy Klárky a doktora. A když to vidíte vícekrát, nakonec si to miniaturní místečku v srdíčku najde :-D Navíc se mi nějak vžila ta věta: "Tak zase v tý špinavý praze" či dokonalý "vskutku rozkošný dárek!" ()

eraserhead666

Tohle jsem naposledy viděl v kině coby náctileté hormony zmítané ucho, takže tam ještě bylo čím zaujmout. Doba, kdy se tenhle film bral naprosto vážně je už dávno pryč a to je pro ten film jen a jen dobře. Ano, je to hrozná sračka a asi bych to nízké hodnocení i chápal, ale z dnešního pohledu je to neskutečná prdel. Smál jsem se celý film. Moravec je výborný, Martinu Adamcovou jsem měl vždycky rád a tady fakt perlí, Vízner zabíjí a Kornová... Neskutečně trapný mobilně telefonní product placement si pamatuji dodneška. Takže účel zřejmě splnil. Jako film, případně adaptace (předlohu jsem dosud nečetl) hodně slabé, jako (nechtěná) komedie dnes kulervoucí. 3.5* ()

• Exteriéry filmu Playgirls boli natáčané v Prahe. (dyfur)
  • Playgirls patří k prvním filmům, které spolufinancovala TV Nova. (Halloween9)
  • Keď hľadali obsadenie do prvého dielu, už pri vyslovení mena spisovateľa Páral herci položili telefóny. Po Prahe sa rozkríkla fáma, že režisér Olmer točí porno, rolu odmietli Lukáš Vaculík aj Michal Dlouhý. Zľakli sa, že by vstúpili do pornografického priemyslu. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje