Reklama

Reklama

Jake a Tlusťoch

(seriál)
USA, (1987–1992), 79 h 30 min (Minutáž: 45–90 min)

Hrají:

William Conrad, Joe Penny, Robert Clohessy, Melody Anderson, Ernest Borgnine, Gregg Henry, Robert Culp, Rick Zumwalt, Danny Masterson, Charles Cyphers (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(103)

Obsahy(1)

Státní návladní J. L. McCabe (William Conrad) je na první pohled bručoun, jehož nálady musejí trpělivě snášet všichni zaměstnanci úřadu. Jinak je to ale zkušený obhájce, opravdový profesionál ve svém oboru. Pro jeho kancelář pracuje soukromý detektiv Jake Styles (Joe Penny), pohledný muž a skvělý vyšetřovatel. V kanceláři s nimi je i McCabeův mladý asistent Derek Mitchell (Alan Campbell). Ústřední dvojice, vyšetřovatel a státní návladní, tvoří dohromady sehraný tým. Společně se jim daří odhalit nejednoho zločince. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (126)

Petroff 

všechny recenze uživatele

Standardní krimi seriál na novácký odpoledne. Když je 100 dílů pořád na jedno brdo, je to trapas. Ještě že dneska se tak už seriály netočí (a jestli točí, tak já je bez televize naštěstí nemám ani šanci zaregistrovat). Třešničkou na dortu bylo možné dumání nad tím, jestli je hnusnější tlusťoch, nebo jeho pes. ()

Hennes 

všechny recenze uživatele

Průměrný americký seriál. Pamatuji si, že se žádné zajímavé a napínavé příběhy nekonaly. Státní návladní a jeho vyšetřovatel přijdou všemu na kloub, ale čím více dílů, tím větší stereotyp. Patřilo to ale do své doby a pochybuji, že kdo počátkem devadesátých let čučel na televizi, že by to neznal. Hlavně Jaka Stylese v klasických plísňových riflích. ()

Reklama

Skuby47 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Můj oblíbený žánr a kdysi můj velmi oblíbený krimiseriál mne občas přiláká k obrazovce i dnes. Tak jako u jiných mnohadílných seriálů kvalita jednotlivých příběhů kolísá, ale celé to drží pohromadě dvojice sympatických a osobnostně kontrastních vyšetřovatelů. Většinou už od začátku známe viníka, ale je třeba ho odhalit a usvědčit, což se dvojici i bez moderních laboratorních postupů daří. Taky o vtipné momenty není nouze, takže seriálu odpouštím, že má na dnešní poměry menší dynamiku. Je to už retro a tak na něj pohlížím s nostalgií. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Kdyby mi bylo osmdesát, nesloužil mi až tak zcela zrak a sluch, asi bych neměla mnoho jiných šancí, jak se pobavit, než koukáním na televizi. A když v ní běží hovadiny, musela bych se holt dívat na hovadiny. A jelikož by mi dopřály kýženou chvilku zábavy, asi bych je i měla ráda. Zatím mi není osmdesát, byť se na ty roky mnohdy cítím, takže nemusím chválit americké kriminálky. Ale připouštím, že pes je sympaťák. ()

walkingdead 

všechny recenze uživatele

V 80. letech byly seriály odehrávající se u soudu v módě a William Conrad se do role obvykle nabručeného státního návladního perfektně vžil. Už to hodně zestárlo a dnes by se asi málokdo vydržel dívat na víc epizod za sebou, ale tehdy mě to bavilo, takže nechám (s odřenýma ušima) 4/5. P.S. teď jsem zjistil, že 1. série šla u nás už v roce 1993 na čt, což mě trochu překvapilo, protože jsem měl v paměti, že všechny tyhle americké detektivní seriály uvedla v Česku až nova. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (11)

  • Seriál byl po první sérii ukončen, ale CBS nakonec pokračovala v jeho natáčení díky neobvyklým okolnostem. Končilo natáčení seriálu Magnum (1980) a CBS zůstalo velmi drahé zařízení studia, které teď bylo nepoužívané. Producenti Jakea a tlusťocha přišli s nápadem, aby se tlusťoch J.L. McCabe přestěhoval z Los Angeles na Havaj a otevřel si zde praxi v trestním právu i se svým vyšetřovatelem. Později se stal okresním prokurátorem Honolulu. Sledovanost tehdy prudce stoupla. V roce 1990 pravděpodobně vypršela CBS smlouva na pronájem studia na Havaji a seriál se přestěhoval zpět do Los Angeles. (HappySmile)
  • Druhá série měla zpoždění kvůli dvěma stávkám: tou první byla stávka scénáristů v létě 1988, kterou následovala na podzim nelegální stávka pracovního oddělení. William Conrad Conrad (J.L. McCabe) tehdy přijel inkognito na Havaj a zůstal v ústraní dokud nebyla druhá stávka rozhodnuta, aby se vyhnul obvinění z konfliktu zájmů. (HappySmile)

Reklama

Reklama