Rodina Addamsova - Série 1 (1964) (série)

Adamsovi jdou do školy (S01E01)

(epizoda)
  • USA The Addams Family Goes to School

Dom rodiny Addamsovcov navštívi miestny školský úradník Sam Hillard (Allyn Joslyn), pretože ich deti Pugsley (Ken Weatherwax) a Wednesday (Lisa Loring) už majú vek na školskú dochádzku, ale školu ešte nenavštevujú. Samovi sa nakoniec podarí presvedčiť rodičov, aby dali svoje deti do školy, no v nej to nebudú mať vôbec ľahké. (Budisovie)

classic

V zoznamovacej epizóde som si pripadal, ako keby som sa pohyboval akýmsi púťovým vláčikom naprieč strašidelným miestom plnom všelijakých atrakcií v podobe sídla rodiny Addamsovcov, kam v podstate priamo zavítal školský inšpektor, aby preskúmal, prečo vlastne súrodenci Wednesday a Pugsley Addamsovci stále ešte nenavštevujú povinnú školskú dochádzku, keď už na to majú svoj stanovený vek, resp. spoznávam určité povahové vlastnosti zúčastnených ústredných protagonistov: manželský pár Morticia a Gomez, vrátane i strýka Festera a starej mamy, s ktorými by som mal teda jednoznačne počítať i do nasledujúcich epizód, a to vskutku ďalej ani nehovoriac o majordómusovi Lurchovi + Ruke [Veci]; prichádza klasické spodobnenie bohatej dávky čierneho humoru, na ktorý akonáhle pristúpite, tak sa budete cítiť podobne ako ja, kapor vo vode. Prvá epizóda kráčala v úplne štandardnom móde, netlačila príliš na pílu, aby si totiž nevyčerpala všetky tromfy hneď z kraja. ()

peto12

Vyborny čiernobiely seriál zo 60 rokov. Seriál, na ktorý sa dá stále pozerať aj po niekoľkých rokoch. Dávam 95% zo 100 z 1 časti. ()