Reklama

Reklama

Jake a Tlusťoch

(seriál)
USA, (1987–1992), 79 h 30 min (Minutáž: 45–90 min)

Hrají:

William Conrad, Joe Penny, Robert Clohessy, Melody Anderson, Ernest Borgnine, Gregg Henry, Robert Culp, Rick Zumwalt, Danny Masterson, Charles Cyphers (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(103)

Obsahy(1)

Státní návladní J. L. McCabe (William Conrad) je na první pohled bručoun, jehož nálady musejí trpělivě snášet všichni zaměstnanci úřadu. Jinak je to ale zkušený obhájce, opravdový profesionál ve svém oboru. Pro jeho kancelář pracuje soukromý detektiv Jake Styles (Joe Penny), pohledný muž a skvělý vyšetřovatel. V kanceláři s nimi je i McCabeův mladý asistent Derek Mitchell (Alan Campbell). Ústřední dvojice, vyšetřovatel a státní návladní, tvoří dohromady sehraný tým. Společně se jim daří odhalit nejednoho zločince. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (126)

mira007 

všechny recenze uživatele

V době kdy neexistoval internet, v ČR běželi celoplošně sotva dva kanály byl tento americký krimi seriál celkem hit - tlustý státní návladní Tlusťoch se svým americkým buldočkem Maxem ( jestli po tomto seriálu něco zbylo, tak reklama na tuhle prapodivnou psí rasu ) a jeho soukromý detektiv Jake Styles vřeší inteligentně a akčně případy nejprve v L.A. pak na Hawaii. ()

walkingdead 

všechny recenze uživatele

V 80. letech byly seriály odehrávající se u soudu v módě a William Conrad se do role obvykle nabručeného státního návladního perfektně vžil. Už to hodně zestárlo a dnes by se asi málokdo vydržel dívat na víc epizod za sebou, ale tehdy mě to bavilo, takže nechám (s odřenýma ušima) 4/5. P.S. teď jsem zjistil, že 1. série šla u nás už v roce 1993 na čt, což mě trochu překvapilo, protože jsem měl v paměti, že všechny tyhle americké detektivní seriály uvedla v Česku až nova. ()

Reklama

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

Jake není moc chytrej, ale má Style(s), McCabe zas není moc hezkej, ale má buldočí kopii sebe sama a ještě navrch asistenta Dereka.. Všichni tři se zkusmo objevili již v Matlockovi, to máme další bizarní postavičku do jazzu, totiž do krimi, když producenti obou sérií hledali sestavu právě pro projekt Jake a tlusťoch.. Další funkční buddy serie.. Nicméně McCabe, co se náladovosti a otravnosti týče, s klidem strčí do kapsy i kulhavce House.. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Njn, starý dobrý časy, kdy jsem vzala žehličku, prkno a jako vždy horu prádla. Zapnula jsem si Jakea a Tlusťocha a už jsem jela. Ne, nebyl to kdovíjak duchaplný seriál, ale docela dost jsem užehlila a světe div se, dvakrát jsem se nenudila. Určitě jsem neviděla všechny díly, ale i to, co jsem viděla bylo koukatelné. Však co tenkrát v telce všechno běželo a pak si vyberte:-) Já kluky hodím do trojky a vůbec se za to nestydím, tečka. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Jake a tlusťoch je jeden z těch průměrných seriálů osmdesátých a devadesátých let. V první sérii tvůrci využili do mrtě jeden a tentýž motiv. Někdo spáchal vraždu, zároveň byl ale domnělou obětí nebo příbuzným a teprve po instinktu Jake nebo tlusťocha se pozornost obrací na pachatele. Nachystají past a ta sklapne. Vrah je navíc většinou vážený občan, zbohatlík nebo elita města. Jake si často hraje na herce a předvádí někoho jiného. Když už to diváky maximálně otravovalo, zajeli si na Hawaii. Tam se zase řešili organizované skupiny a drogy. Druhá a třetí série tak byla podstatně zajímavější. K těm všem motivům z první série jsem zapomněl dodat ještě krásné ženské. Jake tak začal svůj šarm na tu dobu zjevně oblíbeného chlapa využívat ještě víc, protože v polo odhalené košili před ním padaly na kolena prakticky všechny. Čtvrtá a pátá série se pak vrátila do starých kolejí. Tvůrci se snažili maximálně míchat různými nápady na epizody. Ale lze konstatovat, že v první řadě tlusťoch v páté řadě už skoro nechodil a přibyla hůlka. Jeho pes se objevoval zpočátku, pak už jen sporadicky, takže i ten jediný úsměvný moment úplně zmizel. V páté sérii už si postupně hlavní hrdinové jeden po druhém berou dovolenou a objevují se dohromady jen málo. A ještě jedna věc se od čtyřky a pětky opakuje: každý druhý obviněný nebo oběť byl příbuzný, kamarád nebo alespoň známý jednoho ze tří hlavních hrdinů. Jake a tlusťoch je jeden z posledních osmdesátkových seriálů a je to vidět. Na všem. Úvodní hudba, oblečení, příšerný dabing kopírující i mlaskání a olizování jazyka. Jake navíc ani náhodou nebyl prototypem skvělého policajta, jak bych čekal. Byl to měkejš. Těžko čekat, že by z něj mohl být MacGyver nebo Walker. Ale neporadí si ani s mladistvýma týpkama, kteří evidentně porušují zákon. A co udělá on? Nic. Ve rvačce taky zrovna nedominuje. Chápu, v devadesátých letech opojených nově nabytou svobodou a demokracií to diváky zajímalo, protože to byl americký seriál úplně jiný než na jaký byli diváci zvyklí. A kupodivu seriál vydržel i v odpoledním vysílán TV Prima v konkurenci mnohem oblíbenějších seriálů - pro důchodce zkrátka věčně upravený, svalnatý hezoun asi stále funguje. Ale jinak z dnešního pohledu působí seriál dost úsměvně. I v podivných osmdesátých letech v USA byly natočeny mnohem lepší seriály. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (11)

  • McCabe měl syna, který se příležitostně objevoval v seriálu. Později ho však zabili kriminálníci, které prozradil. (HappySmile)
  • Rok před premiérou seriálu zkusila společnost Dean Hargrove nasadit hlavní hrdiny do seriálu Matlock. V dvoudílné epizodě "The Don" si William Conrad (J.L. McCabe) zahrál žalobce Jamese L. McShanea a Joe Penny (Jake Styles) se zde objevil jako syn Matlockova klienta Paul Baron. (HappySmile)
  • Po skončení seriálu tvůrci použili postavu policejního lékaře a vyšetřovatele Marka Sloana a vznikl nový, neméně divácky úspěšný seriál Diagnóza: Vražda (od r. 1993). (MTHRFCKR)

Reklama

Reklama